13 míst, která doporučujeme v Tallinnu navštívit

Tallinn

Věž kostela sv. Olafa

Jenom 258 schodů a 3 EUR vás dělí od výhledu na celé město – stačí totiž vystoupat do 124 metrů vysoké kostelní věže a máte před sebou celé město jako na dlani. Tento kostel byl v době svého otevření považován za nejvyšší stavbu v Evropě, kdy původní kostelní věž dosahovala výšky 159 m – v roce 1625 do něj udeřil blesk a celá věž shořela. Kostel je sice věnován norskému králi Olafovi II., ale pro místní je více spojen se svým architektem Olafem…

Zobrazit více
Tallinn

Seaplane muzeum

Muzeum věnované námořní historii, letadlům a lodím sídlí v obřím hangáru z roku 1917, který jako by vypadl z bondovky, kde byl hlavním sídlem padoucha. Můžete se zde třeba projít ponorkou z roku 1930, obdivovat plachetnice zavěšené ze stropu či největší ledoborec Suur Tõll.

Zobrazit více
Tallinn

Pasáž sv. Kateřiny

Projděte se touhle kouzelnou středověkou uličkou Katariina käik a nasávejte místní atmosféru. Je totiž plná místních tradičních umělců, kde si můžete pořídit i originální suvenýr, najdete zde vše od ručně vyráběného skla, keramiky, šperků, klobouků až po obchod s hedvábnými šálami. Mimochodem podobných průchodů je po městě celkem 380 a část z nich sloužila i jako úkryt proti bombardování díky tlustým zdem. Ke stejnému účelu byl využíván i…

Zobrazit více
Tallinn

KGB muzeum

Muzeum KGB najdete v hotelu Vir. Vystaveny jsou zde předměty z dob sovětských špionů.

Zobrazit více
Tallinn

Patarei

Strašidelná pevnost Patarei z roku 1840 původně fungovala jako součást ruského obranného systému a během války se stala nacistickým vězením, poté sovětským a fungovala jako vězení až do roku 2004. Veřejnosti byla otevřená v roce 2014 jako muzeum temných časů Estonska a není místem pro slabé povahy. Mimochodem, během druhé světové války Estonsko přišlo o 7,3 % populace a během okupace Sověty bylo dalších 10 % populace posláno do ruských gulagů.…

Zobrazit více
Tallinn

Kiek in de Kök a městské opevnění

Tahle 5 pater vysoká obranná věž s kanony dnes slouží jako vojenské muzeum a můžete se odsud vydat na procházky po 2 km dlouhých městských hradbách nebo naopak pod zem, do spletitého labyrintu středověkých chodeb pod městem. Pokud vás pobavil název věže, tak doslova znamená „nakouknout do kuchyně“ – prý odsud bylo možno vidět až do kuchyně okolních městských domů z 15. století díky jejich širokým komínům.

Zobrazit více
Tallinn

Vyhlídka Kohtuotsa

Jeden z nejhezčích výhledů na město se nachází ve staré čtvrti Toompea (která je geograficky nejvyšším místem Tallinu) a samotná vyhlídka je populární jak mezi místními, tak i u turistů. Pokud se podíváte na Instagram, většina fotek Tallinu pochází právě z tohoto místa.

Zobrazit více
Tallinn

Katedrála Alexandra Nevského

Jeden z největších ortodoxních kostelů v Tallinu můžete navštívit zdarma a obdivovat tak ikony a fresky typické pro ortodoxní církev.

Zobrazit více
Tallinn

Čtvrť Kalamaja s areálem Telliskivi

Původně čtvrť námořníků plná dřevěných domků se nyní proměnila v hipsterskou část města s množstvím kaváren, restaurací, barů a obchodů s designovým zbožím. Projděte si areál Telliskivi či Depoo, navštivte tržnici s jídlem Balti Jaama Turg nebo se vydejte po tzv. kulturním kilometru, který vás dovede až k přístavu. 

Zobrazit více
Tallinn

Linnahall

Tento opuštěný betonový komunistický kolos byl původně postaven pro olympijské hry v Moskvě v roce 1980 jako místo pro pozorování olympijské regaty. Z rozsáhlého rozpadajícího se areálu s amfiteátrem je veřejnosti přístupná střecha budovy, odkud je krásný výhled na přístav a město. 

Zobrazit více
Tallinn

Kadriorg

Nachází se ve východní části Tallinnu a zahrnuje rozsáhlý park s barokním prezidentským palácem, který nechal postavit Petr Veliký při okupaci Estonska. V současné době v paláci sídlí galerie a muzeum umění zahrnující nejen estonské sbírky. V Kadriorgu také najdete další futuristickou stavbu 7 pater vysoké galerie KUMU, kde najdete díla estonských umělců od 18. století až po současnost (např. díla od Adamson-Eric). A pokud chcete vidět ještě…

Zobrazit více
Tallinn

Čtvrť Pirita

Najdete zde sochu Rusalky, promenádu kolem moře, ruiny kláštera či dlouhou písčitou pláž. 

Zobrazit více
Tallinn

Televizní věž

Je nejvyšším bodem Estonska s výškou 314 m a pokud je hezky, uvidíte odsud až do Finska.

Zobrazit více
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 3 lety
Navrhni úpravu