Zavřít boční panel

Víza a povinnosti na Dominice

Vízum

Vstupní vízum pro občany ČR není třeba, při odjezdu hradíte povinný poplatek (departure tax) 59 EC$ nebo 23 USD. Úhrada je možná pouze v hotovosti, ještě před odbavením. Na základě předložení potvrzení o zaplacení poplatku vás odbaví. 

Další dokumenty

Pas s platností půl roku po příjezdu, pojištění, doklad o ubytování, finanční hotovost.

Očkování

Na cesty po Karibiku máme standardní cestovatelské očkování, žloutenka A/B, břišní tyfus, tetanus. Na vhodné očkování se můžete informovat v očkovacím centru.

Celní předpisy

Nesmí se dovážet žádné ovoce a maso. Při příjezdu lodí procházíte standardní kontrolou, vyplníte formulář s údaji, kde jste ubytovaní, odkud pocházíte, na jak dlouho cestujete atd. Kontrolují, zda máte zpáteční jízdenku, krátce se můžou dotázat na pár otázek.

Při odjezdu je dobré se dostavit s předstihem, nejprve musíte uhradit poplatek 59 EC$ za osobu a až poté s dokladem o úhradě odbavujete podpalubní zavazadlo, standardně jako na letišti, pak dochází na odbavení vás a vašeho příručního zavazadla. Upozornění, i když se přepravujete lodí, platí stejná pravidla jako pro let, tudíž žádné ostré předměty v příručním zavazadle, tekutinu pouze do 100 ml atd.

Ztracený ostrov

Dominica se nachází v Karibiku, stejně tak jako Dominikánská republika, s níž je ve většině případů mylně zaměňována, což je škoda, nebo naopak možná dobře, jelikož tam najdete doslova zelený ráj, který zatím nezničila masová turistika. 

Je to kouzelný malý ostrov nacházející se na „šňůrce“ ostrůvků Malých Antil. Když to přeženeme, tak leží vlastně uprostřed zámořské Evropy. Konkrétně se nachází přímo mezi ostrovy Martinik a Guadeloupe, které jsou součástí francouzského zámořského departmentu. Dominica je však samostatná a nezávislá, stejně tak jako krásná a divoká.

Víza
180 dní zdarma
Turistická víza získáš po příletu na letiště na Dominice.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
prosinec - duben
Od července do října možnost hurikánů, jinak tropický ráj.
Více o počasí
Letenky od
19 000 Kč
Je běžná cena letenek. Akční se objeví 8x do roka a ušetříš cca 36 %.
Akční nabídky