Průvodce státem
Bhútán
Hledáš místa, která navštívit, kolik peněz si s sebou vzít, čím se dopravovat nebo co ochutnat?
Projdi si průvodce, který ti na všechny otázky odpoví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit
Zavřít boční panel

Doprava v Bhútánu

Jak se do Bhútánu dostat

Do Bhútánu se dá dostat dvěma způsoby. A to po zemi (z Indie na třech místech – Phuentsholing, Gelephu a Samdrup Jongkhar), nebo letecky (přímou linkou z Indie, Nepálu, Thajska či Bangladéše) společností Druk Air a Bhutan Airlines. Žádné jiné aerolinky do Bhútánu nelétají. V zemi se nachází jen jedno mezinárodní letiště, které se nalézá ve městě Paro. Právě tady tak začíná poznávání drtivé většiny návštěvníků.

Do Bhútánu se nedá dostat na vlastní pěst, využít musíte místní cestovní kanceláře. Jejich seznam najdete na oficiálním webu tourism.gov.bt.

Jak se nejlépe dopravovat

Transfer v Bhútánu zajišťuje lokální kancelář v závislosti na počtu turistů (auto, minivan, autobus).

Jezdí se zde vlevo. Cesty mezi největšími městy jsou v poměrně dobrém stavu. Mnohé úseky se však neustále upravují a je tak třeba počítat se zdržením či místy rozbitou vozovkou. Dálnici tu člověk nenajde a jediná dvouproudová cesta v obou směrech je na krátkém úseku v hlavním městě Thimpu. Semafory se zde nevyskytují, král je považuje za součást špatné globalizace. Národní dálnice, která se začala stavět v 60. letech, propojuje jeden kraj se druhým. Ne více než 40 % obyvatel to má stále i několik dní pěšky k nejbližší cestě.

Silnice Thimphu

Půjčení auta

Půjčovny aut v zemi neexistují. Dopravu zabezpečuje místní cestovní kancelář.

Veřejná doprava

Jako turista není možné využívat veřejnou dopravu k přesunům. Jakýkoli transfer předem zajišťuje místní cestovní kancelář.

Tajemstvími opředené dračí království

Bhútán je poslední Šangri-lou. Ztracený ráj rozprostírající se mezi vrcholky majestátních Východních Himalájí se ukrývá mezi dvěma světovými velmocemi – Indií na jihu a Čínou na severu. Téměř 780.000 lidí tu žije v míru a souladu s panenskou přírodou chráněnou před chamtivými lidskými zájmy. S pokorou je možné sledovat úctu, s jakou domácí přistupují ke svým zvykům a tradicím. Právě díky tomu se jim podařilo dokonale uchovat jedinečnou kulturu. Jen zde měří národní bohatství hrubým domácím štěstím. Krajina přesycená spiritualitou a pokojem je poslední zemí, která úspěšně balancuje mezi tradicí minulosti a pokrokem budoucnosti. Jako by zůstala v čase.

Průvodce pro tebe napsal Markéta Trginová
Víza
Vízum za 40 $
Turistická víza vyřizuje bhútánská cestovní kancelář.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
jaro a podzim
Nejltepleji a bez deště v březnu, dubnu, říjnu až prosinci.
Více o počasí
Letenky od
30 000 Kč
Je běžná cena letenky. Připočtěte navíc tučné povinné poplatky cestovce.
Akční nabídky
Avatar uživatele Markéta Trginová
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před rokem
Navrhni úpravu