Ostrov Krk

Doprava v Rijece

Při pobytu v Rijece asi z většina vás bude chtít využít vlastní auto, nicméně pokud pojedete na vlastní pěst, Rijeka má poměrně kvalitní síť autobusů MHD, se kterou se dostanete všude po městě.

Autem

Rijeka je poměrně stísněné město a na široké několikaproudé ulice není v centru prostor. Počítejte proto s velmi pomalou jízdou, častými kolonami a poněkud nepřehlednou celkovou dopravní situací v centru Rijeky. Vjezd do města není nijak zpoplatněn.

Parkování v Rijece

Rijeka, podobně jako mnohá města v ČR, vyznává systém modrých zón, které se postupně rozrůstají po městě. Tam, kde na ulici není nakreslena typická modrá parkovací čára, můžete parkovat zdarma. Naopak tam, kde modrá čára je, musíte zaplatit v nejbližším parkovacím automatu, který však bere pouze mince (ani bankovky, ani platební karty). Pohodlnějším způsobem placení bude kartou přes aplikaci Paydo. Platba SMS zprávou je dostupná pouze pro chorvatské SIM karty.

Parkování je rozděleno do zón, jejichž seznam naleznete na webu rijeka-plus.hr a stojí od 4 HRK v širším centru po 10 HRK v nejužším historickém centru za každou započatou hodinu stání.

Dáváte-li přednost oficiální parkovištím a garážím, jejich seznam najdete rovněž na webu rijeka-plus.hr ve spodní části stránky. Hodinové sazby za parkovné se pohybují od 3 HRK po 7 HRK.

Autobusy MHD (Rijeka, Opatija, Lovran a okolí)

Městskou dopravu zajišťují výhradně autobusy, které provozuje dopravní podnik Autotrolej. V provozu je zhruba 15 denních městských linek jezdících od 5:00 do 23:00 v intervalu 12 až 20 minut a 2 noční linky, které jezdí přes noc jednou za hodinu a půl (jsou zdarma, ale v provozu jen pátek a sobotu). Dále jezdí příměstské linky do okolních měst, včetně letovisek Opatija, Lovran, Bakar, Kraljevica a dalších...

 • Jízdní řády a mapy linek (modrá čísla a mapa jsou pro Gradske Linije - městské linky po Rijece, oranžová čísla mapa jsou pro Prigradske Linije - příměstské linky)

Jízdenky zakoupíte v trafikách, případně u řidiče autobusu - pouze v přesné hotovosti. Ceny i typy jízdenek se mírně liší dle místa zakoupení a pak podle tarifní zóny. 

 • Zóna 1 - celé město Rijeka
 • Zóna 2 - např. Preluk či Kostrena
 • Zóna 3 - např. Opatija či Bakar
 • Zóna 4 - např. Lovran či Kraljevica

Ceny lístků jsou následující:

 • Zóna 1 - 1 jízda na 60 minut za 10 HRK (dostupné pouze u řidiče), 2 jízdy na jedné jízdence, každá po 60 minutách za 15,50 HRK (dostupné pouze v trafikách)
 • Zóna 2 - 1 jízda na 60 minut za 13 HRK (dostupné pouze u řidiče), 2 jízdy na jedné jízdence, každá po 60 minutách za 21 HRK (dostupné pouze v trafikách)
 • Zóna 3 - 1 jízda na 60 minut za 16 HRK (dostupné pouze u řidiče), 2 jízdy na jedné jízdence, každá po 60 minutách za 26 HRK (dostupné pouze v trafikách)
 • Zóna 4 - 1 jízda na 60 minut za 21 HRK (dostupné pouze u řidiče), 2 jízdy na jedné jízdence, každá po 60 minutách za 30 HRK (dostupné pouze v trafikách)

Jízdenky zakoupené v trafice si musíte vždy označit ve validátoru uvnitř autobusu, každý konec jízdenky reprezentuje jednu 60minutovou jízdenku. Při přestupu v rámci 60 minut už znovu lístek neoznačujete. Lístek zakoupený u řidiče ve validátoru neoznačujete vůbec.

