Průvodce městem
Zapomenutý Záhřeb
Hledáš místa, která navštívit, kolik peněz si s sebou vzít, čím se dopravovat nebo co ochutnat?
Projdi si průvodce, který ti na všechny otázky odpoví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit
Zavřít boční panel

Aktivity v Záhřebu

Proplétání se úzkými uličkami 

Především Gornji Grad nabídne unikátní zážitek při procházce klikatými úzkými uličkami s jedním zásadním bonusem. Zatímco v takové Praze nebo Vídni se budete historickým centrem proplétat především skrz stovky dalších turistů, v Záhřebu budete ve vedlejších ulicích prakticky sami. Můžete tak doopravdy nasát atmosféru města, bez prodejen turistických cetek, nevkusných poutačů a reklam…  

Posezení s kávou 

Chorvati kávu milují a umí ji výborně připravit. Klidné ulice záhřebského centra nabízejí desítky, možná stovky kaváren. Absence masového počtu turistů navíc způsobuje, že málokdy narazíte na předražené podniky, které úplně ztratily svoji autenticitu.  

Projděte se centrem křížem krážem, vyberte si náměstí, které se vám nejvíc líbí, a užijte si pohodovou jižanskou atmosféru. Pití kávy je pro Chorvaty něco podobného, jako pití piva pro Čechy, takřka národní sport. 

Sportování podél Sávy 

Jižní část města protíná řeka Sáva, podél níž vznikla široká záplavová oblast. Ta se v současnosti využívá jako jeden dlouhý volnočasový areál. Na obou březích vznikly desítky kilometrů stezek, na nichž se můžete prohánět na kolečkových bruslích, běhat nebo se jen tak procházet a krmit kachny. 

Výlety do hor 

Zatímco na jih od centra Záhřeb volně splývá v nížinu podél řeky Sávy, na severním okraji Záhřebu se už zvedají hory. Populárním výletním místem pro místní je přírodní park Medvednica, v němž můžete podniknout klidně celodenní mnohakilometrové túry po značených stezkách. Do hlavní oblasti Medvednice zajíždí dokonce MHD, konkrétně autobusová linka číslo 140. 

Noční život 

V Záhřebu je největší koncentrace univerzit v celé bývalé Jugoslávii, proto je tak nějak přirozeně jasné, že centrum v noci prostě bude žít, a to jak o víkendech, tak ve všední dny. Chorvati se rádi baví, stačí po osmé večerní zapadnout do jednoho z barů či na diskotéku a rázem máte o pár kamarádů navíc. Centrem nočního života je oblast mezi Herbangovou ulicí a třídou Ilica. 

Co tady objevíš?

Jen málo z nás za svůj život nenavštívilo chorvatské pláže, občas proložené výletem k Plitvickým jezerům nebo do historických center Splitu či Trogiru. Ale ruku na srdce, kolik z vás se při cestě za mořem zastavilo i v chorvatském hlavním městě? Většinou je cedule „Zagreb“ na dálničním obchvatu jen znamení, že nás čeká ještě 300 km za odpočinkem a jen málokdo odbočí. 

Je to škoda. Záhřeb je překvapivě milé město s krásným historickým centrem, mnoha parky a dobrými restauracemi jako stvořené pro jednodenní zastávku na dlouhé cestě. Dejte mu šanci a při další cestě k moři směrovku „Zagreb“ neignorujte a odbočte… 

Průvodce pro tebe napsal Kryštof Hájek
Připrav se na
1 den
Ideální na jednodenní zastávku na dlouhé cestě.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
Duben - říjen
V zimě může být nepříjemně lezavo.
Více o počasí
Letenky od
1 800 Kč
Průměrná cena zpáteční jízdenky na autobus. Letenky 2x dražší.
Akční nabídky
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před rokem
Navrhni úpravu