Zavřít boční panel

Víza a povinnosti v Ekvádoru

Vízum 

Pro občany ČR platí v Ekvádoru bezvízový styk po dobu 90 dnů od prvního vstupu na území země.  

Další dokumenty 

Je nutné mít cestovní pas s platností alespoň 6 měsíců po návratu zpět do ČR. Imigrační úředníci to mohou kontrolovat, stejně tak mohou požadovat předložení zpáteční letenky. 

Při vstupu do země se vyplňuje statistický lístek, který je nutno při odjezdu odevzdat. 

Očkování  

Povinné očkování se do Ekvádoru nevyžaduje, nicméně se doporučuje mít očkování na žloutenku typu A i B, žlutou zimnici a břišní tyfus. Vakcína tyfu vydrží 3 roky, pak je třeba přeočkovat, pokud toto očkování stále potřebujete. Zbytek zmiňovaných očkování je doživotních. Pro nejaktuálnější informace se obraťte na specializovaná centra cestovní medicíny (a mějte na paměti, že očkování je také velký byznys).  

Celní předpisy 

Do země lze přivézt bez omezení hotovost max. do 10.000 USD. Dovoz cigaret a lihovin je omezen podle běžné praxe (nenašla jsem konkrétnější informaci). Na Galapágy se nesmí dovážet čerstvé plody.  

Nesnažte se vyvážet drogy a omamné látky, kontroly jsou přísné. Taktéž je zakázán vývoz exotické fauny a flóry.  

Ráj pro milovníky přírody

Ekvádor je jihoamerický stát ležící na rovníku, jehož široké surfařské pláže omývá Tichý oceán. Na severu sousedí s Kolumbií a jihovýchodní hranici sdílí s Peru. Ekvádoru patří souostroví Galapágy, které se nachází asi 1.000 km západně od ekvádorského pobřeží.  

Ačkoli rozlohou patří k malým jihoamerickým státům, je Ekvádor místem s jednou z největších biodiverzit na světě. Na území o rozloze asi 3 Českých republik najdeme překrásné pacifické pláže, andské pěti- a šestitisícovky pokryté sněhem i divokou amazonskou džungli. Souostroví Galapágy je světovým fenoménem proslulým zvláštními živočišnými druhy, které žijí pouze na těchto ostrovech (tzv. endemité). Přírodní krásy tohoto u nás stále ne tolik navštěvovaného státu v kombinaci s koloniální architekturou horských měst chráněných UNESCO a kulturní rozmanitostí nadchne i ty nejnáročnější cestovatele. 

Průvodce pro tebe napsal Iva Raková
Víza
90 dní zdarma
Turistická víza získáš na letišti s pasem platným alespoň 180 dní.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
Záleží na oblasti
Rozmanitou zemi lze navštívit celoročně. Podle toho, kam máte namířeno.
Více o počasí
Letenky od
19 000 Kč
Je běžná cena letenek. Akční se objeví 2x do roka a ušetříš cca 31 %.
Akční nabídky
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 5 měs
Navrhni úpravu