Trogir

9 míst co vidět v Trogiru

Promenáda

Trogirská promenáda

Nejkrásnějším místem k procházkám, posezení na kamenných lavičkách u moře nebo dobrému obědu, je trogirská Riva (promenáda) zvaná Obala bana Berislavića. Tato široká pěší zóna z jedné strany končí mořským kanálem, z druhé starobylými měšťanskými domy a kostely.

Promenádu v Trogiru zdobí řada palem poskytujících příjemný stín a také velmi pěkně upravovaný veřejný prostor bez zbytečných plotů, patníků a vizuálního smogu. Nábřeží Obala bana Berislavića vyplňuje celou jižní stranu ostrova s historickým centrem a táhne se od pevnosti Kamerlengo až k mostu na ostrov Čiovo.

Trogirskou promenádu bychom zcela jistě zařadily mezi 3 nejkrásnější chorvatská městská nábřeží po bok splitské Rivy a promenádou v Zdaru s mořskými varhanami

Restaurace, obchody i přístaviště

Podél trogirské Rivy se můžete zastavit v nespočtu kvalitních restaurací, které však neopomínají exkluzivitu místa promítnout do cen na jídelním lístku. Ve východní části promenády najdete několik obchodů se suvenýry a také malý supermarket Studenac.

Na promenádě má přístaviště několik společností nabízejících výletní plavby luxusnějšími jachtami, zatímco přístav klasických trajektů se nachází na pevnině mimo historické centrum.

Ubytování na promenádě

Rádi pro ubytování vybíráte místa plná života a hlavní centra měst? Pak jste na trogirské rivě správně. Přímo na nábřeží máte na výběr ze dvou hotelů, ceny očekávejte vyšší než ve zbytku města: pohybují se mezi 2 200 a 4 000 Kč za noc:

Chystáš se do Trogiru?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 26. 04. 2022
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.