Pula

Doprava v Pule

Autem

Do Puly můžete autem vjíždět bez restrikcí a bez poplatků, vjíždět můžete i do historického centra, ačkoliv je vhodnější auto zaparkovat mimo centrum, resp. objet město po obchvatu. V centru je velmi hustý  a nepřehledný provoz a ulice úzké.

Parkování v Pule

Město je rozděleno do tří parkovacích zón, které jsou vždy na ulici označeny modrou čárou. Parkovací automaty jsou rozmístěny pravidelně na chodnících, případně u vjezdu na placená parkoviště, kterých je v centru většina. Platit se v nich dá bohužel jen hotovostí. Ceny v I a II. zóně jsou 4 HRK na hodinu, případně 100 HRK na 24 hodin. Dražší III. zóna je pouze jedna pěší zóna přímo v centru. Podívejte se na mapu placených zón v PuleNa všech ostatních ulicích v Pule, které nejsou v této mapě označeny, můžete parkovat zdarma.

Bezplatná klasická parkoviště najdete v Pule na několika místech, která jsme vyznačili v této mapě.

Autobusy MHD

Městskou dopravu v Pule zajišťují jenom autobusy po docela rozsáhlé síti městských linek (číslo 1 až 9) a příměstských linek (číslo 21 až 28). Dopravní podnik se jmenuje Pulapromet a veškeré oficiální informace najdete na jeho webu.

Hlavní autobusové linky jezdí cca od 5:00 do 22:45, noční doprava v Pule nefunguje. Intervaly mezi jednotlivými spoji se pohybují mezi 15 a 30 minutami, na mnoha hlavních trasách však jede více linek najednou, takže výsledný interval je ve skutečnosti kratší. 

Jízdenky na MHD

Systém jízdenek využívá buď jednorázové papírové jízdenky, které se dají koupit pouze u řidiče, případně bezkontaktní karty, na které dobijete určitou částku, jež se vám odečítá s tím, jak jezdíte. Tato kartička se vyplatí pouze pro ty, kteří pojedou autobusem více než 6x.

Ceník jízdenek se řídí počtem zón, ve kterých cestujete:

 • I. zóna: celá město Pula, včetně předměstí Štinjan (všechny městské linky číslo 1 až 9)
 • II. zóna: Fažana (trajekty na ostrovy Brijuni), Medulin, Premantura (poloostrov Kamenjak), Pomer, Pječšana Uvala, Banjole, letiště Pula
 • III. zóna: Barbariga
 • IV. zóna: momentálně bez pravidelného provozu
 • Mapa zón v Pule a okolí

Jednorázové lístky

Tyto jízdenky koupíte pouze u řidiče (zatím nejsou dostupné v trafikách, automaty na zastávkách ani v autobusech nejsou) v přesné hotovosti. Jízdenka platí jen na jednu jízdu a není přestupní:

 • 1 zóna: 11 HRK
 • 2 zóny: 15 HRK
 • 3 zóny: 20 HRK

Bezkontaktní kartičky

Kartičku koupíte v některých trafikách, prodejním místě Pulapromet (seznam v dolní části této stránky nebo na mapě s místy označenými jako "Buscard") nebo u řidiče. Pořizovací cena kartičky za 30 HRK + 40 HRK přednabitý tarif, celkem tedy při nákupu nové kartičky zaplatíte 70 HRK. Až celý kredit vyčerpáte, lze dobíjet v částkách 20, 40, 60 nebo 100 HRK pouze v prodejních místech, viz odkazy o řádek výše, nikoliv však u řidiče.

Výhodou kartičky je nižší cena jednorázového jízdného a také fakt, že na jednu kartičku může cestovat až 5 osob. Lze si jednou kartičkou u čtečky "pípnout" 5x krátce po sobě, kdy se strhne 5 jízdenek. Pokud byste pípli pošesté, karta už fungovat nebude. Další výhodou je fakt, že jednorázové jízdné platí 60 minut a v rámci této doby můžete i přestupovat, což u papírových jízdenek není možné.

Cestujete-li mimo I. zónu, před pípnutím u čtečky v autobuse si navolíte číslem, do jaké zóny cestujete a dle toho se vám strhne příslušná částka.

 • 1 zóna: 7 HRK
 • 2 zóny: 11 HRK
 • 3 zóny: 17 HRK

Bolt, taxi

Taxi v Pule zajišťují jen oficiální městské taxíky s přesně danou sazbou. Vždy si pohlídejte, aby měl řidič zapnutý taxametr. Nástupní sazba je vždy 15 HRK, za každý kilometr pak platíte 10 HRK, v noční době mezi 22:00 a 5:00 je 20% příplatek.

