Bermudy

Průvodce destinací
z
do
od
do
z
do
od
do
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +

Ostrovy, kde vznikly bermudy

Ano, Bermudy. Tak rádi je nosíme. Krátké kalhoty, které jsou populární na jakékoli volnočasové aktivity, zejména vhodné pro nás cestovatele. Spojitost s těmito korálovými ostrovy je tedy na místě. Poprvé je začali nosit vojáci britské armády. Často jim bylo v koloniích tak horko, že si svoje nohavice bez okolků zkracovali až nad kolena. Důstojníci tento postup tolerovali a později si sami kalhoty zkracovali, bermudy se tak staly hitem a jsou jimi dodnes.

Pojďme ale zpátky k těm 150 korálovým ostrovům, které se nachází v Atlantském oceánu. Osídlených je jich pouze okolo 20. Dělí se na 9 správních obvodů, tzv. parishes, a 2 obce – Hamilton a St. George’s. 

Odhal další zajímavosti

Co navštívit

Zavřít
Ikona pinu

Hamilton

Určitě stojí za to se vydat do hlavního města, které je zároveň největším přístavním městem. Vzhledem k velikosti Bermud však Hamilon určitě navštívíte, a to nejednou. Najdete zde veškeré zázemí, obchody, potápěčské agentury, banky, úřady, atd.

Zavřít
Ikona pinu

Cathedral of the Most Holy Trinity

Nádherná gotická katedrála v anglickém stylu. Určitě se doporučuje vydat se až na její vrchol po spirálovitých schodech. Najdete ji v centru Hamiltonu poblíž přístaviště.

Zavřít
Ikona pinu

St. George

Toto městečko, jakožto bývalé hlavní město Bermud, je jednou z hlavních turistických atrakcí tohoto krásného souostroví. V roce 2000 bylo St. George zařazeno na seznam Unesco jako „World Heritage Site“. St. George bylo obydleno již na počátku 16. století a je v něm k vidění mnoho zajímavého. Například koloniální duch staré Anglie s modernou Ameriky. A jelikož jsou Bermudy jako celek jedním z nejbohatších států na světě, jsou památky a další významná místa výborně udržovány a pro turisty jako stvořené.

Zavřít
Ikona pinu

Horseshoe Bay Beach

Nádherná pláž s růžovým pískem se nachází asi 5 km od centra Hamiltonu a je pohodlně dosažitelná autobusovou linkou číslo 7.

Zavřít
Ikona pinu

Crystal & Fantasy Caves

Úžasná krápníková jeskyně ke které se dá dostat přímým autobusem ze St. Georgs a z Hamiltonu, vystoupíte přímo před vchodem do jeskyně. Čekejte zajímavý a krátký výklad v délce 20–30 minut.

Počasí a sezóny

Led Úno Bře Dub Kvě Čer Čvc Srp Zář Říj Lis Pro
Průměrné počasí
Průměrná teplota 18 °C 18 °C 18 °C 19 °C 22 °C 25 °C 27 °C 27 °C 26 °C 24 °C 21 °C 19 °C
Teplota vody 20 °C 20 °C 19 °C 20 °C 21 °C 25 °C 27 °C 28 °C 28 °C 26 °C 24 °C 22 °C
Sluneční svit 5 h 5 h 5 h 8 h 8 h 9 h 9 h 9 h 8 h 6 h 6 h 4 h
Hlavní sezóna

Počasí

Díky poloze přibližně na 32. rovnoběžce mají Bermudy příjemné subtropické klima s občasným výskytem hurikánů. Na ostrovech spadne ročně kolem 1.500 mm srážek a průměrná roční teplota činí 21,5 °C. Vzhledem k velikosti ostrovů zde nenajdeme žádné významné vodní toky ani jezera a pitná voda se tak získává především zachytáváním dešťových srážek do podzemních nádrží.

Kdy vyrazit

Pro návštěvu jsou ideální měsíce květen–říjen, kdy se průměrné teploty pohybují mezi 23–28 °C . V zimních měsících teploty dosahuji asi 20 °C.

