Cestování Covid-19

Od 15. září lze cestovat na území Dominikánské republiky bez jakýchkoliv restrikcí. Namátkově budou prováděny rychlé testy na koronavirus dechovou zkouškou maximálně u 10 % cestujících. Při vstupu do země musíte mít vyplněný tento formulář.

Pro všechny turisty až do konce roku 2020 Dominikánská vláda hradí cestovní pojištění proti Covid–19. Pojištěni jste automaticky a nemusíte pro to nic dělat.

Při návratu do ČR je nutné podstoupit další testování na Covid-19.

Aktuální informace na webu Ministerstva zahraničí.

Oblast a aktivita Led Úno Bře Dub Kvě Čer Čvc Srp Zář Říj Lis Pro
Punta Cana a pobřeží
Podnebí je stejné všude. Teplo, slunce a teplé moře.

27 °C

27 °C

28 °C

28 °C

30 °C

30 °C

31 °C

31 °C

31 °C

30 °C

29 °C

28 °C

Počasí na Dominikánské Republice

Dominikánská republika nabízí vlhké tropické podnebí s průměrnou teplotou mezi 16–30 °C. Obecně lze říci, že zimní měsíce bývají o něco málo chladnější než letní. Měsíc květen–červen a září–říjen přináší větší množství dešťových srážek. Většinou nemají dlouhé trvání a často se vyskytují v noci. 

Kdy jet do Dominikánské Republiky

Při plánování dovolené se snažte vyhnout období hurikánů, které zde panuje od srpna do listopadu. Pokud chcete vidět velryby, pak je důležité přiletět v době leden–březen. Dominikánská republika patří mezi země, kam se můžete vydat celoročně. Například pokud je zataženo či ošklivo, tak to trvá 1–2 dny, než se zase vyjasní. 

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal tým portálu Cestujlevne.com
Poslední aktualizace před měs
Navrhni úpravu