Průvodce státem
Dominikánská Republika
Hledáš místa, která navštívit, kolik peněz si s sebou vzít, čím se dopravovat nebo co ochutnat?
Projdi si průvodce, který ti na všechny otázky odpoví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit
Zavřít boční panel

Peníze a ceny na Dominikánské Republice

Aktuální kurz 1 Kč = 2.2 RD$

Dominikánské peso

V turistických oblastech a ve většině hotelů akceptují USD. Pokud budete platit v hotovosti v menších hotelech/hostelech, tak se snažte mít přesné množství peněz, několikrát se nám stalo, že ubytovací zařízení nemělo zpátky na vrácení (platí to hlavně pro placení v USD).

Dominikánské peso

Směnárny a platba kartou

Směnárny jsou dostupné v každém větším městě. Výhodný kurz nabízí Western Union a Caribe Express. V lepších restauracích lze většinou platit kartou, předem se o tom raději ujistěte. Bankomaty očekávejte spíše v turistických oblastech, kde jich je dostatek.

Kolik co stojí

Obecně lze říct, že je v Dominikánské republice stejně či o něco málo levněji než u nás. Častým a pokrmem je kuře na všechny možné způsoby, přílohou pak bývá rýže či smažený/vařený banán. Porce pro jednoho vyjde cca na 80 Kč.

Příklad cen:

  • Pivo 0,5 l – 100 DOP
  • Voda 1 l – 50 DOP
  • Jídlo ve stánku – 250 DOP
  • Jídlo v restauraci – 400 DOP
  • Lístek na autobus – mezi městy – dle vzdálenosti (př. Punta Cana – Santo Domingo 300 DOP)

Spropitné a smlouvání

Někde se spropitné připočítává k ceně automaticky, a to ve výši 10 % z ceny, v některých oblastech se k jídlu připočítává i městská daň – 18 %. To platí hlavně pro oblast Punta Cany. V menu to je vždy poznamenané. Pokud se spropitné nepřipočítává automaticky, je vhodné jim něco málo dát.

Pokud si chcete zkusit smlouvání, pak je ideálním místem krámek se suvenýry. Věci zde bývají předražené.

Jak ušetřit

Pokud se vydáte na výlet na vlastní pěst, pak buďte připravení, že vám cestou budou vnucovány všemožné služby typu průvodce, koně, oběd atd. Vždy se vybavte dostatkem informací, než na výlet pojedete. Informace získáte ve svém hotelu či hostelu.

Denní rozpočet

V Dominikánské republice si najde každý to svoje. Pokud cestujete lowcost, pak vám země nabídne velké množství hostelů a levných hotelů s větrákem na pokoji, cena pro 2 osoby za noc se pohybuje kolem 25 dolarů. Bistra a místní malé restaurace najdete na každém rohu, dopravovat se lze na taxi-motorce či místními autobusy. U motorky se cena musí smlouvat, stanovte ji dle vlastního uvážení.

Zlatá střední cesta – Hotely střední kvality s klimatizací, cena pro 2 osoby za noc – cca 30 USD, v turistických oblastech si lze pronajmout skútr – 20-25 USD/den, hotel all inclusive – cena pro 2 osoby za 1 noc cca 105 USD. Celkové denní náklady se budou pohybovat cca kolem 80 USD osoba/den.

Luxusní varianta – V oblastech, jako je Punta Cana, La Romana, Puerto Plata a další naleznete mnoho luxusních hotelů s all inclusive i bez. Lze se ubytovat i na malém ostrově (Cayo Levantado), kam se dostanete lodí z nedalekého města Santa Bárbara de Samaná.

Romantika korunovaná nebeskými plážemi

Dominikánská republika se nachází ve východní části ostrova Hispaniola, v souostroví Velké Antily. Sousedí se státem Haiti, s nímž sdílí společnou hranici o délce 360 kilometrů. Turistům nabízí překrásné pláže lemované palmami, příjemné teploty moře, romantiku, sportovní vyžití a mnoho dalšího. Je to ideální místo pro dovolenou po celý rok, kde si každý najde to svoje. 

Víza
Karta za 10 $
Turistická karta na 90 dní se platí při příletu na letiště.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
prosinec - duben
Lze celoročně, od června do října však možnost hurikánů.
Více o počasí
Letenky od
16 000 Kč
Je běžná cena letenek. Akční se objeví 1x za měsíc a ušetříš cca 43 %.
Akční nabídky

Praktické tipy do Dominikánské Republiky