Velká čínská zeď
Čína

12 míst co vidět v Číně

Yunnan

V provincii Yunnan navštvite:

Dali (Yunnan) – na břehu jezera Erhai se nachází historické městečko Dali, které samo o sobě stojí za návštěvu, a to nejen kvůli historickým památkám, ale i tradičnímu jídlu menšiny Bai. Město je navíc považováno za nejvíc hippie místo v Číně. Nádherné Tři pagody, které pochází někdy z počátku 9. století.

Do areálu Tří pagod je nejlepší vydat se brzy po ránu, hned po otevření. Vyhnete se tak davům a v klidu se můžete kochat vycházejícím sluncem mezi pagodami. Můžete se projet lodí po jezeru Erhai, podívat se, jak vypadalo tradiční lovení ryb za pomocí kormoránů.

Pokud se rozhodnete pro jízdu na kole, je možné projet okolo celého jezera a přitom cestou navštívit malebné vesnice, kde se v pravidelných intervalech pořádají vesnické trhy, které stojí na návštěvu. Informaci, kdy se v které vesnici koná trh, vám pravděpodobně budou schopni sdělit v hotelu.

Čajové plantáže (Zhejiang, Yunnan) – Čína je jednou z čajových mocností a v různých částech Číny se pěstují různé čaje, Čajové plantáže rozhodně stojí za návštěvu. Například v provincii Zhejiang se pěstuje oblíbený čaj dračí studna (Longjing). Jih provincie Yunnan je známý čajem pu-erh.

Chystáš se do Číny?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.