Dominikánská republika
Dominikánská republika

Doprava v Dominikánské republice

Jak do Dominikánské republiky

Z ČR zatím neexistuje žádné přímé spojení. Přímé linky například létají z Německa (Air Berlin) do Punta Cany, Puerto Platy a Santo Dominga. Další alternativou může být let se společností Iberia z Barcelony do Punta Cany. 

V Dominikánské republice je poměrně dost mezinárodních letišť, z nichž se do svého hotelu dostanete taxíkem. Odvoz je možné sjednat online, lze objednat sdílený i privátní odvoz. Za nás můžeme doporučit webové stránky: https://www.airportshuttles.com/.

Jak se nejlépe dopravovat

Silnice jsou v Dominikánské republice docela v dobrém stavu. Vedou převážně podél pobřeží. Nevýhodou je, že jich není mnoho. Všichni řidiči pak využívají ty stejné hlavní tahy, to komplikuje a zhušťuje dopravu.

Autobusy

Nejlepším a nejpohodlnějším dopravním prostředkem jsou dálkové autobusy. Autobusová doprava je v Dominikánská republice omezená, hlavní trasy autobusů lemují pobřeží. Je tedy někdy složité dostat se z jednoho konce země na druhý bez zbytečného objíždění. Mezi menšími městy lze využít menší autobusy (guaguas), zde je zase potřeba smlouvat. Řidič často vybírá peníze i za batohy.

Motorky/skútry

V turistických oblastech je možné vypůjčení motorek a skútrů. Platí se předem, často lze v USD. Stav motorky je před jízdou zkontrolován. Doporučujeme si vyžádat helmu, většinou mají nějakou k dispozici. Ze zákona není její nošení povinné. Motorka se půjčuje na 24 hodin, vrátit ji musíte ve stejném stavu (benzin), v jakém jste si ji půjčili. Je důležité upozornit na to, že motorka není nijak pojištěna. Cokoliv, co by se s ní mohlo stát, platíte ve výsledku vy.

Při různých přesunech a hledání hotelů jsme využívali aplikaci MAPS.me. Jedná se o spolehlivou offline mapu, díky níž jsme nebloudili.

Benzinové pumpy

Ve velkých městech jich je dostatek. Problém nebudete mít ani v menších vesnicích, kde jsou podél silnice malé stánky se skleněnými lahvemi. Ty jsou naplněné benzinem. Kvalitu nemůžeme posoudit, každopádně jsme si takto benzin párkrát zakoupili a nebyl s ním problém.

Chystáš se do Dominikánské republiky?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021
Navrhni úpravu

2 komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele johanar
johanar
před měs

Zdravím, řeším problém s půjčením auta na týden. Nemá někdo tip na půjčovnu, která akceptuje pro deposit debetní kartu nebo cash, ev. kreditní kartu v mobilu? Bohužel nemám možnost si fyzicky kartu vyzvednout včas. Díky 

Avatar uživatele martin-K
martin-K
před 5 měs

Silnice jsou v Dominikánské republice docela v dobrém stavu.

 

Toto je vtip? Psal někdo, kdo tam nemohl být. Nebo viděl silnice u resortu v Punta Cana. Silnice, až na dálnice a turistická centra, jsou ve strašném stavu. Všude díry, neviditelné zpomalovací asfaltové prahy. Zažili jsme také dva rozpadlé mosty.