Ztracený ostrov

Dominica se nachází v Karibiku, stejně tak jako Dominikánská republika, s níž je ve většině případů mylně zaměňována, což je škoda, nebo naopak možná dobře, jelikož tam najdete doslova zelený ráj, který zatím nezničila masová turistika. 

Je to kouzelný malý ostrov nacházející se na „šňůrce“ ostrůvků Malých Antil. Když to přeženeme, tak leží vlastně uprostřed zámořské Evropy. Konkrétně se nachází přímo mezi ostrovy Martinik a Guadeloupe, které jsou součástí francouzského zámořského departmentu. Dominica je však samostatná a nezávislá, stejně tak jako krásná a divoká.

Víza
180 dní zdarma
Turistická víza získáš po příletu na letiště na Dominice.
Hlavní sezóna
prosinec - duben
Od července do října možnost hurikánů, jinak tropický ráj.
Letenky od
19 000 Kč
Je běžná cena letenek. Akční se objeví 8x do roka a ušetříš cca 36 %. Akční letenky na Dominiku

Praktické tipy před cestou na Dominiku

Co vidět na Dominice

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a seznam se s nejzajímavějšími místy na Dominice

Mapa s místy co vidět a navštívit na Dominice

Co dělat na Dominice

Co dělat na Dominice a kam na výlety po okolí? Sport, odpočinek, příroda, jak se zabavit s dětmi... seznam nejlepších aktivit pro Dominika.

Počasí na Dominice

Přehledně o počasí na Dominice a teploty během roku. Kdy jet na Dominiku na dovolenou, aby vám vyšlo počasí a nezmokli jste?

Doprava na Dominice

Jak se dopravovat a cestovat na Dominice? Cestování na Dominice letadlem, vlakem, autobusem, autem či motorkou – co je lepší a kolik to stojí?

Peníze a ceny na Dominice

Čím platit na Dominice a jaké jsou ceny? Místní měna je Východokaribský dolar. Kde směnit peníze, lze platit kartou a kolik co stojí na Dominice?
Aktuální kurz 1 $ = 8.48 Kč

Jídlo na Dominice

Co ochutnat na Dominice a jaká je tradiční kuchyně? Typická jídla, národní speciality a vše o tom, co se jí na Dominice a kde se stravovat.

Kultura a lidé na Dominice

Jak se mluví na Dominice? Objev v krátkosti historii, kulturu, svátky a jiné užitečné informace jako kde leží Dominika a jakou má rozlohu?

Bezpečnost na Dominice

Je Dominika bezpečné pro cestovatele? Zjistěte možná rizika, nemoci a úroveň bezpečnosti a kriminality na Dominice + očkování a pojištění.

Víza na Dominice

Je potřeba vízum a pas na Dominiku? Zjistěte, kde a jak získat vízum (na letišti nebo ambasádě) a jaká je cena turistického víza na Dominiku?

Další průvodce na Dominice a okolí

Bienvenue, mon ami!
Vítej, příteli!
Guadeloupe
Průvodce zemí
Bienvenue, mon ami!
Vítej, příteli!
Martinik
Průvodce zemí
We are looking forward to you!
Těšíme se na tebe!
Svatá Lucie
Průvodce zemí
You will like it here!
Tady se ti bude líbit!
Antigua a Barbuda
Průvodce zemí
Welcome, my friend!
Vítej, příteli!