Ostrov Krk

Ubytování v Rijece

Kde se ubytovat v Rijece

Samotná Rijeka nepatří k místům, kde budete trávit týden a více při dovolené u moře, většinou se zde ubytujete na jednu či dvě noci. Ačkoliv je Rijeka poměrně rozlehlé město, reálně se lze můžete ubytovat kdekoliv v rámci hranic města vzhledem k poměrně kvalitní místní MHD. Rijeka se může chlubit bohatou nabídku různorodých typů ubytování od levných apartmánů a airbnb na sídlištích po kvalitní hotely přímo v centru města. Ačkoliv je Rijeka poměrně významným turistickým centrem, nehledejte zde známé hotely nadnárodních řetězců.

Pokud jedete do Rijeky autem, zvažte raději ubytování mimo nejužší historické centrum, kde se špatně orientuje a parkuje.

Tipy na hotely a ubytování v Rijece

Podívejte se na zajímavá a dobře hodnocená ubytování, která bychom vám doporučili. Všechny dostupné kapacity pak hledejte klasicky na těchto portálech:

Pokud cílíte především na cenu, za částky mezi 900 a 1 100 Kč (během hlavní sezony) pořídíte slušné ubytování v apartmánech:

Zlatou střední cestu představují menší hotely a penziony, které pořídíte v sezoně mezi 1 200 až 1 800 Kč na noc ve dvoulůžkovém pokoji:

Klasických velkých hotelů v Rijece nenajdete moc, ale pokud preferujete tento typ ubytování, ani vy nepřijdete zkrátka. Ceny se v sezoně pohybují mezi 2 000 a 3 000 Kč za noc ve dvoulůžkovém pokoji, obvykle se snídaní v ceně.

Ceny ubytování a kdy rezervovat

Nejvyšší ceny hotelů v Rijece očekávejte v červenci a srpnu. Soukromé apartmány stojí nejčastěji mezi 1 000 a 1 600 Kč za noc ve dvoulůžkovém pokoji, takových ubytování je v Rijece zdaleka nejvíce. Ceny v klasických hotelech se nejčastěji pohybují okolo 2 500 Kč, většinou se snídaní formou švédských stolů.

Ve vedlejší sezoně v červnu a září ceny klesají zhruba o 10 až 15%. Mimo sezonu po zbytek roku jsou pak ceny zhruba o třetinu nižší, mnoho apartmánů však není v provozu.

Míříte-li do Rijeky v hlavní sezoně, hotel rezervujte co nejdříve, klidně půl roku dopředu, kdy bude ještě dostatek nabídek. Ideálně zabookujte ubytování s bezplatným stornem, často se stává, že v průběhu času na rezervačních portálech přibývají nové a nové nabídky, které ale většinou také rychle mizí. Je tedy dobré mít rezervované aspoň nějaké ubytování a případně ho před cestou změnit, pokud se vám zalíbí jiná nabídka.

Cesta "na blind"

Příliš nedoporučujeme nechávat rezervaci ubytování až na místo a vyrazit tzv. na blind. Jistě, většinou volný pokojík v nějakém apartmánu najdete, ale často s velmi přestřelenou cenou neadekvátní kvalitě ubytování.

Chystáš se do Rijeky?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021

Vyhledej si svůj hotel v Rijece. Upřesni termín pobytu a zjisti aktuální ceny za ubytování pro dva.

Booking.com

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.