Zobrazit více

Praktické tipy

Kultura a jak se domluvíš

Historie v kostce Bermudské ostrovy vznikly sopečnou činností, ční až téměř 80 metrů nad hladinou moře a jsou obklopeny korálovými útesy. Nejvyšším vrcholem Bermud je Town Hill s výškou 76 m. Původně neobydlené ostrovy byly objeveny počátkem 16. století španělskými mořeplavci a nazvány podle údajného španělského objevitele Juana Bemúdeze (r. 1503). Od roku 1968 to je britská korunní kolonie s částečnou vnitřní samosprávou a od roku 2002 Bermudy…

Jak ušetříš

Bermudský dolar Bermudský dolar (BMD) je 24 Kč. Je směnitelný s americkým dolarem v poměru 1:1 a americká měna je všude přijímána. Na turistických místech jsou běžně k dispozici bankomaty. [imageFill 8878] Směnárny a platba kartou Na ostrovech se používají klasické platební karty: Diners Club, Eurocard, Visa, MasterCard a American Express. Banky jsou otevřené od pondělí do pátku v čase od 9:00–16:30 hodin. Platbu kartou je možné realizovat kdekoli v…

Jak se budeš dopravovat

Jak se dostat na Bermudy Na Bermudy se létá z celého světa. Z Evropy je možné letět nejlépe z Vídně nebo Budapešti s přestupem v Londýně s leteckou společností British Airways. Z Prahy počítejte minimálně s 16hodinovým letem včetně času na přestup, který bývá v New Yorku. Rezervujte si kolem 20.000 Kč. Další možností, jak se dostat na Bermudské ostrovy, je využití plavby zaoceánskou lodí od jara do podzimu.…

Co ochutnáš

Bermudská kuchyně Chutě Bermudské kuchyně jsou neskutečně rozmanité, smíchaly se zde kulinářské vlivy z Karibiku, Británie, západní Afriky, ale i domorodců a Portugalců. Výsledkem této unikátní kombinací je to, co se nazývá bermudská kuchyně. Tradiční pokrmy, které stojí za to ochutnat: „Tresčí“ snídaně V neděli ráno se místní obyvatelé z celého ostrova sejdou u vydatné snídaně – talíř plný vařené nebo dušené solené tresky s vařenými bramborami,…

Jaké výlety podnikneš

Bermudy nabízí neskutečné množství aktivit. Od golfu, pozorování velryb, plavání s delfíny, romantické procházky po plážích, potápění s bohatým podmořským životem. Šnorchlování Je možné si zde vyzkoušet šnorchlováni a potápět se mezi krásnými útesy a korály, doporučuje se potápění u zatopeného vraku – Bermuda Shipwreck Snorkel, ponor trvá cca 7 hodin, cena činí 70 USD.  [imageFill 8881] Pozorování velryb Můžete si zde zaplatit výlet s…

Na co si dej pozor

Zdraví Je dobré se nechat očkovat proti hepatitidě a případně žloutence A a B. Virus zika zde prokázán zatím nebyl.  Elektřina Místní napětí je 110 V, zásuvky jsou většinou amerického typu (2 ploché vidličky). Pro nabíjení elektrických spotřebičů je zapotřebí adaptér i konvertor zásuvek. Kriminalita  Bermudy patří mezi bezpečnější země, pokud se pohybujete v turistických lokalitách. Nedoporučuje se pohybovat se o samotě v tmavých…

Víza a na co mysli před cestou

Vízum Pro turistické cesty je nutné mít platný pas alespoň 6 měsíců po návratu. Při mezipřistání v USA také americké vízum ESTA, které se dá vyřídit na místě nebo online. Pokud byste se zde rozhodli pracovat, vyřízení víza trvá neskutečně dlouho. O práci tady není nouze, co se týče oborů IT, právo, účetnictví, bankovnictví a pojišťovnictví. V zásadě musíte prokázat, že na tuto práci nemají dostatečně kvalifikované lidi. Pracovní povolení se…

Zavřít

Kultura a jak se domluvíš

Historie v kostce

Bermudské ostrovy vznikly sopečnou činností, ční až téměř 80 metrů nad hladinou moře a jsou obklopeny korálovými útesy. Nejvyšším vrcholem Bermud je Town Hill s výškou 76 m. Původně neobydlené ostrovy byly objeveny počátkem 16. století španělskými mořeplavci a nazvány podle údajného španělského objevitele Juana Bemúdeze (r. 1503). Od roku 1968 to je britská korunní kolonie s částečnou vnitřní samosprávou a od roku 2002 Bermudy užívají statusu „zámořského území Spojeného království“. Oficiálně je hlavou země britská královna Alžběta II., která je na ostrovech zastoupena generálním guvernérem.

