Zavřít boční panel

Doprava na Dominice

Jak na Dominiku

Na ostrov se pohodlně dostanete z okolních ostrovů Martinik nebo Guadeloupe (kam létá přímý spoj z Evropy), následně katamaránem lodní společnosti L'Express des Îles, cesta z Martiniku trvá zhruba dvě hodiny, loď pojme až 400 cestujících a dost houpe, rozhodně nic moc pro slabší žaludek. Cena za zpáteční jízdenku v roce 2015 stála 119 eur. Nejlepší je předem navštívit pobočku společnosti a ujistit se v jízdním řádu. Na odjezd se musíte dostavit minimálně půlhodiny předem, raději i více, jelikož procházíte celní kontrolou.

http://www.express-des-iles.com/informations-voyageurs/tarifs.cfm

Na ostrově leží malé letiště Douglas-Charles Airport: https://www.douglascharlesairport.com/

Vlastně dvě, ještě Canefield Airport, nejsme si jistí, jak velká letadla tam přistávají, je totiž poměrně malé.

Jak se nejlépe dopravovat

Na samotném ostrově je nejvhodnější způsob dopravy zapůjčení vozu, musíte však počítat s tím že se jezdí vlevo. Najdete zde hned několik půjčoven, např.: Bonus Rentals, Courtedy Car Rental (dominicacarrentals.com), Island Car Rentals (islandcar.dm), Silver Lining Rentals, Valley Rent-a-car. 

My si půjčili vůz v místní půjčovně Courtesy car rental na doporučení našeho ubytovatele. Půjčení proběhlo bez problémů, dokonce nás při vrácení odvezli do přístavu k lodi. 

Kromě dostatečného limitu k blokaci depositu na kreditní kartě, budete potřebovat mezinárodní řidičský průkaz. Půjčovna vám pak vystaví místní řidičské oprávnění za poplatek 30 EC$, bez něj nemůžete na ostrově řídit. Zřejmě budete upozorněni, že při jízdě do zatáček máte preventivně troubit. V některých vozech je dokonce na palubní desce nalepený veliký nápis upozorňující na nutnost troubení do zatáček. Silnice jsou poměrně slušné, ale úzké a místní jezdí docela svižně. 

Veřejná doprava je na prozkoumání ostrova nedostatečná a časově hodně náročná, ceny určuje řidič, neexistuje jízdní řád, dá se však smlouvat, vozidlo (minibus) odjíždí až plně obsazené a trasy vedou po obydlených částech ostrova. Můžete se ale zkusit domluvit na odvozu i jinam.

Mikrobus Dominika

Ztracený ostrov

Dominica se nachází v Karibiku, stejně tak jako Dominikánská republika, s níž je ve většině případů mylně zaměňována, což je škoda, nebo naopak možná dobře, jelikož tam najdete doslova zelený ráj, který zatím nezničila masová turistika. 

Je to kouzelný malý ostrov nacházející se na „šňůrce“ ostrůvků Malých Antil. Když to přeženeme, tak leží vlastně uprostřed zámořské Evropy. Konkrétně se nachází přímo mezi ostrovy Martinik a Guadeloupe, které jsou součástí francouzského zámořského departmentu. Dominica je však samostatná a nezávislá, stejně tak jako krásná a divoká.

Víza
180 dní zdarma
Turistická víza získáš po příletu na letiště na Dominice.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
prosinec - duben
Od července do října možnost hurikánů, jinak tropický ráj.
Více o počasí
Letenky od
19 000 Kč
Je běžná cena letenek. Akční se objeví 8x do roka a ušetříš cca 36 %.
Akční nabídky