Průvodce státem
Bonaire
Hledáš místa, která navštívit, kolik peněz si s sebou vzít, čím se dopravovat nebo co ochutnat?
Projdi si průvodce, který ti na všechny otázky odpoví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit
Zavřít boční panel

Víza a povinnosti na Bonaire

Vízum a další dokumenty 

Pro vstup na území Bonaire je nutný cestovní pas (platný min. 6 měsíců po plánovaném opuštění ostrova), vízum k pobytu do 90 dnů není potřeba.

Očkování 

Není vyžadováno žádné speciální očkování. 

Celní předpisy 

Je zakázáno odvážet z ostrova lastury, mušle, korály atp.

Místní poplatky 

Ostrov si pečlivě chrání své přírodní podmínky. Na vše dohlíží organizace STINAPA, která také vybírá od turistů poplatky. Potápěči tak musí uhradit poplatek za vstup do místních vod (chráněný Bonaire National Marine Park) ve výši 45 dolarů (platnost – 1 rok), pro všechny ostatní vodní aktivity (včetně šnorchlování nebo jen plavání) je cena 25 dolarů na osobu. Poplatek je možné zakoupit například v kterémkoli z všudypřítomných diveshopů. Obdrženou visačku je třeba mít stále u sebe pro případ kontroly ze strany policie, uchovejte si i doklad o zaplacení poplatku – budete ho potřebovat mj. pro vstup do národního parku Washington Slagbaai! 

Nizozemský korál Karibiku 

Ostrov Bonaire se nachází v jižní části Karibského moře 80 kilometrů před pobřežím Venezuely, je součástí Malých Antil a patří do jižní části Závětrných ostrovů. Leží v blízkosti dalších ostrovů bývalých nizozemských Antil – Curaçaa a Aruby. 

„Jestli jsi potápěč, tak už jsi o Bonaire slyšel. Nejsi? Tak brzy poznáš, jaké krásy náš ostrov nabízí!“ Tak uvádí ostrov místní, kteří jsou na něj patřičně hrdí. A mají na co. Bonaire se pyšní jedněmi z nejlepších podmínek pro potápění na zeměkouli. Přírodní krásy, křišťálově čistá voda a celoročně přející počasí dělají z karibského ostrova destinaci, která, ač není zasažena masivním turismem, má rozhodně co nabídnout! 

Víza
90 dní zdarma
Turistická víza získáš po příletu na letišti na Bonaire.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
Celoročně
Bonaire leží mimo pás hurikánů, hezké počasí je celoročně.
Více o počasí
Letenky od
16 000 Kč
Běžná cena letenky z Prahy, mírně levněji z Německa.
Akční nabídky