Historie Bermudy

Záhada bermudského trojúhelníku

Lodě, jež bez jediné stopy zmizely. Letadla, která ztratila orientaci a havarovala bez zjevné příčiny. Posádky mizející do posledního muže a umírající za záhadných okolností, ačkoli loď byla nepoškozena. Další havárie lodí a letadel, které mizí bez vysvětlení…Tak by se dala popsat oblast, kterou nazýváme Bermudský trojúhelník – oblast Atlantiku, přibližně ohraničená městem Miami na Floridě, Portorikem a Bermudami. V této oblasti se vyskytuje spousta hurikánů a tornád a v noci mohou smést malou loď či nízké letadlo. Styk teplého Golfského proudu s chladným oceánským, kdy se mísí vodní masy o rozdílné teplotě a slanosti, vyvolává mnoho neobvyklých jevů jako náhlé mlhy, vzdušné turbulence a podobně.

Lidé

Národnostní složení vypadá takto: černoši 61 %, běloši (zejména anglického a portugalského původu), 37 %, mulati a ostatní 2 %.

Na Bermudách žije 164x méně lidí než v České republice.

Svátky

Na Bermudách se slaví podobné svátky jako u nás, níže uvádíme jejich výčet:

 • Nový Rok – 1. 1.
 • Den Bermud -– 24. 5.
 • „Cricketday“ – většinou se slaví ve čtvrtek a pátek na konci července nebo na začátku srpna
 • Svátek práce – první pondělí v září
 • Den válečných veteránů – 11. 11.
 • 1. a 2. svátek vánoční – 25. 12. a 26. 12.

Náboženství

Náboženská příslušnost je v zemi rozložena takto: protestanti 39 %, katolíci 15 %.

Kultura

Bermudy jsou jednou z nejhustěji zalidněných zemí světa. Obyvatelstvo ostrovů je z převážné části tvořeno černochy a mulaty, kteří jsou potomky evropských přistěhovalců a afrických otroků. Zbývající procento je rozděleno mezi bělochy, Číňany a Indy.

Úředním jazykem je angličtina, používá se však také ostrovní nářečí a portugalština. Převládajícím náboženstvím na ostrovech je křesťanství. Obyvatelé jsou převážně římští katolíci, anglikáni, metodisté a protestanti. Asi 6% zastoupení zde mají také Adventisté sedmého dne. Bermudské ostrovy jsou poměrně hustě a rovnoměrně osídleny, převážná část obyvatel však žije v hlavním městě Hamilton.

Jazyk

Nepřekvapí vás, že bermudským úředním jazykem je angličtina, dále se zde využívá ostrovní nářečí a domluvíte se i portugalsky.

Turismus

Ostrovy Bermudy známé jako ostrovy daňového ráje patří pochopitelně mezi nejbohatší země na světě. Velmi důležitým odvětvím ekonomiky je cestovní ruch. Dalším významným odvětvím ekonomiky je finanční sektor. Jedná se o tzv. lákadlo pro podnikatele obchodních společností, kteří využívají zdejších výhodných zákonů. Sídlí zde také řada bank, pojišťoven i investičních fondů. Kolem 90 % obyvatelstva je dnes zaměstnáno ve službách. V menší míře je zde zastoupen i průmysl (potravinářský průmysl, výroba léčiv a kosmetiky), zemědělství (zelenina, banány, citrusy, tabák, květiny) a rybolov.

Geografie

Tento region je ideální pro turisty, kteří se nebojí luxusu a láká je možnost podívat se na honosnou oblast miliardářů, bankéřů a celebrit. Budete muset však sáhnout hlouběji do kapsy. Na druhou stranu však toto klima může v létě a na podzim představovat vážná rizika – přes ostrovy nebo v jejich blízkosti se mohou prohnat hurikány. Ostrovy jsou spíše rovinaté s členitým a velmi fotogenickým pobřežím.

