Průvodce státem
Bonaire
Hledáš místa, která navštívit, kolik peněz si s sebou vzít, čím se dopravovat nebo co ochutnat?
Projdi si průvodce, který ti na všechny otázky odpoví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit
Zavřít boční panel

Doprava na Bonaire

Jak na Bonaire 

Je samozřejmé, že musíte využít leteckou dopravu. Na ostrově se nachází mezinárodní letiště Flamingo International Airport, které vedle malých letadel karibských aerolinek, zajišťujících dopravu mezi „ABC“ ostrovy (Aruba, Bonaire, Curaçao), obsluhuje i zaoceánskou linku do Amsterdamu nebo lety mezi Bonaire a USA. 

Běžné ceny letenek z Prahy se pohybují kolem 16 000 Kč, mírně levněji můžete sehnat z Německa. Akční ceny se příliš často nevyskytují a platí, že cokoliv pod 13 000 Kč je velmi dobrá cena.

Zajímavostí je, že z blízkých ostrovů Aruba nebo Curacao neexistuje žádné lodní spojení. Pro menší trajekty je moře příliš bouřlivé a větší lodě by se nenaplnily. Jedinou možností je tak využít velmi frekventované letecké spojení, z Aruby i Curacaa se létá v průměru 10-15x za den a cena jednosměrné letenky se pohybuje okolo 70 USD. Rezervujte vždy přímo na webech místních aerolinek:

Jak se nejlépe dopravovat 

Na ostrově se jezdí vpravo, zajímavostí je, že se na ostrově nenachází jediný semafor, křižovatky jsou řešeny v případě nutnosti kruhovými objezdy. Vzhledem k nízké osídlenosti ostrova je provoz mírný, nejvyšší hustota provozu panuje v Kralendijku a jeho okolí.  

Půjčení auta/skútru  

Asfaltová, poměrně kvalitní silnice, vede přes celý ostrov. Pro návštěvu národního parku Washington Slagbaii NP je nutné si vypůjčit auto (cena činí cca 50 dolarů / den), jinak je však vhodným a hojně využívaným dopravním prostředkem pro samostatně cestujícího turistu či dvojici skútr (cena cca 20 dolarů / den). 

Veřejná doprava  

Na Bonaire nefunguje žádná veřejná doprava, využít je možné např. pro cesty z letiště taxi (ceny jsou předem stanoveny v autě dle zveřejněného ceníku, nesmlouvá se).  

Nejhezčí pláž se nachází na ostrůvku Klein Bonaire, kam je možné se z Kralendijku (odjezd od Eden Beach nebo Karel´s Beach Bar) dostat za využití tzv. water taxi. Přepravu zajišťují 2 oficiální společnosti, cena činí 20 dolarů na osobu za zpáteční jízdenku (přibližně 20 minut jízdy). Mimo hlavní turistickou sezonu není nutné si převoz rezervovat předem, water taxi má denně stanoveny 3–4 časy odjezdů na ostrov a z ostrova (watertaxikleinbonaire.com; caribewatersportbonaire.com). 

Nizozemský korál Karibiku 

Ostrov Bonaire se nachází v jižní části Karibského moře 80 kilometrů před pobřežím Venezuely, je součástí Malých Antil a patří do jižní části Závětrných ostrovů. Leží v blízkosti dalších ostrovů bývalých nizozemských Antil – Curaçaa a Aruby. 

„Jestli jsi potápěč, tak už jsi o Bonaire slyšel. Nejsi? Tak brzy poznáš, jaké krásy náš ostrov nabízí!“ Tak uvádí ostrov místní, kteří jsou na něj patřičně hrdí. A mají na co. Bonaire se pyšní jedněmi z nejlepších podmínek pro potápění na zeměkouli. Přírodní krásy, křišťálově čistá voda a celoročně přející počasí dělají z karibského ostrova destinaci, která, ač není zasažena masivním turismem, má rozhodně co nabídnout! 

Víza
90 dní zdarma
Turistická víza získáš po příletu na letišti na Bonaire.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
Celoročně
Bonaire leží mimo pás hurikánů, hezké počasí je celoročně.
Více o počasí
Letenky od
16 000 Kč
Běžná cena letenky z Prahy, mírně levněji z Německa.
Akční nabídky