Bhútán
Bhútán

Víza do Bhútánu

Víza

Turistický ruch je v zemi velmi omezený a do Bhútánu je možné cestovat buď na pozvání vlády, nebo jako turista. Žádost o víza může podat jen místní cestovní kancelář (jejich seznam). Žádosti jsou zasílány na Ministerstvo zahraničních věcí Bhútánu, které vízum vydává a při příjezdu vízum udělí do pasu. Letenka se bez schválené žádosti nedá zakoupit.

Na vydání víz si po žádosti lokální cestovní kanceláří vyhrazuje Ministerstvo zahraničních věcí dobu 15 dní. Proto musí být žádost zaslána nejméně polovinu měsíce před plánovanou návštěvou. Vízum stojí 20 USD. Od víza jsou osvobozeni jen obyvatelé Indie, Bangladéše a Malediv.

Další dokumenty

Vyžaduje se platný cestovní pas s platnými vízy a letenkami, které klientovi zasílá lokální cestovní kancelář na základě rezervování balíčku obsahující předem dohodnutý a zaplacený itinerář. Minimální cena vstupu na den činí 200 a 250 USD (závisí na měsíci návštěvy). Takzvaným solo travelers je k této ceně navíc naúčtováno nejvíce 40 USD na osobu/noc, nebo 30 USD na osobu/noc při cestování ve dvojici.

Očkování

Do Bhútánu není povinné žádné očkování. Ale doporučujeme být očkován na hepatitidu A a také na břišní tyfus. Antimalarika můžete klidně nechat doma, riziko je minimální. Vezměte si s sebou však repelent proti štípancům. Výskyt malárie byl však v minulosti evidovaný zejména na jihu při hranicích s Indií.

Celní předpisy

Po příjezdu do země je každý návštěvník povinen vyplnit celní prohlášení „Customs Form“ a uvést všechny dovážené předměty.

Bezcelně je možné dovézt 400 ks cigaret nebo 150 g tabáku, 2 l alkoholu, elektroniku a další techniku pro profesionální účely, fotoaparáty a videokamery pro osobní účely.

Dovoz a vývoz zbraní, munice, výbušnin, narkotik a drog (kromě léku předepsaných lékařem), je přísně zakázaný. Dále také vývoz předmětů, popřípadě výrobků z přírodnin a starožitnosti. Vývoz některých výrobků je možný jen po získání potvrzení, že nejde o starožitnosti.

Chystáš se do Bhútánu?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele Markéta Trginová
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.