Tallinn

Co dělat v Tallinnu

Objevte Staré město

Začněte u vstupních brán Viru a pokračujte dál kouzelnými středověkými uličkami historického centra. A pokud vás chození po městě unaví, stavte se odpočinout do mnoha kaváren, restaurací či hospod. Chcete-li ochutnat středověkou estonskou kuchyni, správná volba bude pro vás restaurace Old Hansa, která funguje jako turistická atrakce. 

Vychutnejte si tradiční sladkosti v nejstarší kavárně Estonska

Maiasmokk café bylo otevřeno v roce 1864 a od té doby zde obslouží desítky hostů kávou a domácími dobrotami – název kavárny se dá přeložit jako Mlsoun. Samotný interiér je stejný více než století a v kavárně také najdete muzeum marcipánu.

Vyzkoušejte lokální řemeslné pivo

Estonská pivařská kultura se poměrně rozmohla a najdete zde spoustu malých pivovarů – mezi nejoblíbenější patří Põhjala Brewery, ale navštívit také můžete SIP Wine and Beer Shop či Porgu Beer Cellar.

Dejte si panáka Vana Tallinn

Tento sladký likér chuťově podobný našemu tuzemáku začali v Tallinu vyrábět v 60. letech a zaručeně vás zahřeje. Je k dostání v několika verzích, dokonce i uvnitř čokoládových bonbonů.  

Vyhládlo vám?

Po celém Tallinu najdete spoustu výborných restaurací, bister a kaváren, záleží jen na vaší preferenci a chuti. Za zmínku stojí nordické Cafe Moon, estonské Leib, extravagantní Tai Boh, tradiční Manna La Roosa a další jako F-Hoone, Must Poodel, Sfaar, Pegasus, Kaks Kokka, snídaňové Farm či all-you-can-eat brunch v Kohvik Sesson. Pokud chcete více fine dining, vyrazte do Tchaikovsky, Cru, Restaurant Ö, NOA, Chedi nebo klasické restaurace Ribe a Rataskaevu 16.

Pub crawl

Tuto populární aktivitu nabízí několik organizací, ale po barech se můžete také vydat sami. Oblíbené jsou Red Emperor, Labor, Põrgu, Von Krahl, Koht, Patcave, No ku, Paar Veini, Levist Väljas.

Chystáš se do Tallinnu?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.