Kostel sv. Anastázie

Ubytování v Zadaru

Kde se ubytovat v Zadaru

Staré město nabízí menší apartmány či hostely, v noci je to rušnější část města, leží zde spousta restaurací a barů. Zadar je taktéž studentské město, nachází se zde nejstarší chorvatská univerzita, takže během školního semestru je zde v barech plno. Hlavní turistická destinace v Zadaru se nachází okolo pláže Borik. V této oblasti najdete stovky apartmánů a pár hotelů, dostupný je zde i kemp. Je to i místo ideální pro rodiny s dětmi. Množství apartmánů je nabízeno i v okolí dalších městských pláží Kolovare a Uskok.

Pokud chcete tedy chcete bydlet v centru dění a nevadí vám hluk do pozdních hodin, ubytujte se ve Starém městě nebo ve čtvrti Marina jen přes most od Starého města. Preferujete-li spíš klid, ale chcete bydlet stále přímo v Zadaru, ubytujte se kolem pláže Borik. Pokud vám jde čistě jen o cenu, nebojte se vybrat levné apartmány na sídlištích, kde snadno zaparkujete a dostanete se do centra i MHD. 

A chcete-li vyrazit do klasického letoviska v co největší blízkosti Zadaru, nabízí se Bibinje a Sukošan, které jsou co by kamenem dohodil autem i příměstskými autobusy MHD.

Všechny dostupné kapacity hledejte klasicky na těchto portálech:

Nemělo by vás překvapit, že v Zadaru nenajdete kromě drahých hotelů Falkensteiner žádné hotely nadnárodních řetězců.

Podívejte se na naše tipy na konkrétní ubytování.

Staré Město a Marina

Za blízkost historickému centru si připlatíte, na druhou stranu budete mít opravdu většinu zajímavosti do 5 minut chůze (snad s výjimkou pláží). 

Pláž Borik

Hlavní plážová lokalita přímo ve městě je ideální pro 1-3 denní pobyt v rámci výletu čistě jen do Zadaru. Pláže tu bývají docela přelidněné a nejedná se o typické plážové letovisko.

Bibinje

Malé klidné letovisko s menšími plážemi velmi blízko Zadaru s výbornou dostupností MHD i autem. Ubytují se zde nenároční turisté, kteří jsou rádi poblíž většího města, ale zároveň si užívají atmosféru ospalého klidného městečka.

Sukošan

O něco větší letovisko než Bibinje je domovem velké mariny pro menší jachty a také klidným rodinným letoviskem pro nenáročné cestovatele. Ubytování u moře zde patří k nejlevnějším v celé Dalmácii a s dobrou dostupností do Zadaru MHD i autem.

Ceny

Ceny hodně závisí na období, kdy do destinace pojedete. To samé ubytování, které v zimních měsících stojí i pod 1 000 Kč na noc pro 2 osoby, může stát v hlavní sezoně klidně i dvaapůlkrát tolik. S jakými cenami tedy počítat při letní dovolené? Nejnižší ceny pro 2 osoby začínají na 1 000 Kč za noc mimo sezonu. Jde především o hostely či apartmány na okrajích města. Dvoulůžkový pokoj ve střední kategorii vyjde na 1 500–2 500 Kč. V lepších hotelech musíte počítat s částkou přes 2 500 Kč.

Během hlavní sezony se ceny apartmánů a penzionů pohybují mezi 1 300 a 2 000 Kč, zatímco klasické hotely vyjdou zhruba od 2 500 do 4 500 Kč noc.

Míříte-li do Zadaru v létě, určitě nenechávejte rezervaci ubytování na poslední chvíli. Pro největší výběr hotelů a apartmánů hledejte klidně s půlročním předstihem s tím, že rezervujte ubytování se zrušením zdarma pro případ, že by v průběhu času na rezervačních portálech přibývaly nové zajímavější nabídky.

Všechny ceny se dají pořídit za dvoulůžkový pokoj.

Chystáš se do Zadaru?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021
Navrhni úpravu

Vyhledej si svůj hotel v Zadaru. Upřesni termín pobytu a zjisti aktuální ceny za ubytování pro dva.

Booking.com

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.