Ostrovy, kde vznikly bermudy

Ano, Bermudy. Tak rádi je nosíme. Krátké kalhoty, které jsou populární na jakékoli volnočasové aktivity, zejména vhodné pro nás cestovatele. Spojitost s těmito korálovými ostrovy je tedy na místě. Poprvé je začali nosit vojáci britské armády. Často jim bylo v koloniích tak horko, že si svoje nohavice bez okolků zkracovali až nad kolena. Důstojníci tento postup tolerovali a později si sami kalhoty zkracovali, bermudy se tak staly hitem a jsou jimi dodnes.

Pojďme ale zpátky k těm 150 korálovým ostrovům, které se nachází v Atlantském oceánu. Osídlených je jich pouze okolo 20. Dělí se na 9 správních obvodů, tzv. parishes, a 2 obce – Hamilton a St. George’s. 

Průvodce pro tebe napsal Jaňule ŠEVČÍK
Víza
Vízum zdarma
Turistická víza získáš na letišti s pasem platným alespoň 180 dní.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
květen - říjen
Teploty kolem 25 stupňů, málo deště a pohoda.
Více o počasí
Letenky od
18 000 Kč
Je běžná cena letenek. Akce se objevují 3x za rok a ušetříš 24%.
Akční nabídky

Praktické tipy na Bermudy

Co vidět a navštívit na Bermudách

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a seznam se s nejzajímavějšími místy na Bermudách

Zavřít boční panel

Hamilton

Určitě stojí za to se vydat do hlavního města, které je zároveň největším přístavním městem. Vzhledem k velikosti Bermud však Hamilon určitě navštívíte, a to nejednou. Najdete zde veškeré zázemí, obchody, potápěčské agentury, banky, úřady, atd. 

Zavřít boční panel

Cathedral of the Most Holy Trinity

Nádherná gotická katedrála v anglickém stylu. Určitě se doporučuje vydat se až na její vrchol po spirálovitých schodech. Najdete ji v centru Hamiltonu poblíž přístaviště.

Zavřít boční panel

St. George

Toto městečko, jakožto bývalé hlavní město Bermud, je jednou z hlavních turistických atrakcí tohoto krásného souostroví. V roce 2000 bylo St. George zařazeno na seznam Unesco jako „World Heritage Site“. St. George bylo obydleno již na počátku 16. století a je v něm k vidění mnoho zajímavého. Například koloniální duch staré Anglie s modernou Ameriky. A jelikož jsou Bermudy jako celek jedním z nejbohatších států na světě, jsou památky a další významná místa výborně udržovány a pro turisty jako stvořené. 

Zavřít boční panel

Horseshoe Bay Beach

Nádherná pláž s růžovým pískem se nachází asi 5 km od centra Hamiltonu a je pohodlně dosažitelná autobusovou linkou číslo 7.

Zavřít boční panel

Crystal & Fantasy Caves

Úžasná krápníková jeskyně ke které se dá dostat přímým autobusem ze St. Georgs a z Hamiltonu, vystoupíte přímo před vchodem do jeskyně.  Čekejte zajímavý a krátký výklad v délce 20–30 minut. 

Počasí a sezóny na Bermudách

Oblast a aktivita Led Úno Bře Dub Kvě Čer Čvc Srp Zář Říj Lis Pro
Bermudy
Stejné klima pro celý ostrov

20 °C

20 °C

20 °C

22 °C

24 °C

27 °C

29 °C

29 °C

28 °C

26 °C

23 °C

21 °C

Počasí

Díky poloze přibližně na 32. rovnoběžce mají Bermudy příjemné subtropické klima s občasným výskytem hurikánů. Na ostrovech spadne ročně kolem 1.500 mm srážek a průměrná roční teplota činí 21,5 °C. Vzhledem k velikosti ostrovů zde nenajdeme žádné významné vodní toky ani jezera a pitná voda se tak získává především zachytáváním dešťových srážek do podzemních nádrží.

Sezóny a kdy vyrazit

Pro návštěvu jsou ideální měsíce květen–říjen, kdy se průměrné teploty pohybují mezi 23–28 °C . V zimních měsících teploty dosahuji asi 20 °C.

Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před rokem
Navrhni úpravu