Marsa Alam - pláž a dveře

4 místa co vidět v Marsa Alam

El Quseir

Písčitá pláž, Město

El Quseir pláž

Šarmantní, poklidné a historické letovisko El Quseir najdete jižně 200 kilometrů od Hurghady, 140 kilometrů severně od Marsa Alam a co je nejdůležitější, jen 78 kilometrů od mezinárodního letiště v Marse.

Hosté mířící do luxusních resortů v této oblasti vyhledávají klidnou dovolenou, dlouhé písčité pláže s pozvolným vstupem do moře vhodným i pro děti a jak se k Egyptu patří i skvělé podmínky pro šnorchlování.

Dovolená v El Quseir je vykoupena jen delší dobou jízdy z letiště trvající přes 1 hodinu klimatizovaným autobusem.

Historické centrum El Quseir

Městečko, které bývalo významným egyptským přístavem sloužícím pro muslimské poutníky při cestách do Mekky, se dnes stalo spíše opuštěným turistickým městem, jehož blízké vnější centrum je stále využíváno k bydlení místních obyvatel a oproti ostatním letoviskům vám tak nabídne nezapomenutelnou a autentickou dovolenou.

Spoustu kavárniček, kam si zajděte na místní kávu nebo mátový čaj, obchůdků s cetkami a kosmetikou a křivolaké uličky s egyptskými domy doplňuje hlavní bod města, kvůli kterému se sem musíte vydat - přes 450 let stará mamúcká pevnost Quseir s kanóny vzhlížejícími nad místními bazary a souky. 

Pláže a šnorchlování

Pláže v El Quseir jsou písčité a dlouhé bez větších zátok. Menší laguny jsou spíše výjimkou a nemají více než 20 metrů do vnitrozemí. Pokud hledáte spíše menší zátoky a želvy, vydejte se do Abu Dabbab nebo na pláž Marsa Mubarak.

Přístup do moře je pozvolný, který oceníte především s malými dětmi, které si mohou nerušeně hrát při pobřeží.

Šnorchlování si užijete dostatečně na korálovém podloží, které je u každého významného resortu. Doporučujeme obuv do vody nebo využít mola a vstoupit do moře až za korály. Přes korály se plave a nechodí se po nich!

Slunečníky, lehátka, osušky a plážové bary jsou tu samozřejmostí. Denně se pláž uklízí a na večer se srovnává písek.

Akvapark nejen pro děti

Největší aquapark v Marsa Alam najdete v resortu Club Calimera Akassia Swiss Resort a LTI Akassia Beach.

Desítka větších i kratších tobogánů, trychtýř nebo U-rampa na vás čeká v zadní části resortu tak, aby případný hluk nerušil ty, kteří si užívají klidu u bazénů blíže k moři. K dispozici tu je i pláž s umělými vlnami nebo plavecký bazén.

Vstup je pro hosty samozřejmě zdarma.

Hotely v El Quseir

Oblast v El Quseir můžeme rozdělit na dvě. Tu severně od města a na druhou stranu tu, která leží jižněji blíže k letišti v Marse.

Na sever od El Quseir najdete tyto dva resorty patřící pod mezinárodní řetězce:

Poblíž je i několik menších hotýlků, které slouží spíše pro místní k dovolené u Rudého moře, než-li pro mezinárodní turisty.

Na jih od města a o poznání blíže k letišti se nachází část pobřeží s levnějšími i novějšími hotely, jsou to:

Levné hotely jsou typicky využívané těmi, kteří cestují do Egypta poprvé. Chcete-li si odnést ten nejlepší zážitek z vašeho prvního střetu s Egyptem, vyvarujte se jim.

Chystáš se do Marsa Alam?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 23. 01. 2022

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.