Průvodce státem
Dominika
Hledáš místa, která navštívit, kolik peněz si s sebou vzít, čím se dopravovat nebo co ochutnat?
Projdi si průvodce, který ti na všechny otázky odpoví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit
Zavřít boční panel

Bezpečnost na Dominice

Zdraví

Na ostrově je zajištěna dle dostupných informací standardní zdravotnická péče obvyklá pro danou oblast. Přímo v Roseau je poměrně velká nemocnice Princes Margaret Hospital.

Kriminalita

Dost nepříjemné bylo pro nás, že pokud si např. zapálíte cigaretu na ulici, odněkud se v mžiku objeví hned několik individuí požadujících cigaretu a někteří jsou dost neodbytní. Mnozí se snaží prodat cokoli, jen abyste jim dali pár dolarů. Ve večerních hodinách se mějte na pozoru před kapsáři. Kriminalita na ostrově ale není nijak veliká nebo rozdílná od ostatních ostrovů v této oblasti. 

Riziko katastrof

Bohužel se jedná o území, které je občas zasaženo tropickou bouří, nejsilnější a nejničivější byla nedávná bouře Erika, která uhodila v srpnu roku 2015, další taková řádila na ostrově před cca 40 lety, dodnes je po ní v botanické zahradě v Roseau „památka“ v podobě rozmáčknutého školního autobusu kmenem stromu. Naštěstí se v té době nikomu nic nestalo, jednalo se o prázdný autobus. Místní nechali torzo na místě pro upomínku, jak silná bouře tehdy byla. Nyní se ale opět potýkají s následky bouře Erika. Dobré je se před cestou registrovat v systému DROZD na stránkách ministerstva zahraničí ČR.

Internet a elektřina

Zásuvky jsou jako v USA, napětí 110–120 V a frekvence 60 Hz. Pro použití zásuvky je tedy třeba redukce. Veřejná wifi byla pouze v botanické zahradě, jinak ale připojení nabízí jak některé restaurace, tak vždy ubytovací zařízení a opět pobočka nadnárodního řetězce s rychlým občerstvením.

Důležité kontakty

Užitečné informace naleznete na: http://www.mzv.cz/jnp/cz/encyklopedie_statu/stredni_amerika/dominika/cestovani/index.html

911 – ambulance, hasiči, policie

Telefonní kód země: 001-767

Ztracený ostrov

Dominica se nachází v Karibiku, stejně tak jako Dominikánská republika, s níž je ve většině případů mylně zaměňována, což je škoda, nebo naopak možná dobře, jelikož tam najdete doslova zelený ráj, který zatím nezničila masová turistika. 

Je to kouzelný malý ostrov nacházející se na „šňůrce“ ostrůvků Malých Antil. Když to přeženeme, tak leží vlastně uprostřed zámořské Evropy. Konkrétně se nachází přímo mezi ostrovy Martinik a Guadeloupe, které jsou součástí francouzského zámořského departmentu. Dominica je však samostatná a nezávislá, stejně tak jako krásná a divoká.

Víza
180 dní zdarma
Turistická víza získáš po příletu na letiště na Dominice.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
prosinec - duben
Od července do října možnost hurikánů, jinak tropický ráj.
Více o počasí
Letenky od
19 000 Kč
Je běžná cena letenek. Akční se objeví 8x do roka a ušetříš cca 36 %.
Akční nabídky