Cestování Covid-19

Dominika je otevřená turistickým cestám. Podmínkou je prokázání se negativním PCR-testem ne starším než 72 hodin a vyplnění online formuláře nejpozději 24 hodin před cestou. Po příletu bude proveden zdarma rapid test.

Při návratu do ČR je potřeba opět absolvovat negativní testování.

Vízum

Vstupní vízum pro občany ČR není třeba, při odjezdu hradíte povinný poplatek (departure tax) 59 EC$ nebo 23 USD. Úhrada je možná pouze v hotovosti, ještě před odbavením. Na základě předložení potvrzení o zaplacení poplatku vás odbaví. 

Další dokumenty

Pas s platností půl roku po příjezdu, pojištění, doklad o ubytování, finanční hotovost.

Očkování

Na cesty po Karibiku máme standardní cestovatelské očkování, žloutenka A/B, břišní tyfus, tetanus. Na vhodné očkování se můžete informovat v očkovacím centru.

Celní předpisy

Nesmí se dovážet žádné ovoce a maso. Při příjezdu lodí procházíte standardní kontrolou, vyplníte formulář s údaji, kde jste ubytovaní, odkud pocházíte, na jak dlouho cestujete atd. Kontrolují, zda máte zpáteční jízdenku, krátce se můžou dotázat na pár otázek.

Při odjezdu je dobré se dostavit s předstihem, nejprve musíte uhradit poplatek 59 EC$ za osobu a až poté s dokladem o úhradě odbavujete podpalubní zavazadlo, standardně jako na letišti, pak dochází na odbavení vás a vašeho příručního zavazadla. Upozornění, i když se přepravujete lodí, platí stejná pravidla jako pro let, tudíž žádné ostré předměty v příručním zavazadle, tekutinu pouze do 100 ml atd.

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal tým portálu Cestujlevne.com
Poslední aktualizace před 3 měs
Navrhni úpravu