Průvodce státem
Bonaire
Hledáš místa, která navštívit, kolik peněz si s sebou vzít, čím se dopravovat nebo co ochutnat?
Projdi si průvodce, který ti na všechny otázky odpoví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit
Zavřít boční panel

Aktivity na Bonaire

Pláže 

Oproti Curaçau nebo Arubě nabízí Bonaire daleko méně písčitých pláží, to však neznamená, že si zde neužijete pohodovou koupačku. Nejhezčí písčitou pláž najdete na Klein Bonaire, na ostrově samotném se pak mezi nejkrásnější pláže řadí například Bachelor's Beach, Pink Beach, Eden Beach, Sorobon Beach, nebo 1000 Steps Beach. Pro vstup i k plavání v moři jsou doporučovány boty do vody! 

Výlety 

Individuální turistika láká například k návštěvě místního národního parku nebo na vyhlídku Seru Largu. 

Potápění, šnorchlování  

Bohatý podmořský svět, kde můžete pozorovat stovky druhů ryb, se těší pečlivé ochraně, vyhlášen tu byl jeden z prvních podmořských parků Karibiku. Potápět se je možné v některých z desítek vyznačených lokalit ať už na Bonaire, nebo na Klein Bonaire. 

Windsurfing, kitesurfing  

Sorobon Beach na východě patří windsurferům, kiteři nacházejí útočiště na jihozápadě ostrova. 

Pozorování fauny  

Už název bonairského letiště napovídá, že zástupcem ptactva číslo jedna je plameňák karibský. K těm se turista nedostane blízko, spíše si tak všimne jejich hejn podél cest lemujících jih ostrova nebo k mangrovům Lac Bai. Pozornosti neujde ani množství papoušků amazoňanů žlutoramenných. Na ostrově dále zaujme množství plazů včetně velkých leguánů, navštívit je možné útulek pro přestárlé osly zřízený roku 1993. 

Nizozemský korál Karibiku 

Ostrov Bonaire se nachází v jižní části Karibského moře 80 kilometrů před pobřežím Venezuely, je součástí Malých Antil a patří do jižní části Závětrných ostrovů. Leží v blízkosti dalších ostrovů bývalých nizozemských Antil – Curaçaa a Aruby. 

„Jestli jsi potápěč, tak už jsi o Bonaire slyšel. Nejsi? Tak brzy poznáš, jaké krásy náš ostrov nabízí!“ Tak uvádí ostrov místní, kteří jsou na něj patřičně hrdí. A mají na co. Bonaire se pyšní jedněmi z nejlepších podmínek pro potápění na zeměkouli. Přírodní krásy, křišťálově čistá voda a celoročně přející počasí dělají z karibského ostrova destinaci, která, ač není zasažena masivním turismem, má rozhodně co nabídnout! 

Víza
90 dní zdarma
Turistická víza získáš po příletu na letišti na Bonaire.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
Celoročně
Bonaire leží mimo pás hurikánů, hezké počasí je celoročně.
Více o počasí
Letenky od
16 000 Kč
Běžná cena letenky z Prahy, mírně levněji z Německa.
Akční nabídky