Průvodce státem

Dominika

Hledáš místa, která navštívit, kolik peněz si s sebou vzít, čím se dopravovat nebo co ochutnat?
Projdi si průvodce, který ti na všechny otázky odpoví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit

Ztracený ostrov

Dominica se nachází v Karibiku, stejně tak jako Dominikánská republika, s níž je ve většině případů mylně zaměňována, což je škoda, nebo naopak možná dobře, jelikož tam najdete doslova zelený ráj, který zatím nezničila masová turistika. 

Je to kouzelný malý ostrov nacházející se na „šňůrce“ ostrůvků Malých Antil. Když to přeženeme, tak leží vlastně uprostřed zámořské Evropy. Konkrétně se nachází přímo mezi ostrovy Martinik a Guadeloupe, které jsou součástí francouzského zámořského departmentu. Dominica je však samostatná a nezávislá, stejně tak jako krásná a divoká.

Víza
180 dní zdarma
Turistická víza získáš po příletu na letiště na Dominice.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
prosinec - duben
Od července do října možnost hurikánů, jinak tropický ráj.
Více o počasí
Letenky od
19 000 Kč
Je běžná cena letenek. Akční se objeví 8x do roka a ušetříš cca 36 %.
Akční nabídky

Praktické tipy na Dominiku

Co vidět a navštívit na Dominice

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a seznam se s nejzajímavějšími místy na Dominice

Zavřít boční panel

Champagne beach

Určitě jděte šnorchlovat na Champagne pláž, jejíž název je odvozen z toho, jak na mořském dně vyvěrá sopečný plyn, ten tvoří krásné řetízky bublinek a vy si připadáte jak při koupeli v šampaňském. Samozřejmě je tam spousta korálů, ryb a také želvy. Doporučujeme vydat se tam ráno. Tak kolem 10. hodiny a více je pláž doslova obsypána skupinkami turistů z výletních lodí. U vchodu na pláž je malé občerstvení, sprcha se sladkou vodou, toalety a převlékárna, zapůjčují i vybavení.

Zavřít boční panel

Boiling Lake

Zkuste výšlap k Boiling Lake (pro zdatnější turisty). Převýšením náročná cesta, doporučuje se absolvovat s místním průvodcem a dle aktuálního počasí. Před cestou se můžete osvěžit v Titou Gorge, ale pozor na zvýšenou vodu v případě dešťů.

Zavřít boční panel

Kalinago Territory

Neměli byste minout návštěvu původních obyvatel Karibů, na mapě značeno Kalinago Territory, je to oblast, kde žijí ještě původní obyvatelé, jak uvádí většina průvodců. V oblasti je i něco jako u nás skanzen, za vstupné si prohlédnete a poslechnete povídání o historii ostrova a obyvatel, projdete po cestičkách kolem typických obydlí, až dojdete k hlavní budově, kde se konají pro turisty typické ukázky místních tanců. Na konci procházky po „skanzenu“ jsou obchůdky, kde si můžete koupit suvenýry, pletené tašky z palmového listí, korále ze semínek palem, vyřezávané masky. Dá se koupit i nějaké tradiční jídlo, my však měli smůlu, jelikož před námi byla větší skupina turistů z Polska a na nás již nic nezbylo. Větší zážitek byl setkat se s místními mimo tento „skanzen“. Jsou opravdu přátelští a velice milí, anglicky téměř neumí, ale dorozumíte se rukama, nohama. Na ostrově, byť původně jejich, to nemají úplně lehké, je proto dobré je, alespoň nákupem suvenýrů přímo od nich, podpořit. Suvenýry ve městě u promenády jsou již od překupníků, kteří jim platí za ručně dělané výrobky směšné sumy.

Zavřít boční panel

Emerald Pool

Fajn je vykoupat se pod prýštícím vodopádem v deštném lese, proto navštivte Emerald Pool. Na otevírací dobu se informujte v infocentru v Roseau. Návštěva zabere s koupáním cca hodinu.

Počasí a sezóny na Dominice

Oblast a aktivita Led Úno Bře Dub Kvě Čer Čvc Srp Zář Říj Lis Pro
Dominika
Na malém ostrově bude všude stejně

28 °C

28 °C

28 °C

29 °C

30 °C

30 °C

30 °C

30 °C

30 °C

29 °C

29 °C

28 °C

Počasí

Celoroční teplota se na ostrově pohybuje mezi 24–30 °C. Tzv. suchá sezóna je od ledna do dubna, deštivá od července do listopadu.

Sezóny a kdy vyrazit

Vzhledem k častým tropickým bouřím v průběhu léta je nejlépe se létu vyhnout. My jsme ostrov navštívili v listopadu (období dešťů), což se projevilo pouze tak, že občas lehce a krátce sprchlo, jinak bylo velice teplo.

Skvělé akce na Dominiku

ušetříš až 36%
Akce starší 2 týdnů
ušetříš až 36%
Akce starší 2 týdnů
Karibský island-hopping z Paříže
12 802 Kč
2017-04-26T15:41:00+02:00 8 komentářů
3 starší akcí