Zavřít boční panel

Aktivity na Dominikánské Republice

Pláže

O Dominikánské republice se říká, že nabízí ty nejkrásnější pláže na celém světě. A je to pravda.

Jedna z nejhezčích je Playa Rincón, kde se můžete těšit na několik kilometrů dlouhou pláž téměř bez lidí. Důvodem je horší přístupnost. Na vlastní pěst (autem/skútrem) se sem vydejte pouze za hezkého počasí. Další krásnou pláž najdete na poloostrově Samaná, v blízkosti města Las Terrenas. Tato pláž se nazývá Playa Bonita, je snadno dostupná na skútru. Playa Bonita i Playa Rincón jsou klidné pláže, takové, kde moc lidí nepotkáte.

Pokud vyhledáváte místo, kde to žije, pak doporučujeme pobyt v Sosúe. Je zde menší pláž, kterou lemují restaurace a obchody se suvenýry. Velkou výhodou je klidné a průzračné moře.

Pláže na Dominikáně

Šnorchlování

Patříte-li mezi nadšence šnorchlování, pak se můžete vydat na sever země, popř. na poloostrov Samaná, kde na vás čeká průzračná voda a menší korálové útesy s několika druhy barevných rybiček. Výbavu na šnorchlování můžete koupit v obchůdcích u pláže nebo i ve velkých supermarketech. Cena za set – brýle se šnorchlem – cca 500 DOP.

Potápění

Pokud máte zájem o potápění, poptejte se ve svém hotelu. Tyto kurzy nabízí téměř všude. V turistických oblastech (např. Punta Cana, Bayahibe, Sosúa, Las Terrenas) lze absolvovat kurz v angličtině.

Golf

Dominikánská republika nabízí 28 golfových hřišť. Pro více informací jděte na: www.golfdominicano.com.

Canyoning

Lze ho vyzkoušet v Damajagua (kousek od města Puerto Plata). Na výběr máte ze tří tras rozdělených dle náročnosti. Je to zábavný a osvěžující zážitek v podobě seskoků a skluzavek.

Surfing 

Ideální oblastí je město Cabarete, kde v rámci Dominikánské republiky najdete ty nejlepší podmínky pro surfování.

Noční život

Nejvyhlášenějším místem je město Sosúa, které nabízí velké množství barů, klubů a diskoték. To ale není jediné město. Rušný noční život třeba i v Santo Domingu.

Romantika korunovaná nebeskými plážemi

Dominikánská republika se nachází ve východní části ostrova Hispaniola, v souostroví Velké Antily. Sousedí se státem Haiti, s nímž sdílí společnou hranici o délce 360 kilometrů. Turistům nabízí překrásné pláže lemované palmami, příjemné teploty moře, romantiku, sportovní vyžití a mnoho dalšího. Je to ideální místo pro dovolenou po celý rok, kde si každý najde to svoje. 

Víza
Karta za 10 $
Turistická karta na 90 dní se platí při příletu na letiště.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
prosinec - duben
Lze celoročně, od června do října však možnost hurikánů.
Více o počasí
Letenky od
16 000 Kč
Je běžná cena letenek. Akční se objeví 1x za měsíc a ušetříš cca 43 %.
Akční nabídky

Praktické tipy do Dominikánské Republiky