Oblast a aktivita Led Úno Bře Dub Kvě Čer Čvc Srp Zář Říj Lis Pro
Lurdy
Teploty během roku

5 °C

6 °C

8 °C

10 °C

14 °C

17 °C

20 °C

20 °C

17 °C

14 °C

9 °C

6 °C

Počasí v Lurdách

Lurdy leží na samém jihu Francie a spadají tak do rozhraní mírného a subtropického pásu. Nicméně těsná blízkost vysokých hor způsobuje o něco mírnější podnebí, než je běžné v těchto zeměpisných šířkách, a dá se tak srovnat s klimatem ve střední Evropě.  

Léta jsou horká s více tropickými dny (v průměru okolo 26 °C), zimy jsou přímo ve městě mírnější než u nás (nejčastěji kolem 5 °C), nicméně stačí vyjet pár kilometrů na jih a ocitnete se ve vysokohorském klimatu s velkými přísuny sněhu. Vzhledem k blízkosti Atlantského oceánu v Lurdách poměrně často prší, o něco málo víc než v Česku. 

Kdy jet do Lurd

Cestu plánujte podle toho, co v Lurdách chcete dělat. Poutníci můžou vyrazit v kterémkoli ročním období, počasí v tomto směru nikdy nebude určující, avšak v zimě je poměrně hodně hotelů přímo ve městě zavřených. Nejvyšší sezónou jsou Velikonoce, kdy jsou Lurdy nacpané k prasknutí, a pokud plánujete cestu v tomto období, ubytování zařizujte s co největším předstihem. 

Milovníci pěší turistiky nebo horské cyklistiky by měli návštěvu plánovat od konce dubna do konce září. A konečně milovníci zimních sportů se budou z nejlepších podmínek těšit od poloviny prosince do poloviny března.

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 2 lety
Navrhni úpravu