Rozloha celého souostroví je 1.487x menší, než-li rozloha ČR.

Zavřít

Jak ušetříš

Bermudský dolar

Bermudský dolar (BMD) je 24 Kč. Je směnitelný s americkým dolarem v poměru 1:1 a americká měna je všude přijímána. Na turistických místech jsou běžně k dispozici bankomaty.

Bermudský dolar

Směnárny a platba kartou

Na ostrovech se používají klasické platební karty: Diners Club, Eurocard, Visa, MasterCard a American Express. Banky jsou otevřené od pondělí do pátku v čase od 9:00–16:30 hodin. Platbu kartou je možné realizovat kdekoli v restauracích, hotelech. Na místních trzích je zažitá platba v hotovosti.

Kolik co stojí

 • Hlavní jídlo v levnější restauraci – 25 USD
 • Cappuccino – 5 USD
 • Pivo 0,5 l – 9 USD
 • Voda 1,5 l – 2 USD
 • Coca-Cola /Pepsi 0, 33 l – 2,82 USD
 • Mléko – 2,70 USD
 • Bílý toastový chléb 500 g – 5,73 USD
 • Bílá rýže 1kg – 5,38 USD
 • Kuřecí prsa bez kosti 1 kg – 16,84 USD
 • Jablka 1 kg – 11 USD
 • Pomeranče 1 kg – 8 USD
 • Banány 1 kg – 5 USD
 • Jízda na kajaku – 80 USD
 • Paddleboarding – 85 Usd
 • Potápění – 80 USD
 • Jízdenka na autobus jednosměrná – 4 USD

Spropitné a smlouvání

Spropitné se očekává průměrně ve výši 15 % z útraty za průměrný servis. Je vždy vhodné si zkontrolovat účet, zda již spropitné není přidáno automaticky – většinou v restauracích. Je běžné nechávat spropitné v restauracích, pokojským a taxikářům. Ideálním místem na smlouvání jsou pouliční trhy se suvenýry, na pláži v případě obchodu s překupníky různých klenotů, hodinek, náramků a dalších předmětů.

Jak ušetřit

Ušetřit se samozřejmě dá tak, jak již známe, pokud necestujeme poprvé. Nejčastěji lze ušetřit na jídle, ubytování a dopravě. Na ostrovech neexistují hostely ani levná ubytování, proto tato možnost úspory peněz logicky odpadá. Pokud plánujeme cestu s předstihem, můžeme zkusit oslovit 1 z 15 couchsurferů, kteří zde nabízejí ubytování zdarma. Pokud cestujete s větší skupinkou, vyplatí se pronajmout si apartmán.

Co se týče dopravy, existuje zde možnost využití autobusové dopravy, která je cenově dostupná, navíc zastavuje na veškerých turisty navštěvovaných místech. Pokud se chcete vydat mimo turistická místa, je lepší si vypůjčit scooter/motorku jakožto nejekonomičtější dopravní prostředek. Při pronájmu na 4 dny vás vyjde na den cca 35 USD. Nejznámější půjčovny jsou Elbow Beach Cycles a Oleander Cycles. Nejlepší je si pronajmout apartmán a vařit si, takto ušetříte spoustu peněz. Navíc na místních trzích najdete spoustu ovoce, zeleniny, ryb, masa atd.

Denní rozpočet

Pro lepší přehled jsme pro vás připravili tři varianty denních rozpočtů.

Bermudské ostrovy patří mezi nejdražší destinace na světě. Záleží na individuálních potřebách každého jedince, předpokládejme však, že pokud budeme mít štěstí, za ubytování utratíme 50 USD/ noc, za motorku 35 USD, jelikož se potřebujeme na ostrově nějak přepravovat, a za jídlo cca 40 USD. Denní rozpočet bychom odhadli na cca 125 USD/osoba/noc.

