Dominikánská republika
Dominikánská republika

Co dělat v Dominikánské republice

Pláže

O Dominikánské republice se říká, že nabízí ty nejkrásnější pláže na celém světě. A je to pravda.

Jedna z nejhezčích je Playa Rincón, kde se můžete těšit na několik kilometrů dlouhou pláž téměř bez lidí. Důvodem je horší přístupnost. Na vlastní pěst (autem/skútrem) se sem vydejte pouze za hezkého počasí. Další krásnou pláž najdete na poloostrově Samaná, v blízkosti města Las Terrenas. Tato pláž se nazývá Playa Bonita, je snadno dostupná na skútru. Playa Bonita i Playa Rincón jsou klidné pláže, takové, kde moc lidí nepotkáte.

Pokud vyhledáváte místo, kde to žije, pak doporučujeme pobyt v Sosúe. Je zde menší pláž, kterou lemují restaurace a obchody se suvenýry. Velkou výhodou je klidné a průzračné moře.

Šnorchlování

Patříte-li mezi nadšence šnorchlování, pak se můžete vydat na sever země, popř. na poloostrov Samaná, kde na vás čeká průzračná voda a menší korálové útesy s několika druhy barevných rybiček. Výbavu na šnorchlování můžete koupit v obchůdcích u pláže nebo i ve velkých supermarketech. Cena za set – brýle se šnorchlem – cca 500 DOP.

Potápění

Pokud máte zájem o potápění, poptejte se ve svém hotelu. Tyto kurzy nabízí téměř všude. V turistických oblastech (např. Punta Cana, Bayahibe, Sosúa, Las Terrenas) lze absolvovat kurz v angličtině.

Golf

Dominikánská republika nabízí 28 golfových hřišť. Pro více informací jděte na: www.golfdominicano.com.

Canyoning

Lze ho vyzkoušet v Damajagua (kousek od města Puerto Plata). Na výběr máte ze tří tras rozdělených dle náročnosti. Je to zábavný a osvěžující zážitek v podobě seskoků a skluzavek.

Surfing 

Ideální oblastí je město Cabarete, kde v rámci Dominikánské republiky najdete ty nejlepší podmínky pro surfování.

Noční život

Nejvyhlášenějším místem je město Sosúa, které nabízí velké množství barů, klubů a diskoték. To ale není jediné město. Rušný noční život třeba i v Santo Domingu.

Chystáš se do Dominikánské republiky?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.