Bonaire
Bonaire

Co vidět a navštívit na Bonaire

7 míst co vidět na Bonaire

Bonaire

Kralendijk

Hlavní město a největší přístav s více než 3.000 obyvateli. Najdete zde služby cestovního ruchu, restaurace, supermarkety, obchody, trh či takřka veškeré ubytovací kapacity dostupné na ostrově.

Zobrazit místo
Bonaire

Rincón

Druhé město na ostrově, starší, ale chudší bratr Kralendijku. Provoz zde má místní destilerie produkující populární zelený kaktusový likér (možnost prohlídky zdarma), funguje zde i pár restaurací. 

Zobrazit místo
Bonaire

Solné pole

Směrem na jih ostrova můžete pozorovat saliny, symbol místního, stále fungujícího solného průmyslu, nechybí mohutná rampa k nakládce soli do lodí. K vidění jsou zde malé domečky, kde dříve žili otroci pracující při těžbě soli.

Zobrazit místo
Bonaire

Národní park Washington Slagbaai

Národní park ležící na severní části ostrova se rozkládá rovnou přes celou pětinu území! Co uvidíte? Skalnatou krajinu, které vládnou tisíce vysokých kaktusů, divoké útesy na východní části, klidné pláže a potápěčské lokality na západě, vydat se můžete na nejvyšší bod ostrova, vrchol Brandaris (241 m n. m.), nebo se podívat na jeden z dalších trailů. Pozorovat můžete leguány, místní ptactvo včetně papoušků nebo navštívit muzeum u vstupu do parku…

Zobrazit místo
Bonaire

Lac Cai

Zátoka na východě ostrova. Její západní část nabízí perfektní podmínky surfařům na pláži Sorobon, dále zde rostou mangrovy, do jejichž porostů je možné podniknout s průvodcem výlet na kajacích. Na úplném cípu leží pláž Lac Cai s hromadami lastur nabízející koupání v klidné, mělké vodě. Útočiště zde nachází mořské želvy, cestou k Lac Bai je možné pozorovat plameňáky. 

Zobrazit místo
Bonaire

Goto Meer

Slaná laguna nacházející se poblíž severního konce ostrova, kde zahlédnete plameňáky. Nečekejte však, že se k těmto plachým zvířatům dostanete kdekoli na Bonaire nějak blízko.

Zobrazit místo
Bonaire

Klein Bonaire

Neobydlený malý ostrov ležící necelý kilometr od Bonaire nabízí krásnou písečnou pláž a perfektní podmínky pro šnorchlování. Na ostrůvku nenajdete žádné zázemí, je třeba si vzít veškeré potraviny a pití s sebou. Dále je možné připlout k ostrůvku lodí, kterou je možné přivázat k některé z bójí.

Zobrazit místo

Chystáš se na Bonaire?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 09. 01. 2020
Navrhni úpravu