Pokud budeme zvažovat nejlevnější variantu, v případě ubytování přes couchsurfing, který jsme rezervovali s předstihem, utratíme tedy 0 USD za nocleh, hostiteli přivezeme něco z Česka, což nás na místě taky nic stát nebude. Možný hostitel nebo hostitelka bude velmi přátelská a doporučí nám místní restaurace, případně připravíme jídlo společně, dejme tomu, že by nás tahle noc vyšla na 50 USD. Další možností je, že jsme se sem doplavili zaoceánskou lodí a všechny tyto starosti nám odpadají, stravu a i ubytování máme k dispozici na lodi.

Vyšší komfort zde není potřeba zmiňovat. Můžete se ubytovat v jednom z nejluxusnějších hotelů Hamilton Princess & Beach club, který patří do známé sítě Fairmont hotelů. Za noc zde zaplatíme 500 USD. Čekejme ten nejvyšší možný luxus.

Zavřít

Jak se budeš dopravovat

Jak se dostat na Bermudy

Na Bermudy se létá z celého světa. Z Evropy je možné letět nejlépe z Vídně nebo Budapešti s přestupem v Londýně s leteckou společností British Airways. Z Prahy počítejte minimálně s 16hodinovým letem včetně času na přestup, který bývá v New Yorku. Rezervujte si kolem 20.000 Kč. Další možností, jak se dostat na Bermudské ostrovy, je využití plavby zaoceánskou lodí od jara do podzimu. Vyplouvá pravidelně z New Yorku, Norfolku, Baltimoru nebo Charlestonu. Z New Yorku Vás týdenní plavba all inclusive vyjde na 659 USD.

Jak se nejlépe přepravovat mezi ostrovy

Lodě a autobusy

Nejjednodušší přeprava z ostrova na ostrov je trajektem, který jezdí pravidelně. Můžete si zakoupit jednodenní lístek za 15 USD, který můžete využít po celý den na autobus a trajekt. Autobusy většinou zastavují u všech zajímavostí, které např. město Hamilton nabízí. V každém hotelu vám poskytnou mapku se zastávkami autobusů. Pokud cestujete ve skupince, můžete využit tzv. miniautobusy, ty vás svezou po všech atraktivních místech, které stojí za to navštívit. Účtují si 10 USD/osoba/hodina.

Pokud se rozhodnete navštívit sousední ostrov, můžete využít trajekt z:

 • Hamilton – Paget/Warwick: 2,50 USD/jednosměrná
 • Hamilton – Dockyard: 4.00 USD
 • Dockyard – St. George’s: 4.00 USD

Trajekt Bermudy

Taxi

Pokud se rozhodnete využít k dopravě taxi, za první míli utratíte 4,15 USD, za každou další míli pak 5,20 USD
(1–4 osoby v taxi)

Scooter/motorka

Pokud se rozhodnete využít samostatnou dopravu a zapůjčit si jeden z těchto dopravních prostředků, berte na vědomí, že se tady jezdí vlevo (pod vlivem Británie).

Půjčení auta/motorky

Bermudy patří mezi jediný ostrov v atlantském oceánu, kde si turisté nemohou pronajmout auto. Jedním z důvodů jsou notoricky úzké cesty, které mají spousty klikatých zatáček a slepých uliček. Místí obyvatelé, kteří vlastní automobil, musí také vlastnit bermudský řidičský průkaz.

Městská doprava

Autobusová doprava na ostrovech funguje, dostanete se tak ekonomicky na místa, která potřebujete. Informace o trasách a jízdních řádech naleznete na webu gov.bm/bus. Dále je možnost využít taxíky. U nich vždy sledujte, zda mají zapnutý taxametr.

Zavřít

Co ochutnáš

Bermudská kuchyně

Chutě Bermudské kuchyně jsou neskutečně rozmanité, smíchaly se zde kulinářské vlivy z Karibiku, Británie, západní Afriky, ale i domorodců a Portugalců. Výsledkem této unikátní kombinací je to, co se nazývá bermudská kuchyně.

Tradiční pokrmy, které stojí za to ochutnat:

„Tresčí“ snídaně

V neděli ráno se místní obyvatelé z celého ostrova sejdou u vydatné snídaně – talíř plný vařené nebo dušené solené tresky s vařenými bramborami, cibulí a plátky banánů podávané s vajíčkem natvrdo nebo avokádovými plátky s rajčatovou nebo máslovo–cibulovou omáčkou.

