Průvodce státem
Bermudy
Hledáš místa, která navštívit, kolik peněz si s sebou vzít, čím se dopravovat nebo co ochutnat?
Projdi si průvodce, který ti na všechny otázky odpoví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit
Zavřít boční panel

Doprava na Bermudách

Jak se dostat na Bermudy

Na Bermudy se létá z celého světa. Z Evropy je možné letět nejlépe z Vídně nebo Budapešti s přestupem v Londýně s leteckou společností British Airways. Z Prahy počítejte minimálně s 16hodinovým letem včetně času na přestup, který bývá v New Yorku. Rezervujte si kolem 20.000 Kč. Další možností, jak se dostat na Bermudské ostrovy, je využití plavby zaoceánskou lodí od jara do podzimu. Vyplouvá pravidelně z New Yorku, Norfolku, Baltimoru nebo Charlestonu. Z New Yorku Vás týdenní plavba all inclusive vyjde na 659 USD

Jak se nejlépe přepravovat mezi ostrovy

Lodě a autobusy

Nejjednodušší přeprava z ostrova na ostrov je trajektem, který jezdí pravidelně. Můžete si zakoupit jednodenní lístek za 15 USD, který můžete využít po celý den na autobus a trajekt. Autobusy většinou zastavují u všech zajímavostí, které např. město Hamilton nabízí. V každém hotelu vám poskytnou mapku se zastávkami autobusů. Pokud cestujete ve skupince, můžete využit tzv. miniautobusy, ty vás svezou po všech atraktivních místech, které stojí za to navštívit. Účtují si 10 USD/osoba/hodina. 

Pokud se rozhodnete navštívit sousední ostrov, můžete využít trajekt z:

  • Hamilton – Paget/Warwick:  2,50 USD/jednosměrná
  • Hamilton  – Dockyard: 4.00 USD
  • Dockyard – St. George’s: 4.00 USD

Trajekt Bermudy

Taxi

Pokud se rozhodnete využít k dopravě taxi, za první míli utratíte 4,15 USD,  za každou další míli pak 5,20 USD
 (1–4 osoby v taxi)

Scooter/motorka

Pokud se rozhodnete využít samostatnou dopravu a zapůjčit si jeden z těchto dopravních prostředků, berte na vědomí, že se tady jezdí vlevo (pod vlivem Británie).

Půjčení auta/motorky

Bermudy patří mezi jediný ostrov v atlantském oceánu, kde si turisté nemohou pronajmout auto. Jedním z důvodů jsou notoricky úzké cesty, které mají spousty klikatých zatáček a slepých uliček. Místí obyvatelé, kteří vlastní automobil, musí také vlastnit bermudský řidičský průkaz. 

Městská doprava

Autobusová doprava na ostrovech funguje, dostanete se tak ekonomicky na místa, která potřebujete. Informace o trasách a jízdních řádech naleznete na webu gov.bm/bus. Dále je možnost využít taxíky. U nich vždy sledujte, zda mají zapnutý taxametr.

Ostrovy, kde vznikly bermudy

Ano, Bermudy. Tak rádi je nosíme. Krátké kalhoty, které jsou populární na jakékoli volnočasové aktivity, zejména vhodné pro nás cestovatele. Spojitost s těmito korálovými ostrovy je tedy na místě. Poprvé je začali nosit vojáci britské armády. Často jim bylo v koloniích tak horko, že si svoje nohavice bez okolků zkracovali až nad kolena. Důstojníci tento postup tolerovali a později si sami kalhoty zkracovali, bermudy se tak staly hitem a jsou jimi dodnes.

Pojďme ale zpátky k těm 150 korálovým ostrovům, které se nachází v Atlantském oceánu. Osídlených je jich pouze okolo 20. Dělí se na 9 správních obvodů, tzv. parishes, a 2 obce – Hamilton a St. George’s. 

Průvodce pro tebe napsal Jaňule ŠEVČÍK
Víza
Vízum zdarma
Turistická víza získáš na letišti s pasem platným alespoň 180 dní.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
květen - říjen
Teploty kolem 25 stupňů, málo deště a pohoda.
Více o počasí
Letenky od
18 000 Kč
Je běžná cena letenek. Akce se objevují 3x za rok a ušetříš 24%.
Akční nabídky
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před rokem
Navrhni úpravu