Zavřít boční panel

Bezpečnost na Bermudách

Zdraví

Je dobré se nechat očkovat proti hepatitidě a případně žloutence A a B. Virus zika zde prokázán zatím nebyl. 

Elektřina

Místní napětí je 110 V, zásuvky jsou většinou amerického typu (2 ploché vidličky). Pro nabíjení elektrických spotřebičů je zapotřebí adaptér i konvertor zásuvek.

Kriminalita 

Bermudy patří mezi bezpečnější země, pokud se pohybujete v turistických lokalitách. Nedoporučuje se pohybovat se o samotě v tmavých ulicích v noci. Tak jako všude ve světě je potřeba být vždy obezřetný a v rámci možností se nepotulovat po místech, kde se pohybují gangy a jiné tlupy. 

Riziko katastrof

Klima může v létě a na podzim představovat vážná rizika – přes ostrovy nebo v jejich blízkosti se mohou prohnat hurikány. V zimě zde čekejte vydatný a vytrvalý déšť.

Důležité kontakty

Nejbližší Velvyslanectví ČR je v USA – Washington D. C.

Pohotovost: 911

Konzulát : (441) 295-1342

Ostrovy, kde vznikly bermudy

Ano, Bermudy. Tak rádi je nosíme. Krátké kalhoty, které jsou populární na jakékoli volnočasové aktivity, zejména vhodné pro nás cestovatele. Spojitost s těmito korálovými ostrovy je tedy na místě. Poprvé je začali nosit vojáci britské armády. Často jim bylo v koloniích tak horko, že si svoje nohavice bez okolků zkracovali až nad kolena. Důstojníci tento postup tolerovali a později si sami kalhoty zkracovali, bermudy se tak staly hitem a jsou jimi dodnes.

Pojďme ale zpátky k těm 150 korálovým ostrovům, které se nachází v Atlantském oceánu. Osídlených je jich pouze okolo 20. Dělí se na 9 správních obvodů, tzv. parishes, a 2 obce – Hamilton a St. George’s. 

Průvodce pro tebe napsal Jaňule ŠEVČÍK
Víza
Vízum zdarma
Turistická víza získáš na letišti s pasem platným alespoň 180 dní.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
květen - říjen
Teploty kolem 25 stupňů, málo deště a pohoda.
Více o počasí
Letenky od
18 000 Kč
Akční nabídky
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před rokem
Navrhni úpravu