Cestování Covid-19

Od 15. září lze cestovat na území Dominikánské republiky bez jakýchkoliv restrikcí. Namátkově budou prováděny rychlé testy na koronavirus dechovou zkouškou maximálně u 10 % cestujících. Při vstupu do země musíte mít vyplněný tento formulář.

Pro všechny turisty až do konce roku 2020 Dominikánská vláda hradí cestovní pojištění proti Covid–19. Pojištěni jste automaticky a nemusíte pro to nic dělat.

Při návratu do ČR je nutné podstoupit další testování na Covid-19.

Aktuální informace na webu Ministerstva zahraničí.

Zpět na seznam míst co vidět na Dominikánské Republice
Vodopád El Limón

Vodopád El limón

Nádherný vodopád dostupný pěšky nebo na koni. Nachází se na poloostrově Samaná, v blízkosti města Las Terrenas. Prostředí je okouzlující a obklopené tropickou vegetací. Vodopád je vysoký 52 metrů a patří mezi často navštěvovaná místa. I přesto se může stát, že po cestě na vodopád nikoho nepotkáte. Skupinky turistů bývají přímo pod vodopádem, kde je možnost koupání se v malém jezírku. Cesta k vodopádu trvá cca 1,5 hodiny. Výšlap může být v horku náročný. V polovině cesty je stánek s občerstvením.

Výlet si lze zakoupit s organizovanou túrou či jet na vlastní pěst (vypůjčení skútru). Cena za vypůjčení stojí 25 USD na den (24hod), vstup do areálu – 50 DOP pro osobu. Pokud se rozhodnete jet na vlastní pěst, pak buďte připraveni na někdy až dotěrné osoby snažící se vám vnutit drahého soukromého průvodce. Budou vám říkat, že je to povinné a že vás dál bez průvodce nepustí. Důrazně je odmítněte, zmiňte například kamaráda či hotel, kde jste získali informaci o tom, že na túru lze jít i bez průvodce. Nakonec vás pustí. Pokud máte zájem, můžete si na výšlap pronajmout koně s průvodcem – o ceně lze smlouvat.

  • Naviguj: 19.2693, -69.4444

Další místa na Dominikánské Republice

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal tým portálu Cestujlevne.com
Poslední aktualizace před měs
Navrhni úpravu