Bermudy
Bermudy

Jídlo na Bermudách

Bermudská kuchyně

Chutě Bermudské kuchyně jsou neskutečně rozmanité, smíchaly se zde kulinářské vlivy z Karibiku, Británie, západní Afriky, ale i domorodců a Portugalců. Výsledkem této unikátní kombinací je to, co se nazývá bermudská kuchyně.

Tradiční pokrmy, které stojí za to ochutnat:

„Tresčí“ snídaně

V neděli ráno se místní obyvatelé z celého ostrova sejdou u vydatné snídaně – talíř plný vařené nebo dušené solené tresky s vařenými bramborami, cibulí a plátky banánů podávané s vajíčkem natvrdo nebo avokádovými plátky s rajčatovou nebo máslovo–cibulovou omáčkou.

Rybí polévka

Tradiční pokrm – aromatická směs mořských plodů a koření, může obsahovat i brambory, rajčata, cibuli, mrkev, zelenou papriku a celer. Existuje mnoho různých verzí rybí polévky, ale je jedna společná věc, kterou všichni místní sdílejí – „sherry“ papriky a černý rum, které přidají polévce ohnivou chuť.

 

 

Rybí dort

Dortová verze klasické bermudské snídaně, akorát se zde navíc přidá hrášek, rýže, tymián, cibule a křupavá slanina, šťouchané dohromady, tvarově pak připomíná zploštělou rybu. 

Rybí sandwich

Sendvič z ryby je běžný pokrm podávaný v restauracích. Základní recept je obvykle na všech ostrovech stejný. Smažené filé z ryb s tatarskou omáčkou se servíruje na chlebu s hrozinkami nebo na celozrnných topinkách. Dále je možné si přidat dle chuti rajče, grilovanou cibuli, sýr, pálivou omáčku a zelný salát. 

Langusta

Od září do března jsou langusty dostupné téměř v každé restauraci jako „Lobster Pot“, „North Rock Brewery“. 

Rumový dort

Vláčný, máslový Bermudský rumový dort je perfektní tečka po jakémkoli jídle. Je možné ho ochutnat v Horton pekařství v Hamiltonu Parish.

„Hoppin John“

Pikantní jídlo vyrobené z černého hrášku, chorizo​​ klobásy a hromady hnědé rýže ochucené česnekem a tymiánem. Tento pokrm je často podávaný při zvláštních příležitostech a pravidelně se připravuje, pokud se vydáte na piknik. 

Jak se stravovat jako místní

Pokud se budete chtít stravovat jako místní, není nic jednoduššího, levnějšího a chutnějšího, než vyzkoušet jídlo servírované v místních bistrech. Doporučuje se vyzkoušet chutnou rybí polévku, která je dostupná na každém kroku. Je považována za národní pokrm a původně jako jídlo chudých. Prodávající ji v Bonefish, Henry VII a Wahoo´s  Bistro. Za národní nápoj je zde považován tzn. „rum swizzle“, což je rum, ovocný džus a grenadina. V každém baru vám ho namíchají trošku jinak. 

Obvyklé ceny v restauracích

Ceny v restauracích se pohybují na podobné výši jako v USA. Pokud se rozhodnete navštívit jednu z místních restaurací a vyzkoušet dobré jídlo, připravte si peněženku. Běžně se zde podávají předkrmy kolem 15-–20 USD, pokud zvolíte salát jako hlavni chod, vyjde vás na cca 15–20 USD, za hlavní chod utratíte přibližně 35 USD a více.  Mezi nejlepší podniky, kde vám rozhodně bude chutnat, patří: Barracuda Grill, Mad Hatters  (zde připravují výborné scallops) a restaurace Ascots.

Chystáš se na Bermudy?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.