Velká čínská zeď
Čína

12 míst co vidět v Číně

Sichuan

Lešanský Buddha

V provincii Sichuan navštivte:

Leshanský Buddha (Sichuan) – největší sedící kamenný Buddha na světě se nachází nedaleko hlavního města provincie Sichuan. Monumentální Leshanský Buddha (71 m) je vytesaný ve skále na břehu řeky. V rozsáhlém areálu se nachází mnoho dalších svatyní a soch.

Rozhodně doporučujeme jít k Buddhovi pěšky a nikoli lodí. Sice z lodi můžete mít lepší fotografii celého Buddhy, ale nepocítíte tam tu ohromnost té sochy, jako když stojíte u jeho palce.

Jiuzhaigou (Sichuan) – je přírodní rezervace na severu provinci Sichuan v tibetské autonomní oblasti Aba. Můžete tam doletět letadlem (za poměrně vysokou částku) či dojet autobusem například z Chengdu či Xi’anu. Je to park, kde je řada nádherných jezer, tibetských domků, stúp, ale velkým mínusem je množství turistů, kteří tam ve velkém množství přijíždějí hlavně na podzim, kdy barevné listy krásně kontrastují s modrými vodními plochami.

Západní Sichuan, Qinghai a Tibetská autonomní oblast – pokud máte rádi hory, čistý vzduch a tibetskou kulturu, právě tyto oblasti jsou správnou volbou. Musíte však mít na mysli, že do řady těchto oblastí se bez povolenky a místního průvodce nedostanete. Obzvlášť přísná opatření platí pro Tibetskou AO.

Chystáš se do Číny?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.