Pula
Pula

14 míst co vidět v Pule

Pláže Verudela

Pláž

Poloostrov Verudela

Poloostrov Verudela, na kterém mj. stojí i pulské akvárium, je nejoblíbenějším bodem odpočinku pro místní obyvatele, ale i turisty, kteří se chtějí na část dne svlažit v moři. Zalesněný poloostrov poskytuje příjemný stín, mnoho možností občerstvení v restauracích a barech a krásné přírodní oblázkové nebo kamenité pláže s útesy a různými zátokami či kaňony.

Pláže

Na poloostrově si vyberte z několika typově úplně odlišných pláží.

Pláž Ambrela – klasická oblázková pláž s bistrem a restaurací a jedna z nejoblíbenějších v rámci Puly. Mírný oblázkový přístup do moře potěší i neplavce a k parkovišti nebo zastávce autobusů dojdete sotva za minutu. Rozměry pláže jsou cca 70x30 metrů a v létě může být odpoledne dost přelidněná.

Pláž Valsaline – podobná Ambrele, krásná čistá oblázková pláž s kompletním zázemím (bary, restaurace, převlékárny) a půjčovnou šlapadel. Dostupnost autem je dobrá (parkování 50 metrů od pláže), autobusová zastávka cca 250 metrů.

Pláž Zlatne stijene – prakticky celé západní pobřeží poloostrova Verudela vyplňují ploché kameny a drobné útesy zvané jako Zlatne stijene. Na kamenech se dá opalovat a vede k nim betonové schodiště. Najdete zde dokonce i převlékárny, bary a restaurace jsou k dispozici asi 200 metrů od pláže. Přístup do vody je však složitější a voda hluboká.

Pláž Croatia – poměrně velká kamenitá pláž s umělým molem, miniakvaparkem a barem Zeppelin je ideální pro aktivnější trávení dne u moře. 

Pláž Brioni – další kamenitá pláž s vybetonovaným prostorem pro slunění je menší a s horším přístupem do vody, za to ideální na šnorchlování pro svoje členité dno a průzračnou vodu.

Pláž Hawaii – asi nejfotogeničtější pláž na poloostrově zaujme nádherným skalnatým okolím, samotná pláž je však oblázková s pohodlným přístupem po schodech a pozvolným vstupem do moře. Přímo na pláži však není moc prostor pro žádní služby, za nimi musíte asi 250 metrů do středu poloostrova. V letní sezoně bývá také narvaná k prasknutí.

Pláž Histria – s rozměry cca 100x40 metrů je největší pláží na poloostrově. Pro svůj pohodlný přístup po terasách i pozvolný vstup do moře je ideální pro rodiny s dětmi, kteří využijí její větší oblázkovou část, případně umělé betonové molo. Pláž pokračuje i dále kamenitým prostorem, který je fajn pro šnorchlování.

Podívejte se na mapu pláží na poloostrově Verudela.

Ubytování

Poloostrov Verudela je centrem klasických plážových hotelových resortů v Pule. Ceny se pohybují od 2 000 do 5 000 Kč za noc ve dvoulůžkovém pokoji, u dražších hotelů je vždy snídaně v ceně.

Jak se sem dostat

Poloostrov Verudela je snadno přístupný autem po obchvatu Puly (Ul. Perkomorskih brigada), většina veřejných parkovišť u pláží nebo třeba u akvária je navíc zdarma.

Přímo do centra poloostrova Verduela jezdí autobusy MHD linek 2a a 3a (linky 2 a 3 bez "a" na Verudelu nezajíždějí!), jízdní řády najdete zde.

Chystáš se do Puly?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 10. 07. 2022
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.