Lurdy

Počasí v Lurdách a kdy sem jet

Počasí v Lurdách

Lurdy leží na samém jihu Francie a spadají tak do rozhraní mírného a subtropického pásu. Nicméně těsná blízkost vysokých hor způsobuje o něco mírnější podnebí, než je běžné v těchto zeměpisných šířkách, a dá se tak srovnat s klimatem ve střední Evropě.  

Léta jsou horká s více tropickými dny (v průměru okolo 26 °C), zimy jsou přímo ve městě mírnější než u nás (nejčastěji kolem 5 °C), nicméně stačí vyjet pár kilometrů na jih a ocitnete se ve vysokohorském klimatu s velkými přísuny sněhu. Vzhledem k blízkosti Atlantského oceánu v Lurdách poměrně často prší, o něco málo víc než v Česku. 

Tabulka teplot během roku

Lurdy - Teploty během roku

Měsíc
Počasí
Vzduch
leden
sníh
5 °C
únor
sníh
6 °C
březen
přeháňky
8 °C
duben
přeháňky
10 °C
květen
polojasno
14 °C
červen
polojasno
17 °C
červenec
polojasno
20 °C
srpen
polojasno
20 °C
září
polojasno
17 °C
říjen
přeháňky
14 °C
listopad
přeháňky
9 °C
prosinec
přeháňky
6 °C

Kdy jet do Lurd

Cestu plánujte podle toho, co v Lurdách chcete dělat. Poutníci můžou vyrazit v kterémkoli ročním období, počasí v tomto směru nikdy nebude určující, avšak v zimě je poměrně hodně hotelů přímo ve městě zavřených. Nejvyšší sezónou jsou Velikonoce, kdy jsou Lurdy nacpané k prasknutí, a pokud plánujete cestu v tomto období, ubytování zařizujte s co největším předstihem. 

Milovníci pěší turistiky nebo horské cyklistiky by měli návštěvu plánovat od konce dubna do konce září. A konečně milovníci zimních sportů se budou z nejlepších podmínek těšit od poloviny prosince do poloviny března.

Chystáš se do Lurd?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 09. 01. 2020

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.