Zavřít boční panel

Aktivity ve Francouzské Guyaně

Ekoturistika, pozorování zvířat

Několikadenní výlet pirogou po řece Maroni představuje nezapomenutelný zážitek. 170 druhů savců a přes 700 druhů ptactva obývá deštné pralesy a mnoho z nich máte šanci spatřit. Ráno vás budí řev opic a papoušků. Po řece je vhodné cestovat s průvodcem, lodivodové anglicky nemluví. Na pobřeží lze pozorovat želvy (kožatka velká).

Rybaření 

Země je rájem pro rybáře – řeky jsou bohaté na sladkovodní ryby.

Pláže, koupání a vodní sporty

Jedny z nejhezčích pláží najdete východně od Cayenne – La route de Plages. Písek je tu světlý a lokalita je ideální i k provozování vodních sportů.

Pláž Montjoly je považována za vůbec nejlepší ke koupání i vodním aktivitám.

Pláž Kourou

Zábava

Začátkem ledna se každoročně koná guayanský karneval, který trvá až do února. Hudba, tance, pestrobarevné oblečení i masky představují intenzivní zážitek. Jednotlivé masky mají svůj význam a zcela skrývají tvář nositele.

Zelený ráj a peklo Amazonie

Francouzská Guyana (La Guyane) – největší francouzský zámořský departement a zároveň i jediný departement, který se nachází na jihoamerickém kontinentě, je součástí EU (nikoli Schengenu). Na jihu a východě sousedí s Brazílií, na západě se Surinamem, sever území je omýván Atlantikem. 

Francouzská Guyana představuje opravdový ráj pro dobrodruhy a milovníky přírody, jimž nabízí především autentické setkání s Amazonií. Nejméně osídlená země Jižní Ameriky, z velké části pokrytá pralesy, je domovem pestré fauny – spatříte tu lenochody, kajmany, mírumilovné tapíry, uslyšíte vřískající opice i vzácné papoušky. A navíc, kdo by se nechtěl podívat na neblaze proslulé Ďábelské ostrovy, které se staly dějištěm příběhu nezlomného Motýlka – Henriho Charriera ve filmové adaptaci tak výtečně ztvárněného Stevem McQueenem.

Průvodce pro tebe napsal Libuše Radová
Víza
Na občanku
Území je součástí EU, doporučujeme však mít i cestovní pas.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
srpen-listopad
Velké horko, vysoká vlhkost a krátké období sucha.
Více o počasí
Letenky od
20 000 Kč
Je běžná cena letenek. Akce se objevují málo, hlavně z Paříže.
Akční nabídky

Praktické tipy do Francouzské Guyany

Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před rokem
Navrhni úpravu