Průvodce městem
Poutní Lurdy
Hledáš místa, která navštívit, kolik peněz si s sebou vzít, čím se dopravovat nebo co ochutnat?
Projdi si průvodce, který ti na všechny otázky odpoví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit
Zavřít boční panel

Ubytování v Lurdách

Kde se ubytovat v Lurdách 

Jak už bylo řečeno, Lurdy jsou malé městečko a není tak nutné vybírat konkrétní lokalitu. Odevšud dojdete k hlavním pamětihodnostem do 15 minut pěší chůze. Nabídek od luxusních hotelů po hostely pro mladé je vzhledem k velkému turistickému potenciálu hodně, nicméně pokud sem zamíříte v období Velikonoc, ubytování rezervujte s velkým předstihem!  

Plánujete-li chození po horách, zvažte ubytování ve městečkách Soulom, Cauterets nebo Luz-Saint-Sauveur, které jsou blíže kopcům a odpadne vám tak denní dojíždění z Lurd na výchozí trasy. 

Ceny 

Vzhledem k velké konkurenci se ceny hotelů v Lurdách drží na nižší úrovni, než je ve Francii běžné. Menší pokoj se zázemím seženete mimo sezonu už od 1.000 Kč, během prázdnin počítejte kolem 1.300 Kč a o Velikonocích od 2.500 Kč na pokoj pro 2.  

Hotely v horách jsou pak zhruba o 10 % dražší. 

Vyhledej si svůj hotel v Lurdách. Upřesni termín pobytu a zjisti aktuální ceny za ubytování pro dva.

Booking.com

Co tady objevíš?

Do poloviny 19. století byly Lurdy poklidnou jihofrancouzskou vesničkou ležící na úpatí Pyrenejí, o níž nikdo nevěděl. V průběhu první poloviny roku 1858 se však osud městečka navždy změnil. Od února do července toho roku mělo dojít až k 18 zjevením Panny Marie tehdy čtrnáctileté místní dívce Bernadettě Soubirousové, její sestře a kamarádce. Tyto události spolu s údajně léčivou vodou z pramene, u něhož se Panna Maria zjevovala, odstartovaly masovou návštěvnost poutníky z celého světa. I v dnešní době jsou Lurdy jedním z nejvýznamnějších katolických poutních míst na světě. 

Byla by ovšem chyba se domnívat, že Lurdy jsou městem zaslíbeným pouze pro věřící. Díky bohatému turistickému zázemí, které zde v průběhu desetiletí vyrostlo, mezinárodnímu letišti a blízkosti horských velikánů, poslouží městečko jako ideální výchozí bod pro horskou turistiku i lyžaře. Možností aktivní turistiky je v blízkosti nepřeberné množství.

Průvodce pro tebe napsal Kryštof Hájek
Připrav se na
1–2 dny
Poutníci se většinou zdrží na víkend, horalové klidně i týden.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
2 500 Kč
Průměrná cena přímých letů z Krakova nebo kombinace letu z Prahy do Toulouse a vlaku.
Více o počasí
Letenky od
Březen–říjen
V  tomto období vládne nejlepší počasí, v zimě vhodné jen pro lyžaře.
Akční nabídky
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 9 měs
Navrhni úpravu