Ostrov Krk

Jak se dostat do Rijeky

Jak se nejrychleji a nejlevněji dostat do Rijeky? Protože rijecké letiště je malé a obsluhuje jen regionální lety, naprostá většina cestovatelů musí zvolit cestu po zemi.

Vlakem do Rijeky

Od roku 2020 provozuje společnost Regiojet přímý noční vlak Praha – Rijeka se zastávkami v Kolíně, Brně, Břeclavi a Bratislavě. Cesta vlakem do Chorvatska je nejpohodlnější pro ty, kteří se nechtějí stresovat na často přeplněných dálnicích, cenově nejvýhodněji pak jednoznačně vyjde pro jednotlivce či páry. Všechny vozy jsou klimatizované a k dispozici je občerstvení za příplatek, respektive malá lahev vody zdarma, pro cestující ve vyšších třídách i snídaně zdarma. Bez poplatku dostanete i denní tisk.

Kolik stojí jízdenky do Rijeky a kde je koupit?

Lístky na vlak pořídíte nejlépe elektronicky přes internet:

Na výběr máte ze tří základních možností/tříd. Níže uvádíme cenu za jednosměrnou jízdenku, na zpáteční se sleva nevztahuje a je tak prostým dvojnásobkem ceny jednosměrné. Ceny ze všech českých měst i Bratislavy jsou shodné, byť je konečná vzdálenost z jednotlivých měst rozdílná.

 • Standard: velkoprostorový vůz nebo kupé pro 6 lidí, cena od 590 Kč
 • Lůžko: jedno lůžko v kupé pro 3 nebo 4 osoby, cena od 790 Kč
 • Vlastní lůžkové kupé: zaplatíte si celé 4místné kupé a je jen na vás, v kolika lidech budete cestovat (nepřekročíte-li maximální počet lůžek v kupé), cena od 2 372 Kč

Pozor, ceny jsou dynamické a stoupají či klesají podle obsazenosti vlaku. Výše uvedené cenovky jsou startovací a zejména během letních měsících můžou být až 2x vyšší!

Jízdenky koupíte nejvýhodněji vždy pouze přes web www.regiojet.czPlatí zde podobné pravidlo jako u letenek: čím dříve koupíte, tím nižší cena bude.

Jízdní řád a doba jízdy

Přímý spoj Praha – Rijeka je k dispozici vždy od konce května do konce září. Z Prahy se vyjíždí vždy před 17:00, zpět z Rijeky do ČR jezdí vlaky před 20:00. Během května, června a září se jezdí 3x týdně:

 • Tam: úterý, pátek, neděle
 • Zpět: pondělí, středa, sobota

V červenci a srpnu jezdí vlaky každý den.

Jízdní doby jsou následující (cesta tam je cca o 10 minut delší než cesta zpět):

 • Praha – Rijeka: 17 hodin 27 minut
 • Kolín – Rijeka: 16 hodin 49 minut
 • Brno – Rijeka: 14 hodin 25 minut
 • Břeclav – Rijeka: 13 hodin 50 minut
 • Bratislava – Rijeka: 12 hodin 56 minut

Jak vypadají vozy?

Všechny vozy jsou klimatizované. V tarifu standard si můžete vybrat mezi klasickým kupé pro 6 osob nebo velkoprostorovým vagonem se sezením 2+2, který je vybaven individuálními obrazovkami v každé sedačky s filmy, hudbou či seriály.

V lůžkových kupé dostanete zdarma povlečení. Sprchy ve vlaku k dispozici nejsou.

Dříve populární autovlak Českých drah není v provozu.

Autem do Rijeky

Nejčastější volbou při cestě do Chorvatska je však stále auto. Autem vyrazíte v případě, že chcete být flexibilní i na místě, občas zajet na výlet nebo přejíždět mezi letovisky. Cesta autem se vyplatí i časově, cenově však už ne, a to ani pokud jste 4členná rodina. I v tom případě vychází levněji výše zmíněné železniční spojení.

Z Prahy

Z Prahy vedou do Rijeky dvě časově zhruba stejně časově dlouhé trasy, kratší s délkou 765 km vede přes České Budějovice a Salzburg, delší s délkou 843 km vede přes Brno a Vídeň.

Přes České Budějovice

Trasa je sice nejkratší kilometrově a časově srovnatelné s druhou variantou, avšak je náchylnější ke kolonám, zejména na rakouské dálnici A10 před zpoplatněnými tunely, ale také na české straně mezi Prahou a Budějovicemi, kde navíc stále ve významné části trasy chybí dálnice. Ani poslední 95 km úsek ze slovinského města Postojna do Rijeky nebude po dálnici, ale po relativně úzkých a často frekventovaných okreskách.

 • Délka: 786 km
 • Čas jízdy: 9 hodin 20 minut za ideálních podmínek, často i více než 12 hodin
 • Cena za benzín při průměrné spotřebě 7,5 litru/100 km: cca 1 900 Kč jedním směrem
 • Poplatky: rakouská dálniční známka 9,50 EUR (10denní) + slovinská dálniční známka 15 EUR (7denní), měsíční za 30 EUR + chorvatské mýto na dálnici A7 za 8 HRK jedním směrem + mýto za průjezd tunelem Tauern v Rakousku za 12,50 EUR + mýto za tunel Karawanken za 7,60 EUR

Celkově za cestu oběma směry dohromady zaplatíte zhruba 5 400 Kč. Nestihnete-li se vrátit do týdne v rámci platnosti slovinské známky, pak ještě o cca 390 Kč více.

