Faerské ostrovy
Faerské ostrovy

8 míst co vidět na Faerských ostrovech

Mykines

Mykines

Vesnice Mykines je jedinou osadou na stejnojmenném ostrově. Na ostrov je možné se dostat trajektem/lodí z přístavu Sørvágur. Od května do konce srpna jezdí trajekty na ostrov každý den dvakrát denně. Mimo sezonu jezdí nepravidelně. Plavbu tam i zpět si musíte vždy dopředu rezervovat na webových stránkách uvedených níže. Na stejném místě se při rezervaci dozvíte i to, kolik je na trajektu volných míst. Na ostrově Mikynes žijí tisícovky mořských ptáků a najdete zde největší kolonie Papuchalků. Na západ od ostrova se nachází ostrůvek Mykinshólm, který je spojen s ostrovem 40 m dlouhou lávkou. Uvidíte zde i starý maják z roku 1909. Zajímavostí na ostrově Mykines je i kamenný les, což je 55 metrů vysoká čedičová skála, která připomíná zkamenělé stromy.

Doba plavby trvá 45 minut. Jednosměrná jízdenka na Mykines stojí pro dospělého 60 DKK, studenti a důchodci zaplatí 30 DKK a děti do 6 let cestují zdarma.

Pokud máte v plánu cestovat po ostrově i mimo vesničku Mikynes (to zahrnuje i ostrůvek Mykinsholm s majákem) je mezi 1. 5.–31. 8. přístup na ostrov zpoplatněn. Poplatek se platí prostřednictvím webové stránky: www.hiking.fo. Od 11:00 do 17:00 hod. je oblast přístupná bez průvodce, mimo tuto dobu se zde turisté mohou pohybovat pouze a bez výjimky s průvodcem. Cena pro dospělého za vstup činí 100 DKK, pro děti 50 DKK a děti do 6 let mají vstup zdarma. Peníze jsou vyčleněny na zachování ptačích kolonií a přírody na ostrově.

Chystáš se na Faerské ostrovy?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.