Lurdy

7 míst co vidět v Lurdách

Pic du Jer

Lurdy

Téměř 1.000 metrů vysoká hora Pic du Jer se tyčí jako nad Lurdami a je z dálky rozpoznatelná díky velkému kříži na vrcholu. Pic du Jer je velmi populární pro místní i poutníky, stojí totiž na první linii Pyrenejí. Směrem na sever se rozprostírá už jen rovina, naopak směrem na jih se zvedají hory do výšek přes 3.000 metrů. Z Pic du Jer se naskytnou úchvatné pohledy všemi směry – jak na nekonečnou rovinu Francie, tak na rozeklané vrcholky končící kdesi ve Španělsku, ale i na celé Lurdy s Růžencovou bazilikou jako na dlani. 

Z vrcholu navíc vede hned několik kratších či delších značených turistických tras dolů do údolí, z nichž 2 končí přímo v centru Lurd.  

Na vrchol pak můžete využít unikátní kolejovou lanovku z roku 1900, která vozí turisty co půl hodiny od 23. března do 30. prosince, obvykle od 9:30 do 17:00 (detailní informace). Cena jedné jízdy činí 12 euro pro dospělé, 10 euro pro studenty a mladistvé a 9 euro pro děti. Zpáteční cesta není nijak zvýhodněna.  

Dolní stanici lanovky najdete na samém jižním okraji Lurd ve směru silnice do horského střediska Soulom, z centra se sem dá dojít pěknou procházkou podél řeky do 20 minut. Od Velikonoc do října navíc k dolní stanici lanovky jezdí městský autobus z centra (1,2 euro). 

Chystáš se do Lurd?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.