Bonaire
Bonaire

Doprava na Bonaire

Jak na Bonaire 

Je samozřejmé, že musíte využít leteckou dopravu. Na ostrově se nachází mezinárodní letiště Flamingo International Airport, které vedle malých letadel karibských aerolinek, zajišťujících dopravu mezi „ABC“ ostrovy (Aruba, Bonaire, Curaçao), obsluhuje i zaoceánskou linku do Amsterdamu nebo lety mezi Bonaire a USA. 

Běžné ceny letenek z Prahy se pohybují kolem 16 000 Kč, mírně levněji můžete sehnat z Německa. Akční ceny se příliš často nevyskytují a platí, že cokoliv pod 13 000 Kč je velmi dobrá cena.

Zajímavostí je, že z blízkých ostrovů Aruba nebo Curacao neexistuje žádné lodní spojení. Pro menší trajekty je moře příliš bouřlivé a větší lodě by se nenaplnily. Jedinou možností je tak využít velmi frekventované letecké spojení, z Aruby i Curacaa se létá v průměru 10-15x za den a cena jednosměrné letenky se pohybuje okolo 70 USD. Rezervujte vždy přímo na webech místních aerolinek:

Jak se nejlépe dopravovat 

Na ostrově se jezdí vpravo, zajímavostí je, že se na ostrově nenachází jediný semafor, křižovatky jsou řešeny v případě nutnosti kruhovými objezdy. Vzhledem k nízké osídlenosti ostrova je provoz mírný, nejvyšší hustota provozu panuje v Kralendijku a jeho okolí.  

Půjčení auta/skútru  

Asfaltová, poměrně kvalitní silnice, vede přes celý ostrov. Pro návštěvu národního parku Washington Slagbaii NP je nutné si vypůjčit auto (cena činí cca 50 dolarů / den), jinak je však vhodným a hojně využívaným dopravním prostředkem pro samostatně cestujícího turistu či dvojici skútr (cena cca 20 dolarů / den). 

Veřejná doprava  

Na Bonaire nefunguje žádná veřejná doprava, využít je možné např. pro cesty z letiště taxi (ceny jsou předem stanoveny v autě dle zveřejněného ceníku, nesmlouvá se).  

Nejhezčí pláž se nachází na ostrůvku Klein Bonaire, kam je možné se z Kralendijku (odjezd od Eden Beach nebo Karel´s Beach Bar) dostat za využití tzv. water taxi. Přepravu zajišťují 2 oficiální společnosti, cena činí 20 dolarů na osobu za zpáteční jízdenku (přibližně 20 minut jízdy). Mimo hlavní turistickou sezonu není nutné si převoz rezervovat předem, water taxi má denně stanoveny 3–4 časy odjezdů na ostrov a z ostrova (watertaxikleinbonaire.com; caribewatersportbonaire.com). 

Chystáš se na Bonaire?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.