Dominika
Dominika

Bezpečnost na Dominice

Zdraví

Na ostrově je zajištěna dle dostupných informací standardní zdravotnická péče obvyklá pro danou oblast. Přímo v Roseau je poměrně velká nemocnice Princes Margaret Hospital.

Kriminalita

Dost nepříjemné bylo pro nás, že pokud si např. zapálíte cigaretu na ulici, odněkud se v mžiku objeví hned několik individuí požadujících cigaretu a někteří jsou dost neodbytní. Mnozí se snaží prodat cokoli, jen abyste jim dali pár dolarů. Ve večerních hodinách se mějte na pozoru před kapsáři. Kriminalita na ostrově ale není nijak veliká nebo rozdílná od ostatních ostrovů v této oblasti. 

Riziko katastrof

Bohužel se jedná o území, které je občas zasaženo tropickou bouří, nejsilnější a nejničivější byla nedávná bouře Erika, která uhodila v srpnu roku 2015, další taková řádila na ostrově před cca 40 lety, dodnes je po ní v botanické zahradě v Roseau „památka“ v podobě rozmáčknutého školního autobusu kmenem stromu. Naštěstí se v té době nikomu nic nestalo, jednalo se o prázdný autobus. Místní nechali torzo na místě pro upomínku, jak silná bouře tehdy byla. Nyní se ale opět potýkají s následky bouře Erika. Dobré je se před cestou registrovat v systému DROZD na stránkách ministerstva zahraničí ČR.

Internet a elektřina

Zásuvky jsou jako v USA, napětí 110–120 V a frekvence 60 Hz. Pro použití zásuvky je tedy třeba redukce. Veřejná wifi byla pouze v botanické zahradě, jinak ale připojení nabízí jak některé restaurace, tak vždy ubytovací zařízení a opět pobočka nadnárodního řetězce s rychlým občerstvením.

Důležité kontakty

Užitečné informace naleznete na: http://www.mzv.cz/jnp/cz/encyklopedie_statu/stredni_amerika/dominika/cestovani/index.html

911 – ambulance, hasiči, policie

Telefonní kód země: 001-767

Chystáš se na Dominiku?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.