Ze známých "taxi-aplikací" působí v Pule Bolt, který jezdí obvykle zhruba o 5 až 10% levněji než oficiální taxíky.

Půjčení auta

Nebaví vás dlouhá cesta autem z ČR do Chorvatska, ale rádi byste na místě byli co nejvíce flexibilní? Řešením je pak jistě půjčení si auta až přímo v Pule. Nejvíce autopůjčoven najdete přímo na letišti Pula, kam se z centra dostanete městským autobusem 23 nebo 23a.

Ceny u větších nadnárodních půjčoven začínají v hlavní sezoně cca na 6 000 Kč za týden při půjčení malého auta, od 8 500 Kč při půjčení standardního auta velikosti Octavie. Mimo sezonu si pak auto v Pule půjčíte zhruba o polovinu levněji.

Srovnejte všechny nabídky přes vyhledávače:

Doprava z Puly po Chorvatsku

V Chorvatsku bohužel neexistuje jednotný vyhledávač dopravy typu českého Idosu a tak je nutné pro nejvhodnější časy a ceny proklikávat webové stránky jednotlivých dopravců. Níže u konkrétních měst uvádíme dopravce v pořadí od nejvyšší frekvence spojů po nejnižší. Obvykle nejlevnějším dopravcem z Puly je místní společnost Brioni Pula.

Západní Istrie

Do měst a letovisek na západním pobřeží Istrie se nejrychleji a nejlevněji dostanete četným autobusovým spojením, vlaky zde nejezdí. 

 • Rovinj: autobusem cesta trvá cca 45 minut a stojí mezi 30 HRK a 45 HRK dle dopravce. Na trase jede v sezoně spoj zhruba každou hodinu. Jezdí zde tyto společnosti: Arriva, Brioni Pula, Flixbus, AP Varaždin
 • Poreč: autobusem cesta trvá cca 1,5 hodiny a stojí kolem 60 HRK dle dopravce. Jezdí zde tyto společnosti: Arriva, Brioni Pula, Flixbus, AP Varaždin
 • Umag: autobusem cesta trvá cca 2 hodiny a stojí kolem 80 HRK dle dopravce. Jezdí zde tyto společnosti: Arriva

Pobřeží Chorvatska (Rijeka, Zadar, Split aj.)

Z Puly podél pobřeží směrem na východ se opět s největší frekvencí dostanete autobusovou dopravou. Do Rijeky bude nejlevnější vlak, po cestě však musíte přestupovat ve stanici Lupoglav. Do Zadaru pak můžete využít alternativního spojení lodí.

 • Rijeka: autobusem cesta trvá cca 2 hodiny a stojí mezi kolem 100 HRK dle dopravce. Jezdí zde tyto společnosti: FlixbusArriva, Brioni Pula. Cesta vlakem trvá s jedním přestupem asi 2,5 hodiny a stojí kolem 65 HRK
 • Zadar: autobusem cesta trvá cca 7 hodin a stojí mezi kolem 200 HRK dle dopravce. Jezdí zde tyto společnosti: FlixbusBrioni Pula. Rychlejší a zajímavější je cesta lodí společnosti Catamaran Line, která s několika zastávkami trvá asi 6,5 hodiny a stojí rovněž 200 HRK v hlavní sezoně
 • Split: autobusem z Puly do Splitu se dostanete asi za 10 hodin a cenu okolo 320 HRK. Na trase jezdí přímo jen Flixbus. Stejně drahou alternativou je let s místní aerolinkou Trade Air, která provozuje letadla české výroby L-410. Létá se 2x týdně a cesta trvá 50 minut

Ostrovy Mali Lošinj, Unije aj.

Přímou lodní vnitrostátní veřejnou linku z Puly provozuje jen společnost Catamaran Line. Známá chorvatská společnost Jadrolinija do Puly nejezdí. Catamaran Line jezdí po trase:

 • Pula - Unije - Susak - Mali Lošinj - Ilovik - Silba - Zadar

O prázdninách se pluje denně, mimo sezonu 2x týdně, v zimě vůbec. Ceny jízdenek se pohybují mezi 80 HRK a 110 HRK jednosměrně z Puly na ostrovy. Detaily zjistíte na oficiálním webu společnosti.

Záhřeb

Nejrychlejší dopravu do Záhřebu obstarávají velmi frekventované autobusové linky. Spojení vlakem je sice levnější, nicméně se vždy minimálně 2x přestupuje a cesta trvá mezi 9,5 a 11 hodinami.

Autobus jede zhruba 4 až 5 hodin a to několikrát za hodinu. Jednosměrná jízdenka stojí kolem 160 HRK a na trase jezdí tyto společnosti: FlixbusArriva, Fils, AP Varaždin

Chystáš se do Puly?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 10. 07. 2022
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.