Zpět na seznam míst co vidět v Lyonu
Lyon

Musée des beaux-arts de Lyon

Pro muzeum umění bylo vybráno vhodné umístění, protože se jedná o jedno z největších uměleckých muzeí ve Francii. Nachází se v prostorách bývalého benediktinského kláštera pocházejícího ze 17. století. To je dodnes viditelné na budově, která má obdélný půdorys a uprostřed se nachází atrium s krásnou zahradou Jardin du Palais St Pierre (přístupná pro veřejnost zdarma). Najdete tu umělecké sbírky od dávného Egypta, přes starověké umění, až do současnosti. Mezi významné malíře, které můžete najít ve sbírkách, patří například Manet, Cézanne, Van Gogh, Tintoretto, van Dyck, Picasso a mnoho dalších. 

Otevřeno má každý den kromě úterý a státních svátků v čase 10:00–18:00 hod., v pátek od 10:30 hod. Vstupné pro dospělého na stálé sbírky stojí 8 EUR a 12 EUR na dočasné výstavy, studenti do 25 let mají vstupné za 4 EUR a na dočasné výstavy za 7 EUR. Za 1 EUR si můžete pořídit audioprůvodce nebo jsou možné prohlídky s průvodcem, kdy si ke vstupence připlatíte 3 EUR. Více informací: https://www.mba-lyon.fr/fr.

Muzeum se nachází v centru města na náměstí Place des Terreaux, kam jezdí autobusová doprava, metro a v okolí se nachází několik zpoplatněných parkovišť a garáží. 

  • Naviguj: 45.7672, 4.83375

Další místa v Lyonu

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 7 měs
Navrhni úpravu