Zavřít boční panel

Ubytování v Záhřebu

Lokality 

Záhřeb je sice relativně malé město, ale pokud se ubytujete na jeho okraji, čeká vás půlhodinová projížďka tramvají do centra. 

Donji Grad, neboli Dolní Město, je hlavní centrum Záhřebu, kde najdete největší koncentraci hotelů. Vše budete mít při ruce, ale také se můžete spolehnout na nejvyšší ceny v celém městě. 

Gornji Grad (Horní Město) je nejstarší a nejkrásnější částí Záhřebu. Přitom je tu krásný klid a možná proto, že se sem dá dostat prakticky jen pěšky, nejsou ceny hotelů v této oblasti tak vysoké jako v Dolním Městě. Ubytujte se tu, pokud chcete vychytat nejlepší poměr ceny vs. vzdálenost do centra a nevadí vám pěší procházka. 

V docházkové vzdálenosti do centra je ještě oblasti kolem hlavního a autobusového nádraží. Pokud se ubytujete dále, čeká vás delší dojíždění tramvají. 

Ceny 

Záhřeb se cenami řadí k městům srovnatelným s Prahou. Průměrný hotel v širším okolí centra pořídíte zhruba za 1.500 Kč za noc a pokoj. Standardní 3* hotely v oblasti Donji Grad pak startují na 2.000 Kč. 

Naopak bydlení mimo centrum srazí cenu klidně pod tisícovku, většinou se bude jednat o menší penziony či hotýlky ve vilových zástavbách, a tudíž delší dojíždění do centra. 

Hotely v centru (Donji i Gornji Grad) s cenovkou pod 1.500 Kč už jsou většinou méně kvalitní, obvykle se společným sociálním zařízením. 

Vyhledej si svůj hotel v Záhřebu. Upřesni termín pobytu a zjisti aktuální ceny za ubytování pro dva.

Booking.com

Co tady objevíš?

Jen málo z nás za svůj život nenavštívilo chorvatské pláže, občas proložené výletem k Plitvickým jezerům nebo do historických center Splitu či Trogiru. Ale ruku na srdce, kolik z vás se při cestě za mořem zastavilo i v chorvatském hlavním městě? Většinou je cedule „Zagreb“ na dálničním obchvatu jen znamení, že nás čeká ještě 300 km za odpočinkem a jen málokdo odbočí. 

Je to škoda. Záhřeb je překvapivě milé město s krásným historickým centrem, mnoha parky a dobrými restauracemi jako stvořené pro jednodenní zastávku na dlouhé cestě. Dejte mu šanci a při další cestě k moři směrovku „Zagreb“ neignorujte a odbočte… 

Průvodce pro tebe napsal Kryštof Hájek
Připrav se na
1 den
Ideální na jednodenní zastávku na dlouhé cestě.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
Duben - říjen
V zimě může být nepříjemně lezavo.
Více o počasí
Letenky od
1 800 Kč
Průměrná cena zpáteční jízdenky na autobus. Letenky 2x dražší.
Akční nabídky
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před měs
Navrhni úpravu