Nizozemský korál Karibiku 

Ostrov Bonaire se nachází v jižní části Karibského moře 80 kilometrů před pobřežím Venezuely, je součástí Malých Antil a patří do jižní části Závětrných ostrovů. Leží v blízkosti dalších ostrovů bývalých nizozemských Antil – Curaçaa a Aruby. 

„Jestli jsi potápěč, tak už jsi o Bonaire slyšel. Nejsi? Tak brzy poznáš, jaké krásy náš ostrov nabízí!“ Tak uvádí ostrov místní, kteří jsou na něj patřičně hrdí. A mají na co. Bonaire se pyšní jedněmi z nejlepších podmínek pro potápění na zeměkouli. Přírodní krásy, křišťálově čistá voda a celoročně přející počasí dělají z karibského ostrova destinaci, která, ač není zasažena masivním turismem, má rozhodně co nabídnout! 

Víza
90 dní zdarma
Turistická víza získáš po příletu na letišti na Bonaire.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
Celoročně
Bonaire leží mimo pás hurikánů, hezké počasí je celoročně.
Více o počasí
Letenky od
16 000 Kč
Akční nabídky
Zavřít boční panel

Kralendijk

Hlavní město a největší přístav s více než 3.000 obyvateli. Najdete zde služby cestovního ruchu, restaurace, supermarkety, obchody, trh či takřka veškeré ubytovací kapacity dostupné na ostrově.

Zavřít boční panel

Rincón

Druhé město na ostrově, starší, ale chudší bratr Kralendijku. Provoz zde má místní destilerie produkující populární zelený kaktusový likér (možnost prohlídky zdarma), funguje zde i pár restaurací. 

Zavřít boční panel

Solné pole

Směrem na jih ostrova můžete pozorovat saliny, symbol místního, stále fungujícího solného průmyslu, nechybí mohutná rampa k nakládce soli do lodí. K vidění jsou zde malé domečky, kde dříve žili otroci pracující při těžbě soli.

Zavřít boční panel

Národní park Washington Slagbaai

Národní park ležící na severní části ostrova se rozkládá rovnou přes celou pětinu území! Co uvidíte? Skalnatou krajinu, které vládnou tisíce vysokých kaktusů, divoké útesy na východní části, klidné pláže a potápěčské lokality na západě, vydat se můžete na nejvyšší bod ostrova, vrchol Brandaris (241 m n. m.), nebo se podívat na jeden z dalších trailů. Pozorovat můžete leguány, místní ptactvo včetně papoušků nebo navštívit muzeum u vstupu do parku. U vchodu návštěvník obdrží mapu národního parku, návštěvníci se mohou vydat po jednosměrné dlouhé trase, která lemuje pobřeží a prochází všemi zajímavými místy parku, v případě nedostatku času lze využít kratší trasu vnitrozemím. 

Vjezd je doporučován v autech s vysokou nápravou (pick-upy, džípy), případně je povolen cyklistům, na motorkách nebo skútrech je vjezd do parku zakázán.

Park je přístupný od 8:00 do 17:00, vstup je povolen do 14:30, doporučujeme však vyrazit hned ráno, se zastávkami na koupání je návštěva parku výletem na celý den až do zavíračky. Se zakoupeným STINAPA poplatkem pro vstup do moře činí vstupné 15 dolarů (platnost 1 den) nebo 20 dolarů (platnost 1 rok), pokud vlastníte potápěčský poplatek, je vstup zdarma (na pokladně je třeba se v těchto případech prokázat dokladem o zaplacení poplatku a pasem/občanským průkazem), denní vstupné bez prokázání uhrazení „mořského poplatku“ stojí 40 dolarů (děti do 12 let zdarma).

Zavřít boční panel

Lac Cai

Zátoka na východě ostrova. Její západní část nabízí perfektní podmínky surfařům na pláži Sorobon, dále zde rostou mangrovy, do jejichž porostů je možné podniknout s průvodcem výlet na kajacích. Na úplném cípu leží pláž Lac Cai s hromadami lastur nabízející koupání v klidné, mělké vodě. Útočiště zde nachází mořské želvy, cestou k Lac Bai je možné pozorovat plameňáky. 

Zavřít boční panel

Goto Meer

Slaná laguna nacházející se poblíž severního konce ostrova, kde zahlédnete plameňáky. Nečekejte však, že se k těmto plachým zvířatům dostanete kdekoli na Bonaire nějak blízko.

Zavřít boční panel

Klein Bonaire

Neobydlený malý ostrov ležící necelý kilometr od Bonaire nabízí krásnou písečnou pláž a perfektní podmínky pro šnorchlování. Na ostrůvku nenajdete žádné zázemí, je třeba si vzít veškeré potraviny a pití s sebou. Dále je možné připlout k ostrůvku lodí, kterou je možné přivázat k některé z bójí.

Počasí a sezóny na Bonaire

Oblast a aktivita Led Úno Bře Dub Kvě Čer Čvc Srp Zář Říj Lis Pro
Bonaire
Počasí během roku

30 °C

30 °C

30 °C

31 °C

31 °C

31 °C

31 °C

32 °C

32 °C

32 °C

31 °C

30 °C

Počasí

Na ostrově převládá suché a horké klima, srážky se vyskytují ojediněle, vegetaci tak obstarávají především kaktusy a sukulenty. Ostrovu se vyhýbají hurikány, průměrná teplota se pohybuje kolem 28 °C, připravit se je třeba na přítomný vítr, který však pobyt nijak neznepříjemňuje, představuje spíše vítané osvěžení.

Sezóny a kdy vyrazit

Hlavní turistická sezona, odvozená od toho, kdy se na ostrov vydává největší množství návštěvníků především z Nizozemska, trvá od listopadu do března. Co se týče počasí, je prakticky jedno, kdy se na Bonaire vydáte – chybu neuděláte, sluníčko vás nemine! Naopak cesta mimo evropské zimní měsíce zajišťuje nižší ceny ubytování či pronájmů aut, v top sezóně také může být například ostrov Klein Bonaire přeplněn turisty, kteří sem míří ve stovkách i z obřích výletních lodí kotvících v kralendijském přístavu.

Skvělé akce na Bonaire

ušetříš až 31%
Akce starší 2 týdnů
ušetříš až 33%
Akce starší 2 týdnů
3 starší akcí