Centrální autobusové nádraží pro všechny příměstské linky jezdící do mj. i do letovisek Bakar či Kraljevica (a téměř do všech ostatních obcí) je v zastávce Delta (mapa), lze ale přistoupit i na všech nácestných zastávkách po Rijece, kudy autobusové linky projíždějí. Výjimku tvoří linka 32 jezdící do letovisek Opatija a Lovran, která odjíždí ze zastávky Jelačićev trg (mapa), ta však leží jen cca 50 metrů od zast. Delta.

Do letovisek Opatija, Lovran, Bakar a Kraljevica se dostanete i dálkovými autobusovými linkami, ale ty jsou vždy dražší (cca 2x) než linky rijecké MHD.

Půjčovna aut Rijeka

Zvolili jste pro cestu do Rijeky vlak, abyste se vyhnuli dlouhé cestě z ČR, ale zároveň chcete být na místě maximálně flexibilní? V Rijece působí několik půjčoven, místní Oryx a Carwiz, z velkých půjčoven pak Sixt, Enterprise či Thriffy. Pobočky jsou jak ve městě, tak na letišti, kde jsou ceny o něco nižší a výběr širší, na druhou stranu letiště je 30 km od města a autobusová doprava na něj není příliš frekventovaná.

Půjčovné na týden začíná cca na 6 500 Kč během prázdnin, o třetinu levněji mimo hlavní sezonu. Třídenní půjčení auta v Rijece vyjde cca na 3 500 Kč. Srovnejte všechny nabídky přes vyhledávače:

Doprava po Chorvatsku (pobřeží, Istrie, Záhřeb)

Jakožto 3. největší chorvatské město je Rijeka významným dopravním uzlem. Dostanete se odsud do všech koutů země včetně letovisek a ostrovů podél pobřeží. V Chorvatsku bohužel neexistuje žádný jednotný vyhledávač dopravy, naopak zde funguje velké množství autobusových dopravců, takže na první pohled může být poněkud obtížné se v místní dopravě zorientovat. Na hlavních trasách však jezdí autobusy v letní sezóně velmi často (několikrát do hodiny), obvykle tak stačí přijít na autobusové nádraží, koupit jízdenku a jet. Železniční doprava je v Chorvatsku spíš okrajová a časově ani cenově se z Rijeky nevyplatí do žádného směru.

Z Rijeky také startují všechny autobusy Regiojetu, které navazují na přímý vlak z Prahy, Brna a Bratislavy, nicméně nelze je dokoupit separátně. Pokud míříte z Prahy přímo do konkrétního letoviska, musíte si spojení zakoupit na jedné jízdence pouze s krátkým přestupem v Rijece.

Všechny ceny níže uvádíme za jednosměrnou jízdenku. U všech autobusových i železničních dopravců jdou koupit jízdenky online i na místě.

Rijeka - Istrie

Na Istrijský poloostrov se dostanete nejrychleji a nejlevněji autobusem, do Puly mohou nadšenci využít i vlak s jedním přestupem.

Pula

 • Na trase jezdí autobusy společností Flixbus (od 350 Kč), Arriva (cca 105 HRK), Brioni Pula (cca 90 HRK),
 • Doba cesty: 2 a čtvrt až 2 a tři čtvrtě hodiny
 • Frekvence spojů: cca 1-2x za hodinu

Využít lze i vlak s jedním přestupem na nádraží Lupoglav (cesta Rijeka - Lupoglav je často zajišťována autobusy náhradní dopravy). Celkem pojedete cca 3 hodiny, jízdenka s cenou 62 HRK je však výrazně levnější než autobusy. Lístky lze koupit online na webu chorvatských železnic HŽPP.

Do ostatních letovisek na Istrii (Poreč, Rovinj, Umag) se dostanete nejlépe s přestupem v Pule, přímé spoje do Rijeky do nich nejezdí.

Rijeka - Chorvatské přímoří (Crikvenica, Novi Vinodolski, Sveti Juraj a další)

Z Rijeky po pobřeží směrem na jih se dostanete pouze autobusy, železnice podél moře nevede. Autobusy, které jezdí po Jadranské magistrále, zastavují ve všech letoviscích po cestě.

