Bonaire
Bonaire

7 míst co vidět na Bonaire

Národní park Washington Slagbaai

Bonaire

Národní park ležící na severní části ostrova se rozkládá rovnou přes celou pětinu území! Co uvidíte? Skalnatou krajinu, které vládnou tisíce vysokých kaktusů, divoké útesy na východní části, klidné pláže a potápěčské lokality na západě, vydat se můžete na nejvyšší bod ostrova, vrchol Brandaris (241 m n. m.), nebo se podívat na jeden z dalších trailů. Pozorovat můžete leguány, místní ptactvo včetně papoušků nebo navštívit muzeum u vstupu do parku. U vchodu návštěvník obdrží mapu národního parku, návštěvníci se mohou vydat po jednosměrné dlouhé trase, která lemuje pobřeží a prochází všemi zajímavými místy parku, v případě nedostatku času lze využít kratší trasu vnitrozemím. 

Vjezd je doporučován v autech s vysokou nápravou (pick-upy, džípy), případně je povolen cyklistům, na motorkách nebo skútrech je vjezd do parku zakázán.

Park je přístupný od 8:00 do 17:00, vstup je povolen do 14:30, doporučujeme však vyrazit hned ráno, se zastávkami na koupání je návštěva parku výletem na celý den až do zavíračky. Se zakoupeným STINAPA poplatkem pro vstup do moře činí vstupné 15 dolarů (platnost 1 den) nebo 20 dolarů (platnost 1 rok), pokud vlastníte potápěčský poplatek, je vstup zdarma (na pokladně je třeba se v těchto případech prokázat dokladem o zaplacení poplatku a pasem/občanským průkazem), denní vstupné bez prokázání uhrazení „mořského poplatku“ stojí 40 dolarů (děti do 12 let zdarma).

Chystáš se na Bonaire?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.