Dominika
Dominika

Doprava na Dominice

Jak na Dominiku

Na ostrov se pohodlně dostanete z okolních ostrovů Martinik nebo Guadeloupe (kam létá přímý spoj z Evropy), následně katamaránem lodní společnosti L'Express des Îles, cesta z Martiniku trvá zhruba dvě hodiny, loď pojme až 400 cestujících a dost houpe, rozhodně nic moc pro slabší žaludek. Cena za zpáteční jízdenku v roce 2015 stála 119 eur. Nejlepší je předem navštívit pobočku společnosti a ujistit se v jízdním řádu. Na odjezd se musíte dostavit minimálně půlhodiny předem, raději i více, jelikož procházíte celní kontrolou.

http://www.express-des-iles.com/informations-voyageurs/tarifs.cfm

Na ostrově leží malé letiště Douglas-Charles Airport: https://www.douglascharlesairport.com/

Vlastně dvě, ještě Canefield Airport, nejsme si jistí, jak velká letadla tam přistávají, je totiž poměrně malé.

Jak se nejlépe dopravovat

Na samotném ostrově je nejvhodnější způsob dopravy zapůjčení vozu, musíte však počítat s tím že se jezdí vlevo. Najdete zde hned několik půjčoven, např.: Bonus Rentals, Courtedy Car Rental (dominicacarrentals.com), Island Car Rentals (islandcar.dm), Silver Lining Rentals, Valley Rent-a-car. 

My si půjčili vůz v místní půjčovně Courtesy car rental na doporučení našeho ubytovatele. Půjčení proběhlo bez problémů, dokonce nás při vrácení odvezli do přístavu k lodi. 

Kromě dostatečného limitu k blokaci depositu na kreditní kartě, budete potřebovat mezinárodní řidičský průkaz. Půjčovna vám pak vystaví místní řidičské oprávnění za poplatek 30 EC$, bez něj nemůžete na ostrově řídit. Zřejmě budete upozorněni, že při jízdě do zatáček máte preventivně troubit. V některých vozech je dokonce na palubní desce nalepený veliký nápis upozorňující na nutnost troubení do zatáček. Silnice jsou poměrně slušné, ale úzké a místní jezdí docela svižně. 

Veřejná doprava je na prozkoumání ostrova nedostatečná a časově hodně náročná, ceny určuje řidič, neexistuje jízdní řád, dá se však smlouvat, vozidlo (minibus) odjíždí až plně obsazené a trasy vedou po obydlených částech ostrova. Můžete se ale zkusit domluvit na odvozu i jinam.

Chystáš se na Dominiku?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021

1 komentář

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.