Rybí polévka

Tradiční pokrm – aromatická směs mořských plodů a koření, může obsahovat i brambory, rajčata, cibuli, mrkev, zelenou papriku a celer. Existuje mnoho různých verzí rybí polévky, ale je jedna společná věc, kterou všichni místní sdílejí – „sherry“ papriky a černý rum, které přidají polévce ohnivou chuť.

Rybí polévka

Rybí dort

Dortová verze klasické bermudské snídaně, akorát se zde navíc přidá hrášek, rýže, tymián, cibule a křupavá slanina, šťouchané dohromady, tvarově pak připomíná zploštělou rybu.

Rybí sandwich

Sendvič z ryby je běžný pokrm podávaný v restauracích. Základní recept je obvykle na všech ostrovech stejný. Smažené filé z ryb s tatarskou omáčkou se servíruje na chlebu s hrozinkami nebo na celozrnných topinkách. Dále je možné si přidat dle chuti rajče, grilovanou cibuli, sýr, pálivou omáčku a zelný salát.

Langusta

Od září do března jsou langusty dostupné téměř v každé restauraci jako „Lobster Pot“, „North Rock Brewery“.

Rumový dort

Vláčný, máslový Bermudský rumový dort je perfektní tečka po jakémkoli jídle. Je možné ho ochutnat v Horton pekařství v Hamiltonu Parish.

„Hoppin John“

Pikantní jídlo vyrobené z černého hrášku, chorizo​​ klobásy a hromady hnědé rýže ochucené česnekem a tymiánem. Tento pokrm je často podávaný při zvláštních příležitostech a pravidelně se připravuje, pokud se vydáte na piknik.

Jak se stravovat jako místní

Pokud se budete chtít stravovat jako místní, není nic jednoduššího, levnějšího a chutnějšího, než vyzkoušet jídlo servírované v místních bistrech. Doporučuje se vyzkoušet chutnou rybí polévku, která je dostupná na každém kroku. Je považována za národní pokrm a původně jako jídlo chudých. Prodávající ji v Bonefish, Henry VII a Wahoo´s Bistro. Za národní nápoj je zde považován tzn. „rum swizzle“, což je rum, ovocný džus a grenadina. V každém baru vám ho namíchají trošku jinak.

Obvyklé ceny v restauracích

Ceny v restauracích se pohybují na podobné výši jako v USA. Pokud se rozhodnete navštívit jednu z místních restaurací a vyzkoušet dobré jídlo, připravte si peněženku. Běžně se zde podávají předkrmy kolem 15-–20 USD, pokud zvolíte salát jako hlavni chod, vyjde vás na cca 15–20 USD, za hlavní chod utratíte přibližně 35 USD a více. Mezi nejlepší podniky, kde vám rozhodně bude chutnat, patří: Barracuda Grill, Mad Hatters (zde připravují výborné scallops) a restaurace Ascots.

Zavřít

Jaké výlety podnikneš

Bermudy nabízí neskutečné množství aktivit. Od golfu, pozorování velryb, plavání s delfíny, romantické procházky po plážích, potápění s bohatým podmořským životem.

Šnorchlování

Je možné si zde vyzkoušet šnorchlováni a potápět se mezi krásnými útesy a korály, doporučuje se potápění u zatopeného vraku – Bermuda Shipwreck Snorkel, ponor trvá cca 7 hodin, cena činí 70 USD.

Vrak lodě

Pozorování velryb

Můžete si zde zaplatit výlet s jednou z místních agentur, které nabízí výlety lodí kolem 85 USD v délce cca 5 hodin. K vidění jsou během března–dubna.

Výlety lodí

V přístavu naleznete spoustu nabídek, jak využít volný čas, vychutnejte si šampaňské na lodi při západu slunce nebo se vydejte se za dobrodružstvím na pirátské lodi.

Paddleboarding

Nejlepší je od Surf Sup v oblasti Somerset Village – kde můžete velmi jednoduše pozorovat rybky i karety obrovské. Lepší místo pro paddleboarding neexistuje.