 • Na trase jezdí autobusy společností FlixbusArriva, Brioni Pula,
 • Jízdenky bývají nejlevnější u Brioni Pula, ale liší se v rámci desetikorun. Průměrná cena jsou do Crikvenice cca 170 Kč, Novi Vinodolski cca 190 Kč, Sveti Juraj cca 250 Kč. 
 • Cesta trvá od 45 minut do Crikvenice po hodinu a tři čtvrtě do Svetiho Juraje
 • Dál na jih do letovisek Karlobag nebo Stinica už jezdí jen některé spoje Bironi Pula a Arrivy
 • Frekvence spojů: cca 1x za hodinu

Rijeka - Zadar

Do Zadaru se opět dostanete autobusem nebo zajímavěji trajektem. 

 • Na trase jezdí autobusy společností FlixbusArriva, Brioni Pula, cena jízdenky se pohybuje kolem 400 Kč.
 • Doba jízdy: 3,5 až 4 hodiny
 • Frekvence spojů: cca 6-10x denně

Lodní dopravu mezi Rijekou a Zadarem zajišťují trajekty G&V Line, a to 4x týdně během léta. Cestou vás čekají 3 krátké zastávky a celková doba plavby bude zhruba 4,5 hodiny, cena jízdenky začíná na 240 HRK a dá se koupit online.

Rijeka - ostrov Krk

Jediný z ostrovů Kvarnerského zálivu je spojen s pevninou silnicí, a proto je nejrychlejší i nejlevnější dopravou z Rijeky na Krk autobus. Spojení zajišťuje firma Arriva, jízdní řády i kopě jízdenky najdete na webu arriva.com.hr. Zhruba každou hodinu jezdí autobusy po trase Rijeka - Omišalj (42 HRK) - Njivice (46 HRK) - Malinska (50 HRK) - Krk (64 HRK) - Baška (84 HRK). Cesta trvá necelou hodinu do Omišalje, do obce Krk pak asi hodinu a půl.

Do přístavu Krk se 4x týdně dostanete i lodí firmy G&V Line, který stojí 80 HRK a plavba trvá přesně hodinu.

Rijeka - ostrovy Cres, Lošinj, Rab a další

Další ostrovy v Kvarnerském zálivu už jsou dostupné zejména lodí. Mimo sezonu se pluje maximálně 1x denně, zatímco v hlavní sezoně i několikrát denně.

 • Ostrov Cres: Jadrolinija, cena 35 HRK, 1 hod a 30 min
 • Ostrov Rab: Jadrolinija - cena 60 HRK, G&V Line - cena 120 HRK, necelé 2 hodiny
 • Ostrov Lošinj: Jadrolinija, cena 60 HRK, cca 3 hodiny
 • Ostrov Ilovik: Jadrolinija, cena 60 HRK, cca 3,5 hodiny
 • Ostrov Pag (Novalja): Jadrolinija, cena 60 HRK, 2 hod 40 min
 • Ostrov Susak: Jadrolinija, cena 50 HRK, 3 hodiny
 • Ostrov Unije: Jadrolinija, cena 45 HRK, 2 hod a 30 min
 • Ostrov Silba: G&V Line - cena 180 HRK, 3 hodiny

Rijeka - Záhřeb

Pokud chcete vyrazit do Chorvatska na trip po městech, kombinace Záhřebu a Rijeky je výborná volba kvůli skvělé dostupnosti. Mezi městy se dopravíte jak vlakem, tak autobusem.

Autobus

 • Na trase jezdí autobusy společností FlixbusArriva, Brioni Pula, Croatia Bus, Bus60 cena jízdenky se pohybují mezi 250 a 350 Kč, nejlevnější bývá společnost Bus60 a Flixbus
 • Doba jízdy: cca 2,5 hodiny
 • Frekvence spojů: 1-2x do hodiny

Vlak

Cesta vlakem je výrazně delší (4,5 hodiny) a méně frekventovaná (1 až 2 spoje denně), ale vede krásnou krajinou a kochat se jí z okýnka vlaku je rozhodně lepší než z autobusu jedoucího po dálnici. Výrazně levnější jsou i jízdenky, za jeden směr zaplatíte cca 60 HRK, lístky jdou koupit i online na webu chorvatských železnic HŽPP.

Mapa důležitých stanic

Chystáš se do Rijeky?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.