Bhútán
Bhútán

Doprava v Bhútánu

Jak se do Bhútánu dostat

Do Bhútánu se dá dostat dvěma způsoby. A to po zemi (z Indie na třech místech – Phuentsholing, Gelephu a Samdrup Jongkhar), nebo letecky (přímou linkou z Indie, Nepálu, Thajska či Bangladéše) společností Druk Air a Bhutan Airlines. Žádné jiné aerolinky do Bhútánu nelétají. V zemi se nachází jen jedno mezinárodní letiště, které se nalézá ve městě Paro. Právě tady tak začíná poznávání drtivé většiny návštěvníků.

Do Bhútánu se nedá dostat na vlastní pěst, využít musíte místní cestovní kanceláře. Jejich seznam najdete na oficiálním webu tourism.gov.bt.

Jak se nejlépe dopravovat

Transfer v Bhútánu zajišťuje lokální kancelář v závislosti na počtu turistů (auto, minivan, autobus).

Jezdí se zde vlevo. Cesty mezi největšími městy jsou v poměrně dobrém stavu. Mnohé úseky se však neustále upravují a je tak třeba počítat se zdržením či místy rozbitou vozovkou. Dálnici tu člověk nenajde a jediná dvouproudová cesta v obou směrech je na krátkém úseku v hlavním městě Thimpu. Semafory se zde nevyskytují, král je považuje za součást špatné globalizace. Národní dálnice, která se začala stavět v 60. letech, propojuje jeden kraj se druhým. Ne více než 40 % obyvatel to má stále i několik dní pěšky k nejbližší cestě.

Půjčení auta

Půjčovny aut v zemi neexistují. Dopravu zabezpečuje místní cestovní kancelář.

Veřejná doprava

Jako turista není možné využívat veřejnou dopravu k přesunům. Jakýkoli transfer předem zajišťuje místní cestovní kancelář.

Chystáš se do Bhútánu?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele Markéta Trginová
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.