Ostrov Pag

Ubytování na ostrově Pag

Kde se ubytovat na ostrově Pag

Ostrov nabízí různá letoviska vhodná pro odlišné druhy cestovatelů. Na své si přijdou milovníci bujaré noční zábavy a diskoték i naprostého klidu v malých letoviscích. Tak jako jinde v Chorvatsku i na ostrově Pag dominují apartmány, prázdninové vily a menší rodinné penziony. Klasické hotely najdete pouze ve dvou největších letoviscích: Novalja a Pag.

Všechny dostupné kapacity na ostrově hledejte klasicky na těchto portálech:

Noční život

Party, pařby a divoké kalby probíhají zejména na pláži Zrće, v Novalji a přilehlém letovisku Gajac. Právě tady je zdaleka nejvíce nabídek ubytování od levných hostelů s velkými apartmány pro skupiny po drahé luxusnější hotely. Srovnejte ubytování v těchto místech:

Větší letoviska

Klidnější, ale stále živé letovisko se vším potřebným zázemím je druhé největší město na ostrově Pag. Kromě hezkého historického centra zde máte široký výběr z městských pláží a výhodou je i strategická poloha uprostřed ostrova. Bohatá nabídka ubytování začíná u levných apartmánů a končí u menších All Inclusive resortů.

Do větších letovisek bychom mohli zařadit i stále oblíbenější a rozrůstající se město Povljana na jihozápadě ostrova. Jedná se o velmi moderní a čisté městečko se vším základním vybavením a nejhezčími městskými plážemi na Pagu. Ubytování pořídíte pouze v apartmánech, které jsou ale většinou nově postavené a hezky upravené.

Menší letoviska

Pokud hledáte ještě větší klid a vyhovují vám malá městečka, v nichž je však dostatečné množství restaurací a nechybí ani obchody s potravinami a plážovým vybavením, naskýtá se vám na ostrově Pag mnoho a mnoho příležitostí.

Jedním z nejoblíbenějších letovisek mezi českými cestovateli je klidná Stara Novalja asi 5 km od Novalji se dvěma krásnými plážemi a širokým výběrem apartmánů.

Nejhezčím letoviskem se členitým pobřežím a krásnými plážemi je Šimuni s dobrou dostupností, jelikož leží na hlavní silnici číslo 106.

Tak trochu zapadlým, ale docela velkým letoviskem se všemi službami je Mandre na západním pobřeží stranou od centra dění. Klid a pláže pro méně náročné turisty toto letovisko charakterizují nejlépe.

Krásná letoviska leží na východ od Novalji při pobřeží Pažského zálivu. Okolní měsíční krajina s nádhernými plážemi se vám vryje opravdu hluboko do paměti. Nejoblíbenějším letoviskem s největším počtem pláží v této oblasti je Metajna, o něco více na severu leží Zubovići se dvěma hezkými plážemi a nejvíce na severu pak nejmenší Kustići pro méně náročné.

Zapadlá letoviska

A pokud jste milovníci zapadlých letovisek, do kterých jezdí minimum lidí a můžete si užívat maximálního klidu, i pro vás nabízí ostrov Pag mnoho možností. Každé z letovisek má své malé pláže, na kterých je jen málo turistů. Protože jediným možným způsobem cesty do těchto vesnic je auto, vždy můžete vyrazit na nákupy a za zábavou do některého z větších letovisek.

Ceny a kdy rezervovat

Za ubytování v levnějších, ale stále dobře hodnocených apartmánech (obvykle pro 3 až 4 osoby) zaplatíte v hlavní sezoně mezi 1 000 až 1 500 Kč. Ubytování v apartmánech přímo u pláže stojí většinou mezi 1 500 a 2 000 Kč na noc za 3-4 lůžkový apartmán.

Klasické 3* nebo 4* hotely najdete jen ve městech Novalja a Pag a nejnižší ceny v sezoně startují na 2 500 Kč, lepší hotely se snídaní pak od 4 000 Kč na noc ve dvoulůžkovém pokoji.

Míříte-li na Pag v červenci nebo srpnu, doporučujeme ubytování rezervovat s velkým předstihem (ideálně 4-6 měsíců). Vybírejte vždy nabídky se stornem zdarma a pak v pravidelných intervalech kontrolujte rezervační portály, zda se neobjevila nějaká jiná nabídka.

Zájezdy na ostrov Pag

V případě Chorvatska obecně, ostrov Pag nevyjímaje, se může cenově vyplatit rezervovat ubytování i skrz cestovní kanceláře. V mnoha případech nabízejí podobné ceny než při individuální rezervaci na portálech typu booking.com apod. Na druhou stranu obvykle ceny uvádějí za jednu osobu, zatímco pokud budete rezervovat sami na jiných portálech, kupujete si celý apartmán.

Nejlevnější nabídky v apartmánech startují cca na 4 500 Kč za 4denní pobyty za osobu, resp. 8 000 Kč za týdenní pobyty na osobu. 

Zájezdy se však vyplatí téměř vždy, chcete-li strávit dovolenou na ostrově Pag v lepším hotelu. Většina nabídek je pouze na 4-5 dní s cenami od 5 500 do 8 500 Kč na osobu, což je až o desítky procent méně, než kdybyste v lepších hotelech rezervovali sami na vlastní pěst.

Pozor! Většina nejlevnějších nabídek neobsahuje dopravu do/z Chorvatska! Zájezdy autobusem nebo dokonce letecky už jsou výrazně dražší.

Chystáš se na ostrov Pag?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 21. 04. 2021
Navrhni úpravu

Vyhledej si svůj hotel na ostrově Pag. Upřesni termín pobytu a zjisti aktuální ceny za ubytování pro dva.

Booking.com

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.