Bonaire
Bonaire

Peníze a ceny na Bonaire

Americký dolar 

Místní měnou je americký dolar. 

Směnárny a platba kartou 

Na ostrově se běžně nachází bankomaty, takže je možné si dolary vybrat, samozřejmostí je i možnost směny z eur na dolary. Platba kartou je umožněna u většiny prodejců a služeb (supermarkety, hotely benzinové pumpy, potápěčská centra, restaurace), zcela bez hotovosti se však na Bonaire neobejdete. V některých případech (ubytovací zařízení) může být účtován poplatek ve výši až 5 % za využití platby kartou. 

Kolik co stojí 

Bonaire je obecně přibližně dvojnásobně dražší ve srovnání s tuzemskem. Supermarkety jsou kvalitně zásobovány, pořídíte zde vše potřebné, a to od potravin po drogerii. 

  • Ubytování – od 2.000 Kč/noc, 1,5 l vody – 1 dolar, 
  • Šunka – 3 dolary, 
  • Toastový chléb – 2 dolary, 
  • Opalovací krém – 10 dolarů, 
  • Benzin – 1,4 dolaru/litr. 

Jak ušetřit 

Na ostrově teče pitná kohoutková voda. Pokud nechcete využívat dražší stravování v restauracích, jsou nejlepší možností nákupy ve velkých supermarketech jako Warehouse nebo Van den Tweel, mnoho apartmánů má pro hosty k dispozici kuchyňku. 

Denní rozpočty 

Pro lepší přehled jsme pro vás připravili 3 varianty denních rozpočtů (počítáno pro případ, kdy spolu cestuje dvojice). 

Nízkorozpočtový cestovatel si najde ubytování v nejlevnějším studiu, stravování pořídí z jídla v supermarketech nebo rychlého občerstvení a nevyužije žádný zapůjčený dopravní prostředek – to vše vyjde na 1.500 Kč/den

Zlatá střední cesta představuje při pobytu dvojice ubytování v apartmánovém studiu s bazénem, vypůjčení skútru nebo výjezdu na Klein Bonaire, nákup v supermarketu a večeři v místní restauraci – to vše stojí cca 2.000 Kč na den na osobu

Pokud chcete využít některé z luxusnějších ubytování na ostrově, vyzkoušet vypůjčené auto a stravovat se v restauračních zařízeních, může se nejdražší varianta pobytu vyšplhat i ke 4.000 Kč na den. 

Chystáš se na Bonaire?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.