Pula

Ubytování v Pule

Kde se ubytovat v Pule

Pula není velké město, ale přesto ji můžeme rozdělit na tři základní lokality vhodné k ubytování: Centrum a okolí amfiteátru, pláže v okolí poloostrova Verudela a malé letovisko Štinjan na severozápadním předměstí Puly. Ze všech míst se do centra nebo jinam po Pule dostanete autobusy MHD i autem. Nejvíce ubytování zde představují menší apartmány a penziony, u nichž si musíte dát pozor na množnosti parkování – ne všechny, zvlášť ty v centru, nabízejí parkování zdarma.

Všechny dostupné kapacity hledejte klasicky na těchto portálech:

Staré Město je ideální pro ty, kteří míří do Puly především za městskou turistikou a památkami. Všechny významné atrakce budete mít do 10 minut pěšky, nevýhodou jsou omezené možnosti parkování. Tipy na dobře hodnocená ubytování přímo v centru Puly:

Poloostrov Verudela je centrem plážové turistiky přímo v Pule. Seznam pláží a další informace najdete v detailu místa. Ani Verudela však není úplně typickým plážovým letoviskem, takových je na Istrii sto lepších. Každopádně však ubytování na Verudele je ideální pro turisty, kteří chtějí kombinovat městskou turistiku s koupáním a chtějí mít na dosah všechny služby, výlety a dopravní možnosti. Dá se zde navíc velmi dobře zaparkovat.

Levnější apartmány přímo na poloostrově nenajdete, avšak zhruba kilometr severně směrem k centru Puly je levného ubytování dostatek.

Štinjan je malým letoviskem 7 km od Puly, ještě však v rámci oficiálních hranic města. Štinjan láká zejména rodiny s dětmi pro své čisté upravené pláže a mírný vstup do moře, ale i mladé lidi díky kempu přímo na pláži. Bujarých nočních diskoték se tu však bát nemusíte, více informací najdete v detailu místa. Ve Štinjanu najdete jen apartmány, prázdninové domy a menší penziony, klasické hotely tu nejsou. Tipy na dobře hodnocená ubytování přímo ve Štinjanu:

Ceny a kdy rezervovat

Ceny ubytování v Pule jsou logicky nejvyšší v letní sezoně, zejména v červenci a srpnu. Rodinné apartmány a penziony stojí na noc ve dvoulůžkovém pokoji nebo studiu v průměru mezi 1 800 a 2 000 Kč v rámci centra nebo lokalit u pláže. Ceny mimo centrum či v letovisku Štinjan se pohybují mezi 1 200 až 1 600 Kč na noc pro dva.

Klasické hotely v Pule stojí okolo 2 500 Kč na noc pro dva, větší resortové hotely na poloostrově Verudela své pokoje cení na částky okolo 5 000 Kč na noc.

Mimo sezonu v červnu a září ceny padají až o 20% a pokud míříte do Puly čistě jen za památkami mimo letní počasí, seženete bez problémů kvalitní ubytování i v částkách mezi 800 a 1 000 Kč.

Pokud míříte do Puly v letní sezoně, vyplatí se ubytování rezervovat s velkým časovým předstihem 4-5 měsíců. S blížícím se datem cesty na rezervačních portálech apartmány a hotely rychle ubývají a zůstávají jen dražší a méně kvalitní ubytování.

Chystáš se do Puly?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 10. 07. 2022
Navrhni úpravu

Vyhledej si svůj hotel v Pule. Upřesni termín pobytu a zjisti aktuální ceny za ubytování pro dva.

Booking.com

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.