Využijte místní ochutnávky rumu. Paddleboarding, kayakadventure, plavání v jeskyních, projížďky na segway či na koni.

Plavání s delfíny

Navštivte Dolphin Quest u Národního muzea, kde si můžete zaplavat s delfíny v krásném prostředí, je vhodné i pro děti, ty si to zaručeně užijí.

Pláže

Na Bermudských ostrovech nenajdete pláž, která by nebyla kouzelná. Najdeme zde spoustu malebných zátok s průzračnou vodou. Můžeme doporučit pláž Horseshoe Bay Beach, která patří mezi naprosto top pláže a je vyhledávaná díky svému růžovému písku. Další oblíbenou pláží je Elbow Beach, která je umístěna mezi 2 hotely a je také přístupná veřejnosti. Na těchto plážích nikdy nebudete mít dost, jelikož se budete opravdu cítit jako v sedmém nebi. Pro milovníky písečných pláží je to opravdu zážitek na celý život. Počítejte s návaly turistů, na pláž se proto raději vydejte ideálně po brzké snídani.

Zavřít

Na co si dej pozor

Zdraví

Je dobré se nechat očkovat proti hepatitidě a případně žloutence A a B. Virus zika zde prokázán zatím nebyl.

Elektřina

Místní napětí je 110 V, zásuvky jsou většinou amerického typu (2 ploché vidličky). Pro nabíjení elektrických spotřebičů je zapotřebí adaptér i konvertor zásuvek.

Kriminalita

Bermudy patří mezi bezpečnější země, pokud se pohybujete v turistických lokalitách. Nedoporučuje se pohybovat se o samotě v tmavých ulicích v noci. Tak jako všude ve světě je potřeba být vždy obezřetný a v rámci možností se nepotulovat po místech, kde se pohybují gangy a jiné tlupy.

Riziko katastrof

Klima může v létě a na podzim představovat vážná rizika – přes ostrovy nebo v jejich blízkosti se mohou prohnat hurikány. V zimě zde čekejte vydatný a vytrvalý déšť.

Důležité kontakty

Nejbližší Velvyslanectví ČR je v USA – Washington D. C.

Pohotovost: 911

Konzulát : (441) 295-1342

Zavřít

Víza a na co mysli před cestou

Vízum

Pro turistické cesty je nutné mít platný pas alespoň 6 měsíců po návratu. Při mezipřistání v USA také americké vízum ESTA, které se dá vyřídit na místě nebo online. Pokud byste se zde rozhodli pracovat, vyřízení víza trvá neskutečně dlouho. O práci tady není nouze, co se týče oborů IT, právo, účetnictví, bankovnictví a pojišťovnictví. V zásadě musíte prokázat, že na tuto práci nemají dostatečně kvalifikované lidi. Pracovní povolení se vydává na konkrétní pozici, na níž se hlásíte, je tedy velice těžké fluktuovat.

Očkování

Žádné není povinné – doporučuje se očkování proti hepatitidě.

Celní předpisy

Do země lze přivézt 200 ks cigaret, 1 l vína, 1 l tvrdého alkoholu, 50 doutníků, 500 g tabáku. Pokud si budete chtít dovézt jídlo, vždy zaplatíte určitou procentuální částku dle tarifu a druhu zboží (nedoporučuje se).

Rezervuj

1.

Letenky

Cestovatelé k nám chodí nejen pro rady, ale i levné letenky. Najdi si i ty svou letenku na Bermudy.

2.

Hotely

Mít kde složit hlavu není od věci. Podívej se na nabídku hotelů, hostelů i apartmánu na Bermudách.

3.

Půjčení auta

Jsi milovník roadtripů? Podívej se na nabídku dostupných vozů k vyzvednutí nejen na letišti.

nebo

Zájezdy

Pokud dáváš přednost hotovému řešení, naplánuj si dovolenou na Bermudách s cestovní kanceláří.

Diskuze

Jsme největší cestovatelská komunita v Česku a na Slovensku. Máš dotaz nebo hledáš spolucestovatele? Zeptej se ve fóru!

Založ nové téma
Byl jsi na Bermudách?
Navrhni úpravu

Tohoto průvodce pro vás připravili