Průvodce státem
Bonaire
Hledáš místa, která navštívit, kolik peněz si s sebou vzít, čím se dopravovat nebo co ochutnat?
Projdi si průvodce, který ti na všechny otázky odpoví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit
Zavřít boční panel

Peníze a ceny na Bonaire

Aktuální kurz 1 $ = 23.45 Kč

Americký dolar 

Místní měnou je americký dolar. 

Směnárny a platba kartou 

Na ostrově se běžně nachází bankomaty, takže je možné si dolary vybrat, samozřejmostí je i možnost směny z eur na dolary. Platba kartou je umožněna u většiny prodejců a služeb (supermarkety, hotely benzinové pumpy, potápěčská centra, restaurace), zcela bez hotovosti se však na Bonaire neobejdete. V některých případech (ubytovací zařízení) může být účtován poplatek ve výši až 5 % za využití platby kartou. 

Kolik co stojí 

Bonaire je obecně přibližně dvojnásobně dražší ve srovnání s tuzemskem. Supermarkety jsou kvalitně zásobovány, pořídíte zde vše potřebné, a to od potravin po drogerii. 

  • Ubytování – od 2.000 Kč/noc, 1,5 l vody – 1 dolar, 
  • Šunka – 3 dolary, 
  • Toastový chléb – 2 dolary, 
  • Opalovací krém – 10 dolarů, 
  • Benzin – 1,4 dolaru/litr. 

Jak ušetřit 

Na ostrově teče pitná kohoutková voda. Pokud nechcete využívat dražší stravování v restauracích, jsou nejlepší možností nákupy ve velkých supermarketech jako Warehouse nebo Van den Tweel, mnoho apartmánů má pro hosty k dispozici kuchyňku. 

Denní rozpočty 

Pro lepší přehled jsme pro vás připravili 3 varianty denních rozpočtů (počítáno pro případ, kdy spolu cestuje dvojice). 

Nízkorozpočtový cestovatel si najde ubytování v nejlevnějším studiu, stravování pořídí z jídla v supermarketech nebo rychlého občerstvení a nevyužije žádný zapůjčený dopravní prostředek – to vše vyjde na 1.500 Kč/den

Zlatá střední cesta představuje při pobytu dvojice ubytování v apartmánovém studiu s bazénem, vypůjčení skútru nebo výjezdu na Klein Bonaire, nákup v supermarketu a večeři v místní restauraci – to vše stojí cca 2.000 Kč na den na osobu

Pokud chcete využít některé z luxusnějších ubytování na ostrově, vyzkoušet vypůjčené auto a stravovat se v restauračních zařízeních, může se nejdražší varianta pobytu vyšplhat i ke 4.000 Kč na den. 

Nizozemský korál Karibiku 

Ostrov Bonaire se nachází v jižní části Karibského moře 80 kilometrů před pobřežím Venezuely, je součástí Malých Antil a patří do jižní části Závětrných ostrovů. Leží v blízkosti dalších ostrovů bývalých nizozemských Antil – Curaçaa a Aruby. 

„Jestli jsi potápěč, tak už jsi o Bonaire slyšel. Nejsi? Tak brzy poznáš, jaké krásy náš ostrov nabízí!“ Tak uvádí ostrov místní, kteří jsou na něj patřičně hrdí. A mají na co. Bonaire se pyšní jedněmi z nejlepších podmínek pro potápění na zeměkouli. Přírodní krásy, křišťálově čistá voda a celoročně přející počasí dělají z karibského ostrova destinaci, která, ač není zasažena masivním turismem, má rozhodně co nabídnout! 

Víza
90 dní zdarma
Turistická víza získáš po příletu na letišti na Bonaire.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
Celoročně
Bonaire leží mimo pás hurikánů, hezké počasí je celoročně.
Více o počasí
Letenky od
16 000 Kč
Běžná cena letenky z Prahy, mírně levněji z Německa.
Akční nabídky