Průvodce státem
Bhútán
Hledáš místa, která navštívit, kolik peněz si s sebou vzít, čím se dopravovat nebo co ochutnat?
Projdi si průvodce, který ti na všechny otázky odpoví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit
Zavřít boční panel

Aktivity v Bhútánu

Festival Tsechu

Jeden z nejpopulárnějších festivalů v krajině, který každé město/oblast oslavuje v jiný den. Lidé se oblékají do nejlepších šatů a shromažďují se na nádvořích klášterů. Součástí oslav je i tanec Čam, který praktikují mniši zahalení v maskách. Domácí věří, že už jen sledováním těchto mystických tanců je možno dosáhnout osvícení a očistit svou karmu. Každý Bhútánec proto považuje za povinnost zúčastnit se Tsechu aspoň jednou za život. A proto byste ho neměli vynechat ani vy.

Túry/treky

Bhútán nabízí různé typy treků od méně náročných přes středně těžké až po ty náročnější. Většina túr trvá 2–3 dny.

Trek v Bhútánu

Túra k Tygřímu hnízdu

Tento skvost je rozhodně tzv. must see Bhútánu. Návštěva této jedinečné země by bez scénického výstupu na měděno zbarvenou horu Padmasambhavu rozhodně nebyla úplná. Klášter Tygří hnízdo ve výšce 3.120 m n. m. je přilepený ke skalnatému útesu. Podle legendy sem guru Rinpoče, díky němuž se po zemi rozšířil buddhismus, v 8. století přiletěl na zádech tygřice, aby tu v pokoji meditoval.

Tygří hnízdo

Trek Velký Snowman

Je označován za nejtěžší, ale je zároveň nejkrásnějším trekem na světě. Trvá 31 dní. K jeho absolvování je třeba mít speciální povolení, které si zařídíte prostřednictvím lokální cestovní kanceláře.

Rafting/kajaking

Bhután je zemí bohatou na vodu a řeky, proto nabízí adrenalinové zážitky v podobě raftingu či kajakingu. Dá se vybrat z pomalejších i rychlejších toků. Co si vyzkoušet peřeje na řece Mo?

Cyklotúry

Horské cyklotúry jsou jedním z nejlepších způsobů jak poznat Bhútán, některé trasy vedou přímo přes vesničky. Šlapání do výšek nad 3.000 m n. m. sice vyžaduje zdatnost, ale odměna v podobě nekonečných výhledů stojí za to.

Chrám v horách

Lukostřelba

Jde o národní sport Bhútánců. Střelnici má skoro každá vesnice a tradičně se používá bambusový luk. Při turnaji ve střelbě jsou k dispozici dva terče vzdálené od sebe 100 m a terč je od střelce vzdálený neuvěřitelných 150 m, tedy o mnoho více než na olympijských hrách (50 m). Každý člen týmu má na každý terč dva šípy na jedno kolo. Dva týmy stojící proti sobě komentují výkony soupeře posměšnými či obdivnými písničkami a tanci či úklony, aby vyrušili soupeře a znemožnili mu trefit cíl. Je to v podstatě společenská událost, kde jsou stánky s jídlem a soutěže organizované mezi vesničkami, městy a amatérskými týmy.

Tajemstvími opředené dračí království

Bhútán je poslední Šangri-lou. Ztracený ráj rozprostírající se mezi vrcholky majestátních Východních Himalájí se ukrývá mezi dvěma světovými velmocemi – Indií na jihu a Čínou na severu. Téměř 780.000 lidí tu žije v míru a souladu s panenskou přírodou chráněnou před chamtivými lidskými zájmy. S pokorou je možné sledovat úctu, s jakou domácí přistupují ke svým zvykům a tradicím. Právě díky tomu se jim podařilo dokonale uchovat jedinečnou kulturu. Jen zde měří národní bohatství hrubým domácím štěstím. Krajina přesycená spiritualitou a pokojem je poslední zemí, která úspěšně balancuje mezi tradicí minulosti a pokrokem budoucnosti. Jako by zůstala v čase.

Průvodce pro tebe napsal Markéta Trginová
Víza
Vízum za 40 $
Turistická víza vyřizuje bhútánská cestovní kancelář.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
jaro a podzim
Nejltepleji a bez deště v březnu, dubnu, říjnu až prosinci.
Více o počasí
Letenky od
30 000 Kč
Je běžná cena letenky. Připočtěte navíc tučné povinné poplatky cestovce.
Akční nabídky
Avatar uživatele Markéta Trginová
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před rokem
Navrhni úpravu