Průvodce státem
Dominika
Hledáš místa, která navštívit, kolik peněz si s sebou vzít, čím se dopravovat nebo co ochutnat?
Projdi si průvodce, který ti na všechny otázky odpoví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit
Zavřít boční panel

Aktivity na Dominice

V hlavním městě navštivte botanickou zahradu, kde uvidíte klec se vzácným druhem papoušků, ze zahrady vede cesta na vyhlídku nad město tzv. Jack walk.

Šnorchlování a potápění

Šnorchlování  na Champagne Reef. Návštěva sirných jezírek v Grand Soufriere nebo Wotton Waven.

Na ostrově se nachází několik potápěčských center a krásných míst k ponoru. Místních top 10: Toucari Vaves, Douglas Bay, Sulphur Springs & Bubbles, Renas Hole, Whaleshark Reef, Rodneys Rock, Champagne, Danglebens Pinnacles, L´Abym, Scotts Head Pinnacle).

Pěší výlety

Výlet na Scotts Head, kde se potkává Atlantik s Karibským mořem, na samém konci na kopci zarostlým citrónovou trávou můžete najít zbytky opevnění.

Výšlap k nejvyšší hoře ostrova Morne Diablotin.

Návštěva jednoho z mnoha vodopádů (Milton Falls, Prince Spanny Falls, Jacko Falls, Middleham Falls, Trafalgar Falls, Dernier Falls, Morgan River Falls, Boli Falls, Sari Sari Falls, Victoria Falls, Jack Falls, Dubuc Falls, Salton Falls a dalších).

Plavba na řece

Romantická projížďka na řece Indian River (natáčení pirátů z Karibiku).

Treky

Waitukubuli National Trail – Zde naleznete různě obtížné trasy od nejlehčích po opravdu velice náročné, uvádějí, že má 14 sekcí/úseků a dohromady je dlouhá 185 km. Zdolat ji celou trvá minimálně dva týdny, dle informací z internetu. Vzhledem k častým tropickým bouřím nemusí být otevřeny a bezpečné všechny části trasy. Z důvodů nebezpečí zranění či uzavření trasy vlivem počasí se rozhodně předem informujte v informačním centru v Roseau na veškeré podrobnosti a možná nebezpečí při plánování trasy.

Trek s místním průvodcem k Boiling Lake přes údolí Valley of Desolation.

Emerald Pool, kde se projdete deštným lesem s krásným výhledem na Atlantik a můžete se osvěžit ve sladkovodním jezírku s vodopádem.

Národní parky

Určitě nevynechejte některý z mnoha národních parků. Northern Forest Reserve, Morne Diablotins National Park, National Park World Heritage Site, národní park Morne Trois Pitons (UNESCO). Je toho rozhodně dost. Mrkněte na stránky ministerstva pro turistiku http://tourism.gov.dm/, kde jsou i aktuální informace, nebo hledejte a plánujte na http://dominica.dm/.

Scenerie Dominika

Ztracený ostrov

Dominica se nachází v Karibiku, stejně tak jako Dominikánská republika, s níž je ve většině případů mylně zaměňována, což je škoda, nebo naopak možná dobře, jelikož tam najdete doslova zelený ráj, který zatím nezničila masová turistika. 

Je to kouzelný malý ostrov nacházející se na „šňůrce“ ostrůvků Malých Antil. Když to přeženeme, tak leží vlastně uprostřed zámořské Evropy. Konkrétně se nachází přímo mezi ostrovy Martinik a Guadeloupe, které jsou součástí francouzského zámořského departmentu. Dominica je však samostatná a nezávislá, stejně tak jako krásná a divoká.

Víza
180 dní zdarma
Turistická víza získáš po příletu na letiště na Dominice.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
prosinec - duben
Od července do října možnost hurikánů, jinak tropický ráj.
Více o počasí
Letenky od
19 000 Kč
Je běžná cena letenek. Akční se objeví 8x do roka a ušetříš cca 36 %.
Akční nabídky