Průvodce státem
Bermudy
Hledáš místa, která navštívit, kolik peněz si s sebou vzít, čím se dopravovat nebo co ochutnat?
Projdi si průvodce, který ti na všechny otázky odpoví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit
Zavřít boční panel

Víza a povinnosti na Bermudách

Vízum

Pro turistické cesty je nutné mít platný pas alespoň 6 měsíců po návratu. Při mezipřistání v USA také americké vízum ESTA, které se dá vyřídit na místě nebo online. Pokud byste se zde rozhodli pracovat, vyřízení víza trvá neskutečně dlouho. O práci tady není nouze, co se týče oborů IT, právo, účetnictví, bankovnictví a pojišťovnictví. V zásadě musíte prokázat, že na tuto práci nemají dostatečně kvalifikované lidi. Pracovní povolení se vydává na konkrétní pozici, na níž se hlásíte, je tedy velice těžké fluktuovat. 

Očkování

Žádné není povinné – doporučuje se očkování proti hepatitidě.

Celní předpisy 

Do země lze přivézt 200 ks cigaret, 1 l vína, 1 l tvrdého alkoholu, 50 doutníků, 500 g tabáku. Pokud si budete chtít dovézt jídlo, vždy zaplatíte určitou procentuální částku dle tarifu a druhu zboží (nedoporučuje se).

Ostrovy, kde vznikly bermudy

Ano, Bermudy. Tak rádi je nosíme. Krátké kalhoty, které jsou populární na jakékoli volnočasové aktivity, zejména vhodné pro nás cestovatele. Spojitost s těmito korálovými ostrovy je tedy na místě. Poprvé je začali nosit vojáci britské armády. Často jim bylo v koloniích tak horko, že si svoje nohavice bez okolků zkracovali až nad kolena. Důstojníci tento postup tolerovali a později si sami kalhoty zkracovali, bermudy se tak staly hitem a jsou jimi dodnes.

Pojďme ale zpátky k těm 150 korálovým ostrovům, které se nachází v Atlantském oceánu. Osídlených je jich pouze okolo 20. Dělí se na 9 správních obvodů, tzv. parishes, a 2 obce – Hamilton a St. George’s. 

Průvodce pro tebe napsal Jaňule ŠEVČÍK
Víza
Vízum zdarma
Turistická víza získáš na letišti s pasem platným alespoň 180 dní.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
květen - říjen
Teploty kolem 25 stupňů, málo deště a pohoda.
Více o počasí
Letenky od
18 000 Kč
Je běžná cena letenek. Akce se objevují 3x za rok a ušetříš 24%.
Akční nabídky
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před rokem
Navrhni úpravu