Kostel sv. Marka

Ubytování v Záhřebu

Lokality 

Záhřeb je sice relativně malé město, ale pokud se ubytujete na jeho okraji, čeká vás půlhodinová projížďka tramvají do centra. 

Donji Grad, neboli Dolní Město, je hlavní centrum Záhřebu, kde najdete největší koncentraci hotelů. Vše budete mít při ruce, ale také se můžete spolehnout na nejvyšší ceny v celém městě. 

Gornji Grad (Horní Město) je nejstarší a nejkrásnější částí Záhřebu. Přitom je tu krásný klid a možná proto, že se sem dá dostat prakticky jen pěšky, nejsou ceny hotelů v této oblasti tak vysoké jako v Dolním Městě. Ubytujte se tu, pokud chcete vychytat nejlepší poměr ceny vs. vzdálenost do centra a nevadí vám pěší procházka. 

V docházkové vzdálenosti do centra je ještě oblasti kolem hlavního a autobusového nádraží. Pokud se ubytujete dále, čeká vás delší dojíždění tramvají. 

Ceny 

Záhřeb se cenami řadí k městům srovnatelným s Prahou. Průměrný hotel v širším okolí centra pořídíte zhruba za 1.500 Kč za noc a pokoj. Standardní 3* hotely v oblasti Donji Grad pak startují na 2.000 Kč. 

Naopak bydlení mimo centrum srazí cenu klidně pod tisícovku, většinou se bude jednat o menší penziony či hotýlky ve vilových zástavbách, a tudíž delší dojíždění do centra. 

Hotely v centru (Donji i Gornji Grad) s cenovkou pod 1.500 Kč už jsou většinou méně kvalitní, obvykle se společným sociálním zařízením. 

Chystáš se do Záhřebu?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021

Vyhledej si svůj hotel v Záhřebu. Upřesni termín pobytu a zjisti aktuální ceny za ubytování pro dva.

Booking.com

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.