Dominika
Dominika

Víza na Dominiku

Vízum

Vstupní vízum pro občany ČR není třeba, při odjezdu hradíte povinný poplatek (departure tax) 59 EC$ nebo 23 USD. Úhrada je možná pouze v hotovosti, ještě před odbavením. Na základě předložení potvrzení o zaplacení poplatku vás odbaví. 

Další dokumenty

Pas s platností půl roku po příjezdu, pojištění, doklad o ubytování, finanční hotovost.

Očkování

Na cesty po Karibiku máme standardní cestovatelské očkování, žloutenka A/B, břišní tyfus, tetanus. Na vhodné očkování se můžete informovat v očkovacím centru.

Celní předpisy

Nesmí se dovážet žádné ovoce a maso. Při příjezdu lodí procházíte standardní kontrolou, vyplníte formulář s údaji, kde jste ubytovaní, odkud pocházíte, na jak dlouho cestujete atd. Kontrolují, zda máte zpáteční jízdenku, krátce se můžou dotázat na pár otázek.

Při odjezdu je dobré se dostavit s předstihem, nejprve musíte uhradit poplatek 59 EC$ za osobu a až poté s dokladem o úhradě odbavujete podpalubní zavazadlo, standardně jako na letišti, pak dochází na odbavení vás a vašeho příručního zavazadla. Upozornění, i když se přepravujete lodí, platí stejná pravidla jako pro let, tudíž žádné ostré předměty v příručním zavazadle, tekutinu pouze do 100 ml atd.

Chystáš se na Dominiku?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021

1 komentář

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.