Kde se ubytovat v Zadaru

Staré město nabízí menší apartmány či hostely, v noci je to rušnější část města, leží zde spousta restaurací a barů. Zadar je taktéž studentské město, nachází se zde nejstarší chorvatská univerzita, takže během školního semestru je zde v barech plno. Hlavní turistická destinace v Zadaru se nachází okolo pláže Borik. V této oblasti najdete stovky apartmánů a pár hotelů, dostupný je zde i kemp. Je to i místo ideální pro rodiny s dětmi. Množství apartmánů je nabízeno i v okolí dalších městských pláží Kolovare a Uskok.

Pokud chcete tedy chcete bydlet v centru dění a nevadí vám hluk do pozdních hodin, ubytujte se ve Starém městě nebo ve čtvrti Marina jen přes most od Starého města. Preferujete-li spíš klid, ale chcete bydlet stále přímo v Zadaru, ubytujte se kolem pláže Borik. Pokud vám jde čistě jen o cenu, nebojte se vybrat levné apartmány na sídlištích, kde snadno zaparkujete a dostanete se do centra i MHD. 

A chcete-li vyrazit do klasického letoviska v co největší blízkosti Zadaru, nabízí se Bibinje a Sukošan, které jsou co by kamenem dohodil autem i příměstskými autobusy MHD.

Všechny dostupné kapacity hledejte klasicky na těchto portálech:

Nemělo by vás překvapit, že v Zadaru nenajdete kromě drahých hotelů Falkensteiner žádné hotely nadnárodních řetězců.

Podívejte se na naše tipy na konkrétní ubytování.

Staré Město a Marina

Za blízkost historickému centru si připlatíte, na druhou stranu budete mít opravdu většinu zajímavosti do 5 minut chůze (snad s výjimkou pláží). 

Pláž Borik

Hlavní plážová lokalita přímo ve městě je ideální pro 1-3 denní pobyt v rámci výletu čistě jen do Zadaru. Pláže tu bývají docela přelidněné a nejedná se o typické plážové letovisko.

Bibinje

Malé klidné letovisko s menšími plážemi velmi blízko Zadaru s výbornou dostupností MHD i autem. Ubytují se zde nenároční turisté, kteří jsou rádi poblíž většího města, ale zároveň si užívají atmosféru ospalého klidného městečka.

Sukošan

O něco větší letovisko než Bibinje je domovem velké mariny pro menší jachty a také klidným rodinným letoviskem pro nenáročné cestovatele. Ubytování u moře zde patří k nejlevnějším v celé Dalmácii a s dobrou dostupností do Zadaru MHD i autem.

Ceny

Ceny hodně závisí na období, kdy do destinace pojedete. To samé ubytování, které v zimních měsících stojí i pod 1 000 Kč na noc pro 2 osoby, může stát v hlavní sezoně klidně i dvaapůlkrát tolik. S jakými cenami tedy počítat při letní dovolené? Nejnižší ceny pro 2 osoby začínají na 1 000 Kč za noc mimo sezonu. Jde především o hostely či apartmány na okrajích města. Dvoulůžkový pokoj ve střední kategorii vyjde na 1 500–2 500 Kč. V lepších hotelech musíte počítat s částkou přes 2 500 Kč.

Během hlavní sezony se ceny apartmánů a penzionů pohybují mezi 1 300 a 2 000 Kč, zatímco klasické hotely vyjdou zhruba od 2 500 do 4 500 Kč noc.

Míříte-li do Zadaru v létě, určitě nenechávejte rezervaci ubytování na poslední chvíli. Pro největší výběr hotelů a apartmánů hledejte klidně s půlročním předstihem s tím, že rezervujte ubytování se zrušením zdarma pro případ, že by v průběhu času na rezervačních portálech přibývaly nové zajímavější nabídky.

Všechny ceny se dají pořídit za dvoulůžkový pokoj.

Vyhledej si svůj hotel v Zadaru. Upřesni termín pobytu a zjisti aktuální ceny za ubytování pro dva.

Booking.com

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsali ,
Poslední aktualizace před rokem
Navrhni úpravu