Průvodce státem
Bhútán
Hledáš místa, která navštívit, kolik peněz si s sebou vzít, čím se dopravovat nebo co ochutnat?
Projdi si průvodce, který ti na všechny otázky odpoví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit
Zavřít boční panel

Víza a povinnosti v Bhútánu

Víza

Turistický ruch je v zemi velmi omezený a do Bhútánu je možné cestovat buď na pozvání vlády, nebo jako turista. Žádost o víza může podat jen místní cestovní kancelář (jejich seznam). Žádosti jsou zasílány na Ministerstvo zahraničních věcí Bhútánu, které vízum vydává a při příjezdu vízum udělí do pasu. Letenka se bez schválené žádosti nedá zakoupit.

Na vydání víz si po žádosti lokální cestovní kanceláří vyhrazuje Ministerstvo zahraničních věcí dobu 15 dní. Proto musí být žádost zaslána nejméně polovinu měsíce před plánovanou návštěvou. Vízum stojí 20 USD. Od víza jsou osvobozeni jen obyvatelé Indie, Bangladéše a Malediv.

Další dokumenty

Vyžaduje se platný cestovní pas s platnými vízy a letenkami, které klientovi zasílá lokální cestovní kancelář na základě rezervování balíčku obsahující předem dohodnutý a zaplacený itinerář. Minimální cena vstupu na den činí 200 a 250 USD (závisí na měsíci návštěvy). Takzvaným solo travelers je k této ceně navíc naúčtováno nejvíce 40 USD na osobu/noc, nebo 30 USD na osobu/noc při cestování ve dvojici.

Očkování

Do Bhútánu není povinné žádné očkování. Ale doporučujeme být očkován na hepatitidu A a také na břišní tyfus. Antimalarika můžete klidně nechat doma, riziko je minimální. Vezměte si s sebou však repelent proti štípancům. Výskyt malárie byl však v minulosti evidovaný zejména na jihu při hranicích s Indií.

Celní předpisy

Po příjezdu do země je každý návštěvník povinen vyplnit celní prohlášení „Customs Form“ a uvést všechny dovážené předměty.

Bezcelně je možné dovézt 400 ks cigaret nebo 150 g tabáku, 2 l alkoholu, elektroniku a další techniku pro profesionální účely, fotoaparáty a videokamery pro osobní účely.

Dovoz a vývoz zbraní, munice, výbušnin, narkotik a drog (kromě léku předepsaných lékařem), je přísně zakázaný. Dále také vývoz předmětů, popřípadě výrobků z přírodnin a starožitnosti. Vývoz některých výrobků je možný jen po získání potvrzení, že nejde o starožitnosti.

Tajemstvími opředené dračí království

Bhútán je poslední Šangri-lou. Ztracený ráj rozprostírající se mezi vrcholky majestátních Východních Himalájí se ukrývá mezi dvěma světovými velmocemi – Indií na jihu a Čínou na severu. Téměř 780.000 lidí tu žije v míru a souladu s panenskou přírodou chráněnou před chamtivými lidskými zájmy. S pokorou je možné sledovat úctu, s jakou domácí přistupují ke svým zvykům a tradicím. Právě díky tomu se jim podařilo dokonale uchovat jedinečnou kulturu. Jen zde měří národní bohatství hrubým domácím štěstím. Krajina přesycená spiritualitou a pokojem je poslední zemí, která úspěšně balancuje mezi tradicí minulosti a pokrokem budoucnosti. Jako by zůstala v čase.

Průvodce pro tebe napsal Markéta Trginová
Víza
Vízum za 40 $
Turistická víza vyřizuje bhútánská cestovní kancelář.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
jaro a podzim
Nejltepleji a bez deště v březnu, dubnu, říjnu až prosinci.
Více o počasí
Letenky od
30 000 Kč
Je běžná cena letenky. Připočtěte navíc tučné povinné poplatky cestovce.
Akční nabídky
Avatar uživatele Markéta Trginová
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před rokem
Navrhni úpravu