Zavřít boční panel

Jídlo na Dominice

Kuchyně 

Jídlo je na ostrově poměrně drahá záležitost, ale v obchodě nečekejte přeplněné regály s všemožným jídlem. Nejvíce ovoce, zeleniny a dalšího najdete v tržnici či v pouličních stáncích. Mléko pouze trvanlivé nebo kondenzované. Najít v hlavním městě kavárnu nebylo také jen tak a už vůbec ne v neděli dopoledne. Místní si potrpí na smažená jídla, převážně kuře na různé způsoby. Ryby si je můžete koupit čerstvé přímo od rybáře ve stánku u silnice, nebo na trhu. Jako přílohu nejvíce používají brambory a čočku. Rozhodně stojí za to okusit jak jídlo v restauraci, tak u místních ve stánku.

Ovocný trh Dominika

Jak se stravovat

Vzhledem k cenám jídla je dobré si dopřát a zkusit místní kuchyni při jedné návštěvě místní restaurace, jinak to pro nás fungovalo většinou ve formě zakoupení něčeho k snědku v samoobsluze nebo u pouličního prodejce, eventuálně z nouze ctnost ve fast foodu.

Rozhodně fajn musí být ubytování s tím, že vám tam i uvaří paní domácí, něco takového jsme chtěli, ale naši domácí teprve restauraci k ubytování stavěli.

Obvyklé ceny v restauracích

Bistro/stánek vyjde na cca 450 Kč pro dva, restaurace 1.000 Kč pro dva včetně pití, luxusní restaurace jsme nezkoušeli, ale dle jídelního lístku i 1.000 Kč pro jednoho, ale bez pití.

Zkusit můžete od nejlevnějšího KFC či místního bistra přes běžnou restauraci, např. Papillote Wilderness Retreat (jídelní lístek najdete na papillote.dm) nebo luxusní restauraci Palisades Restaurant v hotelu Fort Young (fortyounghotel.com).

Ztracený ostrov

Dominica se nachází v Karibiku, stejně tak jako Dominikánská republika, s níž je ve většině případů mylně zaměňována, což je škoda, nebo naopak možná dobře, jelikož tam najdete doslova zelený ráj, který zatím nezničila masová turistika. 

Je to kouzelný malý ostrov nacházející se na „šňůrce“ ostrůvků Malých Antil. Když to přeženeme, tak leží vlastně uprostřed zámořské Evropy. Konkrétně se nachází přímo mezi ostrovy Martinik a Guadeloupe, které jsou součástí francouzského zámořského departmentu. Dominica je však samostatná a nezávislá, stejně tak jako krásná a divoká.

Víza
180 dní zdarma
Turistická víza získáš po příletu na letiště na Dominice.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
prosinec - duben
Od července do října možnost hurikánů, jinak tropický ráj.
Více o počasí
Letenky od
19 000 Kč
Je běžná cena letenek. Akční se objeví 8x do roka a ušetříš cca 36 %.
Akční nabídky