Přes Brno

Tato varianta cesty vede celá po dálnici, nejede se ani přes žádný placený tunel, tím pádem je o něco méně náchylná k neplánovaným zdržením. Na druhou stranu vede přes nejfrekventovanější slovinsko-chorvatský hraniční přechod, kde stále i v dnešní době může docházet ke zdržením i v rámci hodin (což ale není zase tak časté). Obecně je tato cesta pohodlnější na řízení, avšak není tak pěkná a je téměř o 100 km delší.

 • Délka: 843 km
 • Čas jízdy: 9 hodin 10 minut za ideálních podmínek, často i více než 11 hodin
 • Cena za benzín při průměrné spotřebě 7,5 litru/100 km: cca 2 100 Kč jedním směrem
 • Poplatky: rakouská dálniční známka 9,50 EUR (10denní) + slovinská dálniční známka 15 EUR (7denní), měsíční za 30 EUR + chorvatské mýto na dálnici A2 za 48 HRK jedním směrem + mýto na dálnici 70 HRK jedním směrem

Celkově za cestu oběma směry dohromady zaplatíte zhruba 5 700 Kč. Nestihnete-li se vrátit do týdne v rámci platnosti slovinské známky, pak ještě o cca 390 Kč více.

Z Brna, Ostravy

Cesty z Moravy do Rijeky vedou vždy po trase přes Vídeň a Maribor, celou dobu po dálnici.

 • Délka: 643 km z Brna, 808 km z Ostravy
 • Čas jízdy: 7 hodin z Brna, 8,5 hodiny z Ostravy za ideálních podmínek
 • Cena za benzín při průměrné spotřebě 7,5 litru/100 km: cca 1 600 Kč z Brna, resp. 2 000 Kč z Ostravy  jedním směrem
 • Poplatky: rakouská dálniční známka 9,50 EUR (10denní) + slovinská dálniční známka 15 EUR (7denní), měsíční za 30 EUR + chorvatské mýto na dálnici A2 za 48 HRK jedním směrem + mýto na dálnici 70 HRK jedním směrem

Celkově za cestu oběma směry dohromady zaplatíte zhruba 4 800 Kč z Brna, resp. 5 300 Kč z Ostravy . Nestihnete-li se vrátit do týdne v rámci platnosti slovinské známky, pak ještě o cca 250 Kč více.

Autobusem

Přímé autobusové spojení z Prahy do Rijeky provozuje Flixbus. Autobus jezdí 2x týdně vždy v pátek a neděli ve směru do Chorvatska, resp. v pondělí a sobotu zpět. Linka Flixbusu v sezoně 2021 jede pouze z Prahy a v Brně nezastavuje.

 • Jízdenky zakoupíte na webu flixbus.cz
 • Ceny začínají na 999 Kč za jednosměrnou jízdenku, o prázdninách je obvyklá cena 1 499 Kč, dají se však očekávat akční jízdenky za nižší ceny
 • Doba jízdy z Prahy do Rijeky je necelých 12 hodin, tedy o více než 5 hodin rychleji než vlakem Regiojet

Žádná další společnost přímo do Rijeky z ČR nejezdí.

Letecky

Rijecké letiště leží asi 26 km od centra města na ostrově Krk. České cestovky však přímo do Rijeky žádné charterové lety nepořádají a letenky s pravidelnými aerolinkami jsou poměrně drahé. Zpáteční letenka z Prahy s přestupem v Mnichově nebo Frankfurtu obvykle vychází na 6 500 až 7 000 Kč a zakoupit ji můžete v našem vyhledávači letenek. Podle stavby letového řádu v některých letech vychází levněji lety se společností Eurowings (cca kolem 4 500 Kč), v některých letech však letový řád nenavazuje na přestupy v Kolíně či Düsseldorfu a letenky do Rijeky tak zakoupit nejdou.

Zajímavostí pro letecké nadšence je malá chorvatská aerolinka Trade Air létající pouze na vnitrostátních linkách a provozující letadla české výroby typu L-410. Z Rijeky létá 2x týdně do Splitu, Dubrovníku a Osijeku za ceny kolem 46 EUR jednosměrně. Letenky lze koupit přímo na webu Trade Air.

Z ostatních chorvatských míst

V Rijece se sbíhají dálnice ze Záhřeby, Istrie i hlavní silnice směrem po pobřeží na jih do Splitu a dál do Dubrovníku. Navíc se zde kříží i železniční tratě ze Záhřebu, slovinské Lublaně i istrijských měst. Obecně platí, že pohodlnější, výrazně rychlejší i frekventovanější je v Chorvatsku autobusová doprava. Vlakem se do/z Rijeky vydejte v případě, že si chcete užívat pomalou jízdu krásnou hornatou krajinou.

Detailní informace o veřejné dopravě z Rijeky po Chorvatsku se dočtete v kapitole "Doprava".

Mapa důležitých stanic

Chystáš se do Rijeky?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.