Bermudy
Bermudy

Doprava na Bermudách

Jak se dostat na Bermudy

Na Bermudy se létá z celého světa. Z Evropy je možné letět nejlépe z Vídně nebo Budapešti s přestupem v Londýně s leteckou společností British Airways. Z Prahy počítejte minimálně s 16hodinovým letem včetně času na přestup, který bývá v New Yorku. Rezervujte si kolem 20.000 Kč. Další možností, jak se dostat na Bermudské ostrovy, je využití plavby zaoceánskou lodí od jara do podzimu. Vyplouvá pravidelně z New Yorku, Norfolku, Baltimoru nebo Charlestonu. Z New Yorku Vás týdenní plavba all inclusive vyjde na 659 USD

Jak se nejlépe přepravovat mezi ostrovy

Lodě a autobusy

Nejjednodušší přeprava z ostrova na ostrov je trajektem, který jezdí pravidelně. Můžete si zakoupit jednodenní lístek za 15 USD, který můžete využít po celý den na autobus a trajekt. Autobusy většinou zastavují u všech zajímavostí, které např. město Hamilton nabízí. V každém hotelu vám poskytnou mapku se zastávkami autobusů. Pokud cestujete ve skupince, můžete využit tzv. miniautobusy, ty vás svezou po všech atraktivních místech, které stojí za to navštívit. Účtují si 10 USD/osoba/hodina. 

Pokud se rozhodnete navštívit sousední ostrov, můžete využít trajekt z:

  • Hamilton – Paget/Warwick:  2,50 USD/jednosměrná
  • Hamilton  – Dockyard: 4.00 USD
  • Dockyard – St. George’s: 4.00 USD

Taxi

Pokud se rozhodnete využít k dopravě taxi, za první míli utratíte 4,15 USD,  za každou další míli pak 5,20 USD
 (1–4 osoby v taxi)

Scooter/motorka

Pokud se rozhodnete využít samostatnou dopravu a zapůjčit si jeden z těchto dopravních prostředků, berte na vědomí, že se tady jezdí vlevo (pod vlivem Británie).

Půjčení auta/motorky

Bermudy patří mezi jediný ostrov v atlantském oceánu, kde si turisté nemohou pronajmout auto. Jedním z důvodů jsou notoricky úzké cesty, které mají spousty klikatých zatáček a slepých uliček. Místí obyvatelé, kteří vlastní automobil, musí také vlastnit bermudský řidičský průkaz. 

Městská doprava

Autobusová doprava na ostrovech funguje, dostanete se tak ekonomicky na místa, která potřebujete. Informace o trasách a jízdních řádech naleznete na webu gov.bm/bus. Dále je možnost využít taxíky. U nich vždy sledujte, zda mají zapnutý taxametr.

Chystáš se na Bermudy?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.