Dominikánská republika
Dominikánská republika

Víza do Dominikánské republiky

Víza do Dominikánské republiky

Čeští občané nepotřebují vízum v případě pobytu kratšího než 90 dní. Po příletu do země dostanete klasické razítko do pasu opravňující vás ke vstupu a pobytu maximálně na 90 dnů. Při odletu z Dominikánské republiky dostanete výstupní razítko.

Pohraniční kontrola na letištích bývá spíš formalitou. Celník se vás maximálně zeptá na délku pobytu a účel cesty, v některých případech může chtít vidět potvrzení o ubytování nebo alespoň název hotelu, ve kterém budete bydlet.

Turistická karta

Dlouhou dobu bylo nutné po příletu do Dominikánské republiky zakoupit tzv. Turistickou kartu (Tarjeta de Turista) za 10 USD.

Od 1.dubna 2018 byla však tato povinnost zrušena a turistickou kartu není třeba kupovat. Poplatek, resp. turistická daň je od tohoto data zahrnuta v ceně letenky všech leteckých společností létajících do Dominikánské republiky.

Platnost pasu

Pro cestu do Dominikány vám stačí běžný cestovní pas, jehož platnost však musí o 6 měsíců překračovat datum opuštění Dominikánské republiky. Tato podmínka často cestovatele trochu mate a z některých textů vyplývá, že vás pas musí být starý minimálně 6 měsíců před cestou, což však není pravda.

  • do Dominikánské republiky lze cestovat klidně s úplně novým pasem
  • do Dominikánské republiky nelze cestovat s pasem, jehož datum expirace je za méně než 6 měsíců po opuštění země

Další dokumenty

Při vstupu do země je nutné vyplnit formulář, kde mimo jiné informujete úřady o důvodu a délce pobytu. Ten dostanete k vyplnění již v letadle, případně jsou k dispozici v příletových halách všech mezinárodních letišť.

Celní předpisy

Při odletu ze země není dovoleno držet peníze v hotovosti přesahující 10 000 USD (či její ekvivalent v jiné měně). Vývoz a dovoz dominikánských pesos je zakázán. 

K výběru a směně peněz využívejte pouze oficiální zařízení, jako jsou banky, certifikované směnárny v hotelech a certifikované směnárny.

Chystáš se do Dominikánské republiky?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 09. 10. 2022
Navrhni úpravu

4 komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Lemsoa
před rokem

Mate nekdo zkusenost s pobyty delsimi nez 30 dnu? Pry staci zaplatit pri odletu taxu?

Lenka K.
před rokem

Ahoj, vracela jsem se včera - pobyt 36 dní. Z pasovky mě poslali o okýnko vedle zaplatit taxu (2500 pesos), pak zpátky na pasovku a hotovo. Zdržení dvě minuty. Platit se dá hotově i kartou.

Lemsoa
před rokem

Super, dik! Taky myslim, ze by jim penize mely stacit a nebudou delat zbytecny problemy:) Trosku me vystrasilo tohle: https://migracion.gob.do/en/serv...extension/

Lenka K.
před rokem

Nn, úplně bez problému, žádný stres. :)