Kuchyně 

Jídlo je na ostrově poměrně drahá záležitost, ale v obchodě nečekejte přeplněné regály s všemožným jídlem. Nejvíce ovoce, zeleniny a dalšího najdete v tržnici či v pouličních stáncích. Mléko pouze trvanlivé nebo kondenzované. Najít v hlavním městě kavárnu nebylo také jen tak a už vůbec ne v neděli dopoledne. Místní si potrpí na smažená jídla, převážně kuře na různé způsoby. Ryby si je můžete koupit čerstvé přímo od rybáře ve stánku u silnice, nebo na trhu. Jako přílohu nejvíce používají brambory a čočku. Rozhodně stojí za to okusit jak jídlo v restauraci, tak u místních ve stánku.

Jak se stravovat

Vzhledem k cenám jídla je dobré si dopřát a zkusit místní kuchyni při jedné návštěvě místní restaurace, jinak to pro nás fungovalo většinou ve formě zakoupení něčeho k snědku v samoobsluze nebo u pouličního prodejce, eventuálně z nouze ctnost ve fast foodu.

Rozhodně fajn musí být ubytování s tím, že vám tam i uvaří paní domácí, něco takového jsme chtěli, ale naši domácí teprve restauraci k ubytování stavěli.

Obvyklé ceny v restauracích

Bistro/stánek vyjde na cca 450 Kč pro dva, restaurace 1.000 Kč pro dva včetně pití, luxusní restaurace jsme nezkoušeli, ale dle jídelního lístku i 1.000 Kč pro jednoho, ale bez pití.

Zkusit můžete od nejlevnějšího KFC či místního bistra přes běžnou restauraci, např. Papillote Wilderness Retreat (jídelní lístek najdete na papillote.dm) nebo luxusní restauraci Palisades Restaurant v hotelu Fort Young (fortyounghotel.com).

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal tým portálu Cestujlevne.com
Poslední aktualizace před rokem
Navrhni úpravu