Bonaire
Bonaire

Co dělat na Bonaire

Pláže 

Oproti Curaçau nebo Arubě nabízí Bonaire daleko méně písčitých pláží, to však neznamená, že si zde neužijete pohodovou koupačku. Nejhezčí písčitou pláž najdete na Klein Bonaire, na ostrově samotném se pak mezi nejkrásnější pláže řadí například Bachelor's Beach, Pink Beach, Eden Beach, Sorobon Beach, nebo 1000 Steps Beach. Pro vstup i k plavání v moři jsou doporučovány boty do vody! 

Výlety 

Individuální turistika láká například k návštěvě místního národního parku nebo na vyhlídku Seru Largu. 

Potápění, šnorchlování  

Bohatý podmořský svět, kde můžete pozorovat stovky druhů ryb, se těší pečlivé ochraně, vyhlášen tu byl jeden z prvních podmořských parků Karibiku. Potápět se je možné v některých z desítek vyznačených lokalit ať už na Bonaire, nebo na Klein Bonaire. 

Windsurfing, kitesurfing  

Sorobon Beach na východě patří windsurferům, kiteři nacházejí útočiště na jihozápadě ostrova. 

Pozorování fauny  

Už název bonairského letiště napovídá, že zástupcem ptactva číslo jedna je plameňák karibský. K těm se turista nedostane blízko, spíše si tak všimne jejich hejn podél cest lemujících jih ostrova nebo k mangrovům Lac Bai. Pozornosti neujde ani množství papoušků amazoňanů žlutoramenných. Na ostrově dále zaujme množství plazů včetně velkých leguánů, navštívit je možné útulek pro přestárlé osly zřízený roku 1993. 

Chystáš se na Bonaire?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.