Průvodce státem
Bermudy
Hledáš místa, která navštívit, kolik peněz si s sebou vzít, čím se dopravovat nebo co ochutnat?
Projdi si průvodce, který ti na všechny otázky odpoví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit
Zavřít boční panel

Jídlo na Bermudách

Bermudská kuchyně

Chutě Bermudské kuchyně jsou neskutečně rozmanité, smíchaly se zde kulinářské vlivy z Karibiku, Británie, západní Afriky, ale i domorodců a Portugalců. Výsledkem této unikátní kombinací je to, co se nazývá bermudská kuchyně.

Tradiční pokrmy, které stojí za to ochutnat:

„Tresčí“ snídaně

V neděli ráno se místní obyvatelé z celého ostrova sejdou u vydatné snídaně – talíř plný vařené nebo dušené solené tresky s vařenými bramborami, cibulí a plátky banánů podávané s vajíčkem natvrdo nebo avokádovými plátky s rajčatovou nebo máslovo–cibulovou omáčkou.

Rybí polévka

Tradiční pokrm – aromatická směs mořských plodů a koření, může obsahovat i brambory, rajčata, cibuli, mrkev, zelenou papriku a celer. Existuje mnoho různých verzí rybí polévky, ale je jedna společná věc, kterou všichni místní sdílejí – „sherry“ papriky a černý rum, které přidají polévce ohnivou chuť.

Rybí polévka

 

 

Rybí dort

Dortová verze klasické bermudské snídaně, akorát se zde navíc přidá hrášek, rýže, tymián, cibule a křupavá slanina, šťouchané dohromady, tvarově pak připomíná zploštělou rybu. 

Rybí sandwich

Sendvič z ryby je běžný pokrm podávaný v restauracích. Základní recept je obvykle na všech ostrovech stejný. Smažené filé z ryb s tatarskou omáčkou se servíruje na chlebu s hrozinkami nebo na celozrnných topinkách. Dále je možné si přidat dle chuti rajče, grilovanou cibuli, sýr, pálivou omáčku a zelný salát. 

Langusta

Od září do března jsou langusty dostupné téměř v každé restauraci jako „Lobster Pot“, „North Rock Brewery“. 

Rumový dort

Vláčný, máslový Bermudský rumový dort je perfektní tečka po jakémkoli jídle. Je možné ho ochutnat v Horton pekařství v Hamiltonu Parish.

„Hoppin John“

Pikantní jídlo vyrobené z černého hrášku, chorizo​​ klobásy a hromady hnědé rýže ochucené česnekem a tymiánem. Tento pokrm je často podávaný při zvláštních příležitostech a pravidelně se připravuje, pokud se vydáte na piknik. 

Jak se stravovat jako místní

Pokud se budete chtít stravovat jako místní, není nic jednoduššího, levnějšího a chutnějšího, než vyzkoušet jídlo servírované v místních bistrech. Doporučuje se vyzkoušet chutnou rybí polévku, která je dostupná na každém kroku. Je považována za národní pokrm a původně jako jídlo chudých. Prodávající ji v Bonefish, Henry VII a Wahoo´s  Bistro. Za národní nápoj je zde považován tzn. „rum swizzle“, což je rum, ovocný džus a grenadina. V každém baru vám ho namíchají trošku jinak. 

Obvyklé ceny v restauracích

Ceny v restauracích se pohybují na podobné výši jako v USA. Pokud se rozhodnete navštívit jednu z místních restaurací a vyzkoušet dobré jídlo, připravte si peněženku. Běžně se zde podávají předkrmy kolem 15-–20 USD, pokud zvolíte salát jako hlavni chod, vyjde vás na cca 15–20 USD, za hlavní chod utratíte přibližně 35 USD a více.  Mezi nejlepší podniky, kde vám rozhodně bude chutnat, patří: Barracuda Grill, Mad Hatters  (zde připravují výborné scallops) a restaurace Ascots.

Ostrovy, kde vznikly bermudy

Ano, Bermudy. Tak rádi je nosíme. Krátké kalhoty, které jsou populární na jakékoli volnočasové aktivity, zejména vhodné pro nás cestovatele. Spojitost s těmito korálovými ostrovy je tedy na místě. Poprvé je začali nosit vojáci britské armády. Často jim bylo v koloniích tak horko, že si svoje nohavice bez okolků zkracovali až nad kolena. Důstojníci tento postup tolerovali a později si sami kalhoty zkracovali, bermudy se tak staly hitem a jsou jimi dodnes.

Pojďme ale zpátky k těm 150 korálovým ostrovům, které se nachází v Atlantském oceánu. Osídlených je jich pouze okolo 20. Dělí se na 9 správních obvodů, tzv. parishes, a 2 obce – Hamilton a St. George’s. 

Průvodce pro tebe napsal Jaňule ŠEVČÍK
Víza
Vízum zdarma
Turistická víza získáš na letišti s pasem platným alespoň 180 dní.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
květen - říjen
Teploty kolem 25 stupňů, málo deště a pohoda.
Více o počasí
Letenky od
18 000 Kč
Je běžná cena letenek. Akce se objevují 3x za rok a ušetříš 24%.
Akční nabídky
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před rokem
